Palikot w TOK FM: Apeluję do kolegów z SLD, żeby się przełamali. My jesteśmy gotowi na współpracę

- Widać zagrożenie ze strony prawej strony. Dziwię się, że nie ma refleksji i chęci przełamania uprzedzeń w SLD - mówił w TOK FM Janusz Palikot. SLD i Twój Ruch najpewniej do wyborów samorządowych wystartują jednak z osobnych list.
Koalicja SLD i Twojego Ruchu rozpadła się, zanim powstała. - Ubolewam. Ale jest cień szansy. Wszystko w rękach Leszka Millera - jeśli przekona baronów (wszyscy łączeniu z Twoim Ruchem mówią "nie"), to my jesteśmy gotowi - mówił w TOK FM Janusz Palikot.

"Powiaty chcecie likwidować? Tak się wyborów nie wygra"

Najnowszy sondaż, który publikuje "Rzeczpospolita", pokazuje, że jednoczenie się prawicy się opłaca. - Możliwa jest również premia za wspólną listę Twojego Ruchu i SLD - uważa Janusz Palikot. - Widać zagrożenie ze strony prawej strony. Dziwię się, że nie ma refleksji i chęci przełamania uprzedzeń w SLD - stwierdził lider Twojego Ruchu w rozmowie z Janiną Paradowską.

Publicystka zauważyła, że w programie partii Palikota likwidacja powiatów przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi to może być samobójczy strzał. - Tak się nie wygra żadnych wyborów - stwierdziła. I wytykała, że należałoby się skupić na tym, by zapowiadać np., jak i na co powinno wydawać się pieniądze z Unii.

Nad programem partii "4 x 4" pracuje Barbara Nowacka. - Poprosiliśmy nasze struktury gminne, powiatowe i wojewódzkie o przeprowadzenie ankiet w ich okręgach. Zapytaliśmy obywateli, jakie są dla nich cztery najważniejsze sprawy na poziomie gminy, powiatu, sejmiku województwa i kraju. Teraz opracowujemy te kilkadziesiąt tysięcy ankiet. Zobaczymy, co jest wspólne, a co indywidualne. I stworzymy publikację z komentarzem i rozwiązaniami - wyjaśniał Janusz Palikot.

Niespełna miesiąc razem

W sobotę przewodniczący Twojego Ruchu Janusz Palikot zadeklarował, że jego partia przygotowuje się do samodzielnego startu w jesiennych wyborach samorządowych. Jest jednak gotowa do ostatniej chwili rozmawiać z SLD na temat wspólnych list.

Pod koniec czerwca na posiedzeniu krajowej rady politycznej Twój Ruch zdecydował, że w wyborach do sejmików wojewódzkich wystartuje pod własnym szyldem, natomiast na szczeblu rad gmin i powiatów będzie wspierał komitety wyborców.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (28)
Palikot w TOK FM: Apeluję do kolegów z SLD, żeby się przełamali. My jesteśmy gotowi na współpracę
Zaloguj się
 • pimpao

  Oceniono 20 razy 12

  Pieniądze trzeba umieć wydawać. Ale też wydawanie pieniędzy na pierdoły jest bez sensu. Dlatego powiaty trzeba zlikwidować, albo chociaż zmniejszyć ich ilość. Nadszedł najwyższy czas na przejrzenie wszystkich reform zrobionych do tej pory i plan naprawczy, tam gdzie to jest potrzebne.

 • dezyd

  Oceniono 12 razy 10

  Zawsze po powstaniu nowej partii ma ona w sondażach świetne wyniki, ale bardzo szybko ta premia znika. W przypadku jednoczenia się jakaś premia pozostaje, ale nie tak wysoka, jak zaraz po zjednoczeniu, wynik PiS nieco się "cofnie". Jeśli SLD i TR wystawią wspólne listy, też im się to "opłaci" wynikami...

 • kptaubrey

  Oceniono 13 razy 9

  Palikot gra za ostro. Teraz stawia na wyrazistość i straszne deptanie Kościoła. Z jednej strony piętnowanie przestępczości pośród księży oraz jasne wskazywanie nadużyć są bardzo ważne, z drugiej - demokracja to dialog. Nic (poważnego) się nie osiągnie nienawiścią do innych opcji.

  Jednak Palikot moim zdaniem, to jeden z najszczerszych polityków: po przegranych wyborach do PE, przyznał wprost, że to ogromna klęska i że jest zdruzgotany oraz, że nie rozumie, co się stało. Żadnych wykrętów, żadnego kombinowania: przyznał "Polegliśmy". Cenię go za tę polityczny fair play, ale powinien trochę spuścić z niszczycielskiego tonu i mocniej podkreślać pomysły gospodarcze. Gra na jednej strunie (walenie taranem w KK( trochę się wyczerpała.

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 13 razy 9

  mie informuję naszych niby lewicowych działaczy z SLD, ze lewicowi wyborcy pozostali bez żadnej reprezentacji. Na dzię n dzisiejszy nie maja na kpogo głosowac. Jeśli Miller i spółka nie jesteście w stanie tego zrozumieć, ze nie dajecie żadnej alternatywy około 25-30% wyborców to tym samym zręcznie zmierzacie do samozagłady.

 • szpung

  Oceniono 14 razy 6

  Powiat dziecko buzka i aws czyli w zasadzie obecnego PO, daje zatrudnienie setkom polskich rodzin i to w zasadzie wszystko co daje.

 • pimpao

  Oceniono 9 razy 5

  Swoją drogą "uwielbiam" jak Paradowska rozmawia z Palikotem, jak stara nauczycielka z uczniem.

 • ferroetigni

  Oceniono 9 razy -3

  Palikot wmówił sobie, że będzie człowiekiem, który zjednoczy polską lewicę, wbrew niej samej. Tak się tym zaabsorbował, że nie zauważył, iż w międzyczasie zniszczył własną partię i , co gorsza, utracił elektorat.

 • szpung

  Oceniono 15 razy -5

  Znow trzy filary, wielka ksiega problemow, cztery razy cztery, szesc plaszczyzn postepu, nowoczesne panstwo, siedem wektorow rozwoju ble ble ble ble.

 • tom_58

  Oceniono 18 razy -8

  Januszek, daj sobie na luz! Weź wędkę i na ryby. Uspokaja. Albo walnij sobie jointa, zapomnisz o bożym świecie.
  Po wyborach zostanie ci pędzenie Curacao na Curacao. Tam fajny klimat. System podatkowy też przyjazny. Jak w raju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX