Schetynowcy są przeciw Kopacz? Grabarczyk: Głosowania nie było, poparcie przez aklamację

Kulisy rekomendacji Ewy Kopacz na premiera. Podczas głosowania zarządu Platformy Obywatelskiej dwóch członków miało być przeciw. - Nie było głosowania. Już po dyskusji w aklamacji zostało wyrażone poparcie dla Ewy Kopacz - mówił dziś w ?Poranku Radia TOK FM? Cezary Grabarczyk, wicemarszałek Sejmu.
Marszałek Sejmu Ewa Kopacz jest kandydatką PO na nowego premiera - wsparcia w tej sprawie udzielił jej wczoraj zarząd Platformy. Ostateczną decyzję ws. desygnowania podejmie jednak prezydent Bronisław Komorowski. "Gazeta Wyborcza" pisze dziś, że dwóch członków zarządu - Andrzej Halicki i Rafal Grupiński (zaliczani do tzw. schetynowców) - było przeciw.

Poparcie przez aklamację

- Nie było głosowania. Już po dyskusji w aklamacji zostało wyrażone poparcie dla Ewy Kopacz jako kandydata na funkcję szefa rządu - mówił w "Poranku Radia TOK FM" Cezary Grabarczyk, wicemarszałek Sejmu. - Gdy rozpoczną się konsultacje między prezydentem a przedstawicielami partii politycznych, Donald Tusk, jeszcze jako szef partii, przedstawi wynik tych naszych ustaleń - dodał.

Kto na czele PO?

Tusk ma 1 grudnia objąć stanowisko szefa Rady Europejskiej i zrezygnować z kierowania Platformą. Kto stanie na jej czele? Najpewniej Ewa Kopacz, ale potem? Są dwa scenariusze. Jeden przedstawia w "GW" Renata Grochal, czyli wybory wewnątrz PO odbędą tuż po wyborach samorządowych. I drugi, za którym jest Donald Tusk, żeby wybory w Platformie odbyły się już po całym cyklu wyborczym. - Tylko dwóch członków zarządu było za tym pierwszym scenariuszem. Ja nie chcę mówić, kto wczoraj jaką formułował opinię. Zdecydowana większość członków zarządu uważa, że wybory wewnętrzne powinny odbyć się po wyborach parlamentarnych w przyszłym roku. Nie powinniśmy wzbudzać wewnętrznej kampanii i zajmować się sobą w czasie kampanii wyborczych - mówił Cezary Grabarczyk.

Grabarczyk zostanie marszałkiem Sejmu?

W ostatnich dniach w mediach pojawiły się informacje, że następcą Kopacz w Sejmie mógłby zostać wicemarszałek, jednocześnie wiceszef PO Cezary Grabarczyk. Niektórzy politycy Platformy przewidują, że kandydatura ta może budzić sprzeciw zwłaszcza części posłów związanych z byłym wiceszefem PO i sekretarzem generalnym Grzegorzem Schetyną.

Polityk nie chciał odpowiedzieć Janinie Paradowskiej, czy to prawda.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Schetynowcy są przeciw Kopacz? Grabarczyk: Głosowania nie było, poparcie przez aklamację
Zaloguj się
 • anzimonek

  Oceniono 16 razy 10

  To jest ogromny błąd, ale PO już tak od dawna ma, niestety. Można powiedzieć, że od wielu lat rządzą nami amatorzy i dyletanci...

 • flymen22

  Oceniono 15 razy 9

  Kopacz to pocałunek śmierci dla PO. Dla bardzo wielu Polaków jest Ona odpowiedzialna za stan służby zdrowia. Nie trudno przewidzieć wyniki wyborów. Przegrają nawet z SLD.

 • kjj64

  Oceniono 7 razy 5

  Dopiero teraz okazuje się , że PO = Donald Tusk .
  Jak zabraknie wodza partia nie będzie miała nic z czym będzie można iść do wyborów , dołóżmy do tego wewnętrzne kłótnie o władzę w partii i mamy obraz sukcesu w niedalekiej przyszłości. Polski wyborca głosuje od lat nie na partie i programy ale na liderów , odwieczny bój Tusk- Kaczyński odchodzi w niebyt. Pytanie tylko czy na wyjeździe Tuska falą odbitą nie straci też Kaczyński i PIS , gdyż podstawowy program partii '' Tusk musi odejść '' już został zrealizowany, a jaki jest następny punkt programu nikt nie wie.

 • akris58

  Oceniono 5 razy 3

  O jakiej aklamacji mówimy jak w PO są osoby przeciwne Kopacz? Sorry , ale widocznie takie tam jest pojęcie demokracji.

 • benia_b

  Oceniono 6 razy 2

  Kopacz wiele nie odstaje od swojego patrona. Potrafi równie dobrze mijać się z prawdą i ma podobnie niskie poparcie. Nadaje się zatem na premiera. Nie musi też nic robić, bo sprawy OFE i wieku emerytalnego są już załatwione. Ma bidula tylko jeden problem, co zrobić aby wyemigrować do Brukseli?

 • litery99999

  Oceniono 4 razy 2

  Tu jest PIeS zakopany przez Kopacz, a pogrzebal go Grabarczyk

 • rbik53

  0

  tylko Schetyna może uciągnąć PO do wierzchu. Każdy inny premier będzie grabarzem PO.

 • cewep

  Oceniono 7 razy -1

  Koniec PO, partii obiboków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX