Lis: Pajacem będąc w Brukseli, w Polsce może być Korwin wicepremierem

- Kaczyńskiego i Korwina łączy najbardziej autentyczna wspólnota - wspólnota politycznego głodu - pisze w najnowszym ?Newsweeku? Tomasz Lis o ewentualnej koalicji dwóch partii w wyborach w 2015 roku.
W okładkowym tekście "Newsweek" pisze o ewentualnej koalicji PiS i Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego w 2015 roku. Korwin-Mikke mówi, że jego partia Nowa Prawica mogłaby wejść w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością.

Tomasz Lis, redaktor naczelny tygodnika, poświęca temu politycznemu "małżeństwu z rozsądku" cały swój wstępniak.

- Kaczyńskiego i Korwina łączy najbardziej autentyczna wspólnota - wspólnota politycznego głodu. Unicestwi ona linię politycznego podziału, jaką PiS zakreślił dekadę temu - na Polskę solidarna i liberalną. W najbliższej kampanii istotniejszy będzie podział: rządzący, establishment kontra oburzeni, wściekli - pisze Tomasz Lis.

Jego zdaniem choć obaj politycy mają różny stosunek do Władimira Putina, to łączy ich zapatrzenie w styl jego polityki - rządy silnej ręki, niechęć do mniejszości seksualnych czy zgniłego Zachodu. - A dla Rosji - jak pisze Lis - "Polska rusofobiczno-germanofobiczno-błazeńska - jest spełnieniem marzeń - uważa publicysta.

Publicysta podkreśla, że Korwin-Mikke aż przebiera nogami, żeby wejść do rządu. - W PE traktują go jako żałosnego wariatuńcia i reagują wzruszeniem ramion. Jego brednie i ekscesy zdecydowanie większe wrażenie niż na poważnych Europejczykach robią na sprzyjających mu w Polsce internetowych trollach. Pajacem będąc w Brukseli, w Polsce może być Korwin wicepremierem - uważa redaktor naczelny "Newsweeka".

Zdaniem Lisa elektorat PiS, który przełknął koalicję partii z Samoobroną czy LPR, chętniej zaakceptuje starszego pana z muszką.
Cały komentarz w najnowszym wydaniu ''Newsweeka''.

W PiS winni zacząć myśleć nad drugą rundą zjednoczenia prawicy. PiS zjednoczył się z płotkami, czas zjednoczyć się z piranią [BLOG]

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (211)
Lis: Pajacem będąc w Brukseli, w Polsce może być Korwin wicepremierem
Zaloguj się
 • kjj64

  Oceniono 579 razy 193

  Pan nadredaktor Lis ( oby żył wiecznie) zamiast straszyć naród dwoma Panami K powinien wysilić intelekt i daradzić PO ( jedynej sprawiedliwej partii oby rządzili wiecznie) co mają robić aby uniknąć co raz większego wstydu i nie doprowadzić swoimi działaniami do jednocyfrowego wyniku wyborczego co niechybnie im grozi.
  Jednak tuba propagandowa PO pewnie nie ma pomysłu więc łatwiej jest straszyć , lecz Panie redaktorze to już nie działa. Czas na nowy pomysł .

 • lanou

  Oceniono 583 razy 131

  W Europie będąc Lisem zostaniesz co najwyżej pomywaczem w barze szybkiej obsługi, w Polsce zostaniesz redaktorem naczelnym jednego z najbardziej poczytnych pism.

 • Piotr Benet

  Oceniono 394 razy 108

  Wnioski z tego artykułu to czysta political fiction. Jedynym celem jest straszenie ludzi tego typu rozwiązaniem. Niech Lis lepiej zajmie się patologią u władzy a nie pisaniem bajek.

 • nodens_pn

  Oceniono 364 razy 88

  Stara esbecka metoda:
  przyprawianie gęby przeciwnikowi politycznemu poprzez powtarzane po wielokroć kłamstwa albo antycypowanie rzeczy niemożliwych. Pan Lis jest z tego znany, to wierny obrońca i członek 10 % beneficjentów złodziejskiej, łapówkarskiej i zaprzałej, polackiej III rp.

 • dephazz

  Oceniono 219 razy 85

  Ten Pan się dla mnie skończył jako publicysta, Kłamliwie wspiera obecny establishment, pasuje do bandy czworga. Nie czuję się i nie jestem internetowym trollem, właśiciwie ten Pan mnie obraził. Jestem i będę wyborcą JKM (dostrzegając wady JKM który jest delikatnie mówiąc ekscentryczny) ponieważ zależy mi na tym kraju i jego nie skrępowanym rozwoju, a Ci panowie pokazali już że nie umieją zmieniać tego kraju dla dobra jego obywateli - ew. dla swojego dobra. Aby złamać stereotyp - jestem wyborcą JKM. Mam wyższe techniczne wykształcenie i 37 lat, pracuję w międzynarodowej firmie informatycznej i dużo podróżuję - wiem jak może wyglądać Państwo. Mam rodzinę, dzieci, i daleko mi do bycia gimbusem i trollem. KNP to wybór pragmatyczny, potrzebuję polityków którzy wprowadzą do naszego kraju wolność gospodarczą, w takim tempie jak polska się obecnie rozwija taką np. Grecję dogonimy za 30 lat. Przypominam (fakt znany z artykułu w Gazecie) przeciętny Polak jest CZTEROKROTNIE uboższy niż przeciętny Grek, Obecnie nie stać nas na tkwienie w socjaliżmie i na rożwój 3% w skali roku - potrzebujemy 10% w skali roku - reformy gospodarcze które proponuje KNP zgodnie z opinią Centrum Adama Smitha sprawią że rozwój gospodarczy będzie w okolicach 15%. nie interesuje mnie smoleńsk, ruscy, aborcja, in vitro, regulowanie praw mniejszości seksualnych i wszystkie inne tematy zastępcze - TYLKO GOSPODARKA. Tylko od zmian gospodarczych żyć będzie mi się lepiej - resztę mam gdzieś..

 • klarb

  Oceniono 67 razy 53

  Tym razem Korwin wylansował się bez trudu, bo na takim tle politycznym, jakie mamy, nie jest to trudne. Kompromitują się wszystkie partie po kolei. Chciwość, głupota, megalomania, Zwyczajnie nie ma w kim wybierać.

 • pytlarro

  Oceniono 206 razy 52

  wiecie ludzie co macie teraz robic, jak was taki autoretet jak tomasz lis prowadzi, po raz kolejny, moze z pewna doza niesmaku, ale MUSICIE na PO zaglosowac. Bo oni sa lubieni na salonach, wiec moze cos skapnie? A po za tym sie przyzwyczailismy i jest ciepla woda w kranie, jeszcze z glodu nie umieraja ludzie, tomasz lis poleca, po co psuc, zawsze chcielibyscie lepiej i lepiej

 • Borek Skorek

  Oceniono 86 razy 46

  "Jego brednie i ekscesy zdecydowanie większe wrażenie niż na poważnych Europejczykach robią na sprzyjających mu w Polsce internetowych trollach."

  "Korwin Król Krainy Trollów"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX