Komentarze (169)
Sprawa Chazana. "Nie interesują mnie dylematy Gronkiewicz-Waltz. Chazan złamał prawo. Trzeba go odwołać"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • wmc-33

  Oceniono 12 razy 12

  Nie wiem, czy obrona Chazana zaszkodzi, czy pomoże HGW, nie interesuje mnie też, jak poglądy Chazana mają się do poglądów HGW. Złamał obowiązujące prawo? Złamał. Czekanie na orzeczenie TK byłoby tutaj wyjątkowym łajdactwem, bo po pierwsze, trybunał orzeka baaaaardzo długo, a po drugie, jego orzeczenia nie zmieniają prawa wstecz. HGW świetnie o tym wie i to jest klucz do oceny jej postawy.

 • partia_antyklerykalna

  Oceniono 10 razy 10

  w gabinecie HGW trzeba urządzić wystawę zdjęć "" aniołkow chazana ""
  zamieniwszy wcześniej jej fotel na klęcznik

 • 11lech

  Oceniono 12 razy 10

  Pierwszy Święty RP Chazan jest rozwodnikiem z nieślubnym dzieckiem (tego wielbiący go katolicy nie widzą..), przez lata dorobił się majątku na skrobankach (za czasów kiedy to aborcja była życzenie pacjentki). Zmienił zdanie w czasach rządów PIS- u gdy starał się o stanowisko dyrektora szpitala. Teraz nagle obudziło się w nim sumienie i wielka wiara (do pieniędzy i stanowiska) -zakłamana kreatura jak jego watykańscy poplecznicy bez serca i bez prawdziwego ludzkiego sumienia.

 • aguss67

  Oceniono 12 razy 10

  Zgadzam się, że klauzula sumienia jest nielogiczna - trzeba ją zlikwidować. Lekarz powinien albo osobiście wykonywać obowiązki, które ma w kontrakcie ze szpitalem, albo zmienić zawód/szpital na taki, który sumienia nie naraża...

 • 99venus

  Oceniono 11 razy 9

  cała ta sprawa świadczy o tym,że Polska to naprawdę państwo upadłe a urzędnicy boją sie proboszczów.

 • po_co_mi_konto

  Oceniono 10 razy 8

  Czy lekarz Chazan odwiedził już swojego nowo narodzonego pacjenta w szpitalu?

 • queserasera

  Oceniono 8 razy 8

  On łamie prawo, pełnym ryjem zapowiada, że to nie koniec, a ta żydowska suka ma... dylematy. Oto polska Orda w całej swej krasie - emanacja Polaków, tj. organizacyjnie i duchowo niezbornego narodu specjalnej troski: psychicznie chory kraj [Szymborska] z kulturowego zadupia [Lem] zamieszkały przez bezwartościowe społeczeństwo [Norwid] ludzi w całej masie dość debilowatych [Tymochowicz], a rządzonych przez najpodlejszych z podłych [Churchill]

 • lolantypopulista

  Oceniono 9 razy 7

  Gronkiewicz traci wyborce jak tego ścierwaka i bydlaka nie wywali na zbity starczy pseudolekarski RYJ!

 • dezydery_wczorajszy

  Oceniono 6 razy 6

  Nie odwołać i wkurzyć Tuska, czy odwołać i wkurzyć Ducha św.? - oto jest pytanie.
  ___________________________
  www.facebook.com/trybuna.ludu

 • vomitorium1

  Oceniono 8 razy 6

  ""Niech Gronkiewicz odwoła Chazana."
  tak tak na pewno
  (chazana wyrzucą z kliniki
  a hgw z opus dei)

 • moth3rboard

  Oceniono 8 razy 6

  Teoretycznie mamy XXI wiek, a czuję się w Polsce jak w jakimś ciemnogrodzie. Po pierwsze występ Pana WURST wywołał takie duże oburzenie, że politycy się tym zajęli. DROGI CIEMNOGRODZIE Polacy swoją Conchitę mieli już w latach 70 XX w. nosiła przydomek Genowefa Pigwa. Wracając do tematu śmiem twierdzić, że Owy profesor przejawia symptomy choroby psychicznej, fanatyzm jest tego przykładem. Panie profesorze Pan nie potrzebuje religii a jeżeli tak to co się stało z chrześcijańskim współczuciem, empatią. Chrześcijanin zobowiązany jest nieść pomoc innym w potrzebie, a Pan co zrobił...słuchawki się nie chciało podnieść. To zachowanie przypomina raczej eksperyment medyczny a nie zachowanie katolika. To zachowanie to zachowanie FARYZEUSZA.

 • eski57

  Oceniono 8 razy 6

  Trzeba by uzyskać zgodę mamy pokrzywdzonej przez prof. Chazana na wysłanie zdjęć tego zdeformowanego dziecka .. oraz kogoś , kto by potrafił - również medycznie ten przykład krótko opisać ..! „Przyszła mi do głowy myśl” , by wysłać takie opracowanie do prasy watykańskiej a nawet BEZPOŚREDNIO DO PAPIEŻA FRANCISZKA , może zwróci uwagę , czy mieści się w BOSKIM poczuciu sprawiedliwości , doprowadzenie do urodzenia ludzkiego POTWORKA bez szans na życie bez cierpienia i SKAZANIE RODZICIELKI I RODZINY na wieloletnie ciężkie cierpienia , W ZAMIAN ZA bezbolesne USUNIĘCIE tak dalece NIEDOROZWINIĘTEGO parotygodniowego PŁODU ?? Osiągnięcia nauk medycznych pozwalają zobaczyć przebieg ciąży a nawet w łonie matki usunąć niektóre nieprawidłowości a nasi fundamentaliści , których forpocztę stanowią OKRUTNI polscy biskupi .., nawet nie pozwalają robić badań prenatalnych !! Macie ARCYbiskupa z Częstochowy gotowego zbierać pieniądze na Chazana (swoich nie wyda) A O LOS SKRZYWDZONEJ MATKI NIE ZAPYTA !- proponowałem by się udał do NIEJ i OCHRZCIŁ to dziecko !!...
  TO , CO SIĘ DZIEJE wokół SKUTKÓW DECYZJI tego bezdusznego profesora , JEST NADZWYCZAJNYM BARBARZYŃSTWEM , KTÓRE WSPIERAJĄ POLSCY BISKUPI – TRZEBA TĄ SPRAWĘ NAGŁOŚNIĆ NA CYWILIZOWANY ŚWIAT .., BO TO PRZECHODZI LYDZKIE POJĘCIE !!

 • pm36.2

  Oceniono 7 razy 5

  Odwołać, postawić przed sądem za nieprzestrzeganie obowiązującego w Polsce prawa i zasądzić wypłatę siedemdziesięciu tysięcy z własnej kieszeni plus wysokie odszkodowanie dla pokrzywdzonej kobiety.

 • matyldas1234

  Oceniono 4 razy 4

  Ty Misiu cholerny konformisto! Jak Ci wiatr nie zawiał od PO-dupy strony, to jako prawdziwy chrześcijanin wystawiasz drugi półdupek do PiS-u! Sprzedajna łysa pała!

 • pwiejacz

  Oceniono 6 razy 4

  Ja nie wiem o co w tym chodzi: klauzula sumienia dotyczy lekarzy i prof. Chazan jako lekarz miał prawo ją zastosować. Klauzula nie dotyczy dyrektorów. Jako dyrektor prof. Chazan nie miał prawa jej stosować. Jeżeli to się w nim kłóci to jest jego problem wyboru. Skoro jego sumienie nie pozwala mu wypełniać roli dyrektora - nie musi nim być.

 • fortuna1972

  Oceniono 4 razy 4

  "Zostanie ukarana przez wyborców za to, że pozwala na łamanie prawa "

  A juści. Skoro dotychczasowe brewerie HGW nie zapewniły jej kopa w rzyć w ubiegłorocznym referendum, to i sprawa dyrektora pisanego przez "Ch" jej nie zaszkodzi. Lemingi pamięć mają tak długą, jak rozumek ;->

 • robert9998

  Oceniono 6 razy 4

  Przypominam sobie ,ze zakaz aborcji tzw. kompromis aborcyjny wprowadziła prawica(obecni politycy POPISu), przy wielkim aplauzie mediów min. z gazety wyborczej, ówczesnego prawicowego TVP
  Nawiasem mówiąc, pytanie,które pani Olejnik zadał europosłowi Czarnackiemu(ZCHN-AWS,Samoobrona, PiS) Pan by chciał, żeby pana żona urodziła dziecko z połową mózgu?.Należałoby też zadać, politykom PO :Stefanowi Niesiołowskiemu, wiceministrowi Królikowskiemu, całej rzeszy tych pseudo katolików, którzy uwielbiają się znęcać nad ludźmi, w imię wiary.

  Wszyscy ci tzw. obrońcy życia,którzy mówią o religii katolickiej, nie maja o niej zielonego pojęcia.
  Tomasz z Akwinu powiedział,ze człowiekiem staje się ten, w którego wstępuje dusza. Zaś dusza wstępuje w ciało, gdy to opuści łono matki. Nie ma tez możliwości, aby w jednym osobie /postaci, mogły znajdować się dwie dusze. Tak też z ciągu logicznego chrześcijaństwa wynika,że to co znajduje się w łonie kobiety, nie jest człowiekiem. Konkludując, aborcja nie jest zabijaniem nienarodzonych dzieci,gdyż zarodek nie posiada duszy i nie jest człowiekiem. Watykan po dziś dzień nie unieważnił doktryny Tomasza z Akwinu.

 • babilon63

  Oceniono 8 razy 4

  Jeżeli HGW nie będzie przestrzegała prawa to ja i moi wszyscy bliscy i znajomi dadzą jej (i jej partii czyli PO) czerwoną kartkę.

 • cc499

  Oceniono 5 razy 3

  A gdzie Arłukowicz z listą aborcjonistów. Jeszcze jej na stronie Ministerstwa Zdrowia nie ma? NFZ też się nie kwapi. To jak jest z tym prawem do aborcji? Kobiety chcą podjąć decyzję z a n i m zajdą w ciążę i pójdą do lekarza!

 • kibic_rudego

  Oceniono 7 razy 3

  to Tusk
  pozwala na lamie prawa przez urzędników obcego państwa Watykan i przez
  ich przydupasów w tym Bufetową,
  Ona jako wice Tuska w PO jest członkiem Opus Dei.

 • lares87

  Oceniono 5 razy 3

  przegra przez to wybory? dobre sobie. To jest temat ważny ale niestety marginalny. Lemingi głosują na PO bo mają wodę w kranie! aborcja ich nie interesuje.

 • men_53

  Oceniono 5 razy 3

  Chazan skazał kobietę na cierpienia fizyczne i niewyobrażalne cierpienia psychiczne. Kobietę, której miał pomóc, bo w tym celu znalazła się w szpitalu. Skazał tą kobietę wyraźnie i bezspornie wbrew jej woli, do tego oszukując ją poprzez zatajenie informacji o stanie faktycznym.
  Skazał ją, bo jego nowe poglądy tak mu nakazały (stare miał dopóki nie dorobił sie majątku na tym, co teraz mu przeszkadza).
  Chazan przestał być lekarzem, stał się reprezentantem i realizatorem poglądów KK. I mimo tego nadal bierze pensję lekarza.
  Nie powiem, co myślę o tym indywiduum.

 • henryk57

  Oceniono 2 razy 2

  Zgodnie z klauzulą sumienia pracownika samorządowego HGW nie odwoła prof.Chazana.Może prof wykonał coś na HGW czego ona się dzisiaj wstydzi przyznać.

 • dejtrejder

  Oceniono 8 razy 2

  Co za obrzydliwe i wstrętne katolstwo!!!

  STOP kościołowi katolickiemu!!!

 • Tomasz Pietrzak

  Oceniono 2 razy 2

  nich pani z Wybiurczej się nie martwi , na HGW głosują konserwatyści

 • rikol

  Oceniono 1 raz 1

  Jak można porównywać kradziez do aborcji? Zresztą to świadczy o ich poziomie umysłowym, jak również o tym, że aborcja nie jest według niego grzechem poważnym. Przeciez jesli ktos uważa to za morderstwo, to nie porównuje do kradzieży? Ja tylko czekam, kiedy żołnierze i policjanci odmówią zabijania z powodu klauzuli sumienia.

 • pannamarianna777

  Oceniono 5 razy 1

  "Bogdan Chazan ur. 27 października 1944r– polski lekarz, profesor ginekologii i położnictwa
  Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Od maja 2004 roku dyrektor Szpitala Ginekologiczno-Położniczego im. Świętej Rodziny w Warszawie.
  W roku 1998 uzyskał tytuł profesora nauk medycznych" (Wikipedia)

  Chazan w październiku kończy 70 lat. Widać, że emerytura powinna być dawno wykorzystywana.
  Tytuł profesorski otrzymał w wieku lat 54.

 • parsom

  Oceniono 3 razy 1

  Chciałbym, żeby Gazeta rozpętała podobną burzę wokół opisanych dziś praktyk w CZD. Żeby nazwisko tego ordynatora stało się symbolem problemu tak samo, jak stało się nazwisko Chazana.
  Ale obawiam się, że sprawa jest zbyt mało atrakcyjna ideologicznie - już spadło to z głównego miejsca (jest w bocznym pasku, ale bez możliwości komentowania).
  W końcu to ani tęcza na PZ, ani kolejna bzdurna informacja prokuratury na temat podsłuchów.

 • matitalolo

  Oceniono 5 razy 1

  Bufetowa HGW nie ma problemu. Ma parasol ochronny katabasów w sukienkach. Chazanowi nic nie zrobią. Co innego gdyby przestepstwo popełnił zwykły człowiek. Wtedy nawiedzony wymiar tzw. sprawiedliwości zajeb.... by go z całą surowością.

 • tsunami1

  Oceniono 5 razy 1

  Sumienie zabrania mu te dziecko zabić ale jednocześnie pozwala na to by jego ostatnie miesiące to wieczna agonia. Życze profesorowi migreny takiej 24h przez 30 dni w miesiącu, by przez ból głowy nie mógł spać. Życzę tego Panu i mam nadzieje, że się to spełni. Ciekawe co wtedy podpowie Panu sumienie

 • spokojny59

  Oceniono 5 razy 1

  "Z kolei były europoseł Michał Kamiński mówił w Poranku Radia TOK FM, że jego zdaniem klauzula sumienia jest nielogiczna: Jest coś nielogicznego w sytuacji, kiedy wolno powołać mi się na klauzulę sumienia, czyli nie zrobić czegoś, co uważam za naganne, ale z drugiej strony to samo prawo nakazuje mi w tym procederze uczestniczyć, bo mam wskazać. "Dobrze Kamiński, możesz nie kraść tego jabłka, ale musisz znaleźć Kowalskiego, który to zrobi". Tak ustawiona klauzula sumienia jest nielogiczna"
  Panie Kamiński!, nielogiczna to jest Pana wypowiedź! Niech Pan przeczyta ją kilka razy i zgadnie dlaczego.

 • qual0play

  0

  Prawda. Zdrajców, osoby chwiejne i dwulicowe, nawet ich mocodawcy nie będą szanowali.

 • realistas

  Oceniono 4 razy 0

  HGW też z duchem świętym jak Chazan i dlatego ten moher nie będzie odwołany.

 • goldendeliceus

  Oceniono 4 razy 0

  Czy p. prezydent Warszawy jest członkiem Opus Dei?
  Jeśli tak, to sprawa jest jasna.

 • nakrecany_czolg

  Oceniono 8 razy 0

  no jeśli sama dziennikarka GóWna się oburzała, to koniec wszelkiej debaty i trzeba wykonać, co wielka persona pracująca w szmatławcu z Czerskiej zaordynował. ale już, biegusiem!

 • rufus-1

  Oceniono 10 razy 0

  O ile pamiętam to wprowadzenie stanu wojennego było także złamaniem prawa. Czy choć jedna osoba poniosła z tego tytułu jakiekolwiek konsekwencje?
  Czy w tym przypadku redaktorzy GW tak zdecydowanie domagali się ukarania osób które złamały prawo?
  Czy w tym przypadku prof. Chazan nie działał przypadkiem w obronie życia a więc wybrał tzw. "mniejsze zło"?

 • wuetend

  Oceniono 3 razy -1

  Jeśli HGW nie odwoła Chazana, przegra wybory prezydenckie - a już na pewno te wewnętrzne w REDakcji GW.

 • scorpio47

  Oceniono 2 razy -2

  Pani HGW uprawia prywatę - zamiast realizować zapisy prawa obnosi się ze swoimi osobistymi przekonaniami i katolickim światopoglądem. A wszystko to w państwie świeckim...

 • lexisnexis

  Oceniono 12 razy -2

  A dlaczego hieny z agory się nie podpisują z imienia i nazwiska pod paszkwilami?!

 • qrdl

  Oceniono 14 razy -2

  Jeśli HGW przegra wybory, to raczej dlatego, że jest z PO, a nie przez sprawę prof. Chazana. Dla znacznej części głosujących kwestia aborcji nie jest aż tak istotna, aby miała wpłynąć na decyzję przy urnie wyborczej. Poza tym -- przyznaję to, mimo że HGW jest zupełnie nie z mojej bajki -- zakres zmian w stolicy podczas jej prezydentury jest ogromny w stosunku do tego co robili (czy raczej nie robili) jej poprzednicy. A wyborcy PO są często albo konserwatywni, albo nie lubią ruszać kwestii światopoglądowych (o ile ich bezpośrednio nie dotyczą), trochę na zasadzie „jest tyle innych problemów, nie mówmy o tym, po co to komu”.

 • prerekwizyt

  Oceniono 11 razy -3

  Wściekłe polowanie z nagonką w wykonaniu GW trwa. Mam nadzieję, że bez skutku.

 • three-gun-max

  Oceniono 10 razy -4

  Do czego to doszło, lewaki z GW publicznie rzucają pogróżki w stronę swojego :) Tylko tak dalej, niech się sami masakrują.

 • jedenz1

  Oceniono 13 razy -5

  Rozumiem, że w powszechnej opinii lemingów, czytelników GW katolik nie może być dyrektorem szpitala w Polsce!!!!!!!. To do takich juz czasów doszliśmy -przez liberalizm do PRL z jego wyzyskiem pracowników i dyskryminacją wierzących. I od razu wpiszcie to do przepisów, że jesli kandydat zadeklaruje sie jako wierzacy - katolik to jest zdyskwalifikowany z konkursu na dyrektora i na ordynatora. Lewica zaostrza wojnę ideologiczną, a głupie lemingi powtarzają te głupoty!

 • leon9910

  Oceniono 13 razy -5

  Dziecko zmarło, bo lekarze spóźnili się z cesarką
  Czekamy na opinie hartmna,palikota,i innych szumowin POmPOwanych przez mendia GÓWNEGO-ŚCIEKU i GÓWNO-WYMIOTNĄ!!!!!

 • marekmarek44

  Oceniono 14 razy -8

  Jak mawiał wasz mentor Adam Michnik - odpe się od dr Chazana -nie musicie się u niego leczyć , nie musicie u niego rodzić nie musicie u niego robić aborcji - ani wy ani wasze siostry , żony ,kochanki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX