Wielowieyska pyta Rostowskiego: będzie pan ministrem spraw zagranicznych? A on robi taką minę...

Jacek Rostowski, były minister finansów, był dziś gościem Poranka Radia TOK FM. Polityk na giełdzie nazwisk wymieniany jest jako mocny kandydat na stanowisko ministra spraw zagranicznych w rządzie Ewy Kopacz. Rostowski na pytanie zareagował miną...
Jacek Rostowski niechętnie mówił o swoich szansach na powrót do rządu na stanowisko szefa MSZ. Miałby zastąpić Radosława Sikorskiego, który ma zostać marszałkiem Sejmu. - Pierwszy raz w Polsce przy konstrukcji rządu jest dyscyplina informacyjna, tak jak za dawnych dobrych czasów w Wielkiej Brytanii. Żaden z polityków nie próbuje grać mediami, tylko czeka na ogłoszenie składu rządu ze strony pani premier. To pokazuje, że jest dyscyplina, zwarcie. Mnie się to podoba - mówił w Poranku Radia TOK FM Rostowski.

Polityk konsekwentnie powtarza, że to spekulacje. - Ja czytam tylko gazety, nic innego o tym nie wiem. Ci, którzy mówią - nie wiedzą, a ci, którzy wiedzą - nie mówią - mówił wcześniej.

Dziennikarka dopytywała, czy Rostowski będzie szefem MSZ. - Nic nie powiem - zapowietrzył się były minister finansów.Kto zostanie w ekipie Kopacz?

Od kilkunastu dni trwają spekulacje dotyczące składu przyszłego rządu. Stanowiska w nowym gabinecie mają zachować politycy wywodzący się ze Stronnictwa. Są to ministrowie: gospodarki Janusz Piechociński, rolnictwa Marek Sawicki oraz pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Nieoficjalnie mówi się, że w nowym rządzie Ewy Kopacz pozostanie szef MON Tomasz Siemoniak oraz ministrowie skarbu Włodzimierz Karpiński, sportu Andrzej Biernat oraz edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska. Raczej prawdopodobne jest, że do nowego rządu wejdzie minister szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska oraz minister środowiska Maciej Grabowski.

Stanowiska najpewniej utrzymają również: minister finansów Mateusz Szczurek - choć wymieniany jest on w mediach jako osoba, która pożegna się z rządem - a także szefowa resortu kultury Małgorzata Omilanowska. Jako kandydata na ministra rozwoju regionalnego i infrastruktury, po odejściu Elżbiety Bieńkowskiej, która będzie komisarzem UE - media podają m.in. obecnego wiceszefa tego resortu Adama Zdziebłę.

Sienkiewicz i Arłukowicz mają odejść

Z dotychczasową pracą mają się pożegnać: minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz oraz zdrowia Bartosz Arłukowicz. Według polityków PO możliwym wariantem jest, że Sienkiewicza zastąpi w MSW obecny szef kancelarii premiera Jacek Cichocki. W kontekście obsady resortu SW wymieniane jest też nazwisko obecnego ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Wielowieyska pyta Rostowskiego: będzie pan ministrem spraw zagranicznych? A on robi taką minę...
Zaloguj się
 • jerzysm42

  Oceniono 16 razy 16

  Nowym składem Rady Ministrów podniecają się przede wszystkim dziennikarze.
  Muszą z czegoś żyć.
  Na szczęście jest ładna pogoda i nie muszę czytać gazet, ani oglądać telewizji.

 • szpung

  Oceniono 3 razy 3

  Takiego kuriozum jak minister fifnasow placacy podatki w innym kraju to chyba nawet afrykanskie panstwa nie doswiadczaja.

 • cynnik2

  Oceniono 5 razy 3

  To przecież katolicki sługus. Żaden dyplomata, kolejna przybłęda i karierowicz.
  "Zaostrzyć sankcje wobec Rosji, z Putinem należy grać ostro..." Czym, dziadygo? Zardzewiałą szabelką? Znajomością angielskiego? POkrzykiwaniem z ambony?

 • tidus9

  Oceniono 3 razy 3

  uła.... nie ma to jak sięgnąć bruku

  "A on robi taką minę... " poruszanie takich kwestii jest typowe WYŁĄCZNIE dla tabloidów. Gazeta powinna się skupić na kwestiach MERYTORYCZNYCH.

 • Oceniono 2 razy 0

  Szkoda że Pani Wielowiejska nie spytała "co z uwolnieniem energii"
  Sam chcę założyć elektrownię... ale widzę że najwcześniej za trzy lata dostanę jakieś tam pozwolenie żeby potem splajtować. 7 lat rządów i nic się nie zmieniło. A głosowałem na PO. Bo obiecali... o ja głupi. Zresztą - inne partie też by nic nie zrobiły....

 • roggeven

  Oceniono 4 razy 0

  Rostowski nie zalapal sie do Brukseli-ewentualnie do MSZ. Partner od "Sowy" rowniez.
  Ma terminowac w Sejmie by nauczyc sie temperowac jezyk-mlody jest-ma w przyszlosci byc kandydatem na miejsce Bronka-ktory tez byl marszalkiem, nastepca tym razem bedzie sie uczyl stukac laska stukal laska a nie "robic laski", jak to barwnie okreslil obecny kandydat jeszcze jako szef MSZ

 • banwit

  Oceniono 2 razy 0

  Ja bym podał bzdurny skład rządu żeby się odczepili.

 • westgreg

  Oceniono 6 razy 0

  Może w końcu będzie ministrem w dziedzinie, na której się zna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX