Komentarze (812)
Kazali dziecku zatkać uszy. By nie słyszało, co inni robią na religii
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kjm1967

  Oceniono 42 razy 32

  Ta pięciolatka już do końca życia nie zapomni na czym polega katolicka etyka.

 • Piotr Dzierzawski

  Oceniono 40 razy 32

  "Kosciol winien byc oddzielony od panstwa, nie wolno mu zajmowac sie ksztalceniem mlodziezy. Narod powinien byc panem wlasnego losu i jego prawa powinny byc nadrzedne wobec praw kosciola. Zadna religia nie moze im przeczyc odwolujac sie do prawa boskiego, przeciwnie, kazda religia powinna byc posluszna prawom ustanowionym przez narod."
  'Memorial' Tadeusza Kosciuszki, 1815 r.

 • togo13

  Oceniono 32 razy 28

  Czy w Polsce Konstytucja to świstek papieru ? Dlaczego jej się nie przestrzega ? Potem narzekacie , że młodzież nie przestrzega innych praw ? My dorośli dajemy zły przykład.

 • gourmant

  Oceniono 32 razy 28

  Jestem katolikiem. I uważam prowadzący zajęcia nadaje się do zwolnienia lub przynajmniej nagany z wpisem do akt.

 • ireth alcarin

  Oceniono 35 razy 27

  Ale to nic nowego, że katolik zachowuje się chamsko wobec człowieka, ktory nie jest katolikiem, gorzej, że to nauczyciel w szkole. porażka , nadużycia są wśród katolików na poziomie dziennym. Potem pójdzie toto do kościółka i będzie udawać świętą. Gardzę katolikami za głupotę i chamstwo. Mam dziecka jest wyjątkowo łagodna. Po ten darmzjad katolicki powinien wylecieć z pracy.

 • iremus

  Oceniono 29 razy 27

  Kazali dziecku zatkać uszy. By nie słyszało, co inni robią na religii
  ______________________________________________________
  No to byli bardzo wyrozumiali. Przecież mogli mu wlać do uszu rozgrzanego wosku albo ołowiu. Przecież w przeszłości już tak robili.

 • Piotr Dzierzawski

  Oceniono 30 razy 24

  Zorganizowana religia jest głównym źródłem zła na świecie: jest pełna przemocy, nielogiczna, nietolerancyjna, nierozerwalnie związana z takimi pojęciami, jak rasizm, ustrój plemienny czy bigoteria; zakorzeniona w ignorancji i wrogo nastawiona do wszelkich prób poznawczych, pogardliwa wobec kobiet i narzucana dzieciom.
  Christopher Hitchens

 • petrucchio

  Oceniono 31 razy 23

  A dlaczego pani od zatykanie uszu nie wyleciała natychmiast z hukiem z roboty? Ktoś, kto stosuje podobne metody, nie ma kwalifikacji do pracy z dziećmi.

 • r0b0l

  Oceniono 27 razy 23

  polska mentalność, zadziobać innego

  A kto nie katolik ten nie polak. Bo za mądry

 • m_kontestator

  Oceniono 29 razy 23

  Żyję w rzekomo demokratycznym, świeckim państwie.
  W świeckiej szkole uczą religii - szkoda ,że tylko katolickiej. O etyce można pomarzyć,bo rzekomo nie ma na to funduszy - na katechetów są.
  Rzekomo świecki Sejm przyznaje kolejną olbrzymia dotację na religijne muzeum, która zgodnie z opinią NIK jest nielegalna.
  Brak słów....

 • Ewa Lipowska

  Oceniono 29 razy 23

  Moja żona prowadzi zajęcia z etyki w przedszkolu. Oczywiście wolontariat. Prowadzi ponieważ musiała się pojawić alternatywa dla zajęć z Katechezy. Oraz dla dobra naszej Marysi i pozostałych "niewierzących", aby dziecko nie czuło się odrzucone przez rówieśników, przedszkolanki, system i Polskę.

  Było ciężko ale udało się wychodzić te zajęcia. Oczywiście bez zgody naczelnika oświaty by się nie udało.

  Program jest autorski i opiera się o Bajki Filozoficzne i tak się nazywa. Na razie odbyło się kilka pierwszych zajęć. Rodzice pozostałych dzieci są zachwyceni. I nawet część rodziców posyłających dzieci na religię, chciałaby zacząć wysyłać na Etykę, ale zostało to zablokowane.

  I jest dobrze. Zajęcia przynoszę pierwsze pozytywne rezultaty. Dzieci zaczęły zadawać pytania. Oraz reagować w odpowiedni sposób na zaczepki.

  Przykład:
  Witek: Na tej ślizgawce mogą zjeżdżać tylko te dzieci co wierzą w boga
  Marysia: I tutaj otwierają się bramy do piekła. (Cięta riposta oparta o bajkę w której samuraj przychodzi pytać się mistrza gdzie są bramy do nieba i piekła)

  Przedszkolanka: Marysiu dlaczego nie wierzysz w Boga?
  Marysia: Ja lubię patrzeć w niebo i w gwiazdy. (Piękna odpowiedź)

  I takie rzeczy w Państwie świeckim, gdzie istnieje rozdzielność religii od Państwa.

  Obecnie nasze 2 miesięczne doświadczenia nadają się na napisanie nie tylko jednego artykułu ale całej książki.
  - Dlaczego Katecheza jest już w przedszkolu?
  - Dlaczego nie ma etyki?
  - Dlaczego dzieciom narzuca się religię i ich rodzicom?
  - Dlaczego dorośli zachowują się gorzej od dzieci?
  - Dlaczego system piętrzy problemy, przedszkole rzuca kłody pod nogi: brak sali, nie damy kredek, itp...?
  - Dlaczego 5 letnie dzieci katuje się katechezą i indoktrynuje religijnie?
  - Dlaczego...

  Niestety na te pytania mogę udzielić jedynie negatywnych odpowiedzi, które sumują się do generalnie jednej.

  Problemy piętrzą się na każdej warstwie, od dołu do samej góry, od sprzątaczki w przedszkolu, przedszkolanki, dyrektor przedszkola, naczelnika oświaty, po samego ministra, system edukacji i kościół.

  Katecheza nie jest przystosowana do rozwoju 5 letnich dzieci. Dzieci przychodzą i płaczą, że rodzice im umrą, uczą się piosenek, wierszy (modlitw) o śmierci, zbawieniu, itd...

  Ale i tak dziękuję Naczelnikowi Oświaty i Pani Dyrektor że zgodzili się na prowadzenie alternatywnych zajęć do Katechezy, czyli Etyki, dla tych dzieci których to rodzice nie wyrazili zgody aby ich dzieci uczęszczały na zajęcia z Katechezy. W bólach ale jednak.

  Pozdrawiam. Jednak można. Trzeba być pewnym siebie.

  My mieliśmy to szczęście, że żona ma magistra filozofii, uprawnienia pedagogiczne, obecnie jest niepracująca, mamy blisko do przedszkola, naczelnik oświaty jest z odpowiedniej opcji politycznej, uchodzącej za wrogiej kościołowi, a ja mam dosyć wtrącaniu się religii wszędzie.

  A najzabawniejsze jest to że czegoś takiego jak Etyka w przedszkolu nie ma, jest tylko Katecheza. Kuriozum. Kuratorium, naczelnik, ministerstwo nie może zmusić w jakikolwiek formalny sposób przedszkola do prowadzenia Etyki. Ale się udało, presja na Dyrektora została wywarta. Czasami niewiedze innych można wykorzystać dla dobra naszych dzieci.

  To jest właśnie kolejny absurd. Tłumaczenie ministerstwa. Etyka i filozofia jest za trudna dla dzieci w tym wieku. Prowadzenie Katechezy reguluje Konkordat. (Chociaż powyższe tym bardziej jest prawdziwe dla religii).

  Nikt nie mówi o wykładaniu filozofii. Jest to po prostu czytanie i opowiadanie krótkich bajek z morałem, oraz dyskusja na ten temat.

  Pozdrawiam jeszcze raz.

 • he219uhu

  Oceniono 28 razy 22

  Dzielna kobieta.
  Moja 10-letnia córka przestała chodzić na religię, a chodzi na etykę w 7 osobowej grupie dzieci z różnych klas i są to jej najbardziej ulubione zajęcia. Pierwszy raz słyszałem by dziecko się złościło jak czasem przepada jej lekcja (etyki właśnie)...

 • 99venus

  Oceniono 26 razy 22

  i żeby można było się znęcać nad niektórymi dziećmi płacimy rocznie około 1 mld zł.

 • ideefiks

  Oceniono 27 razy 21

  Wrzesień 2014. przedszkole. zebranie rodziców dzieci idących do "drugiej klasy" przedszkola, czyli urodzonych w 2010 roku. Pytanie od jednego z rodziców (z nadzieją w głosie) "czy już w tym roku będzie siostra [zakonna - katechetka czyli] czy dopiero w przyszłym?".

  Naród cymbałów sam żebrze o lekcje religii już w przedszkolach. Nic na to nie poradzimy. "Ateiści" chrzczą dzieci "bo co ludzie powiedzą". To są typowe objawy skretynienia społeczeństwa, na które składają się jednostki pozbawione umiejętności samodzielnego myślenia. Jesteśmy narodem debili - czyli idealnym środowiskiem do życia dla watykańskiego pasożyta. Nic tego nie zmieni. Pozostaje jedynie emigracja. Tu pasożyt będzie rósł w siłę - niczym owsiki w organizmie żywiciela obżerającego się słodyczami. Owsiki uwielbiają cukier. Tak jak Kościół Katolicki uwielbia społeczeństwa przesycone ludźmi pozbawionymi zdolności do samodzielnego myślenia.

 • kamill2001

  Oceniono 24 razy 20

  Ta Pani atakuje podstawy finansowe Kościoła Katolickiego. Chrzest nieświadomego dziecka, nauczanie religii od przedszkola, komunia w wieku 8 lat, to są fundamenty wychowywania sobie wiernych płatników, którzy w przyszłości będą płacić za katolickie usługi w datkach i podatkach. Argument "jak to nie finansować Kościoła z budżetu państwa, przecież 95% Polaków to katolicy" będzie zawsze silny, bo nawet ci co nie wierzą, dla świętego spokoju własnego i dziecka, ochrzczą, poślą na religię i do komunii.

 • bkn6

  Oceniono 26 razy 20

  taa , nadal wpuszczajcie nygusów chodzących z kartotekami i wypchanymi sakiewkami po tzw "kolędzie" , wpuszczajcie

 • Piotr Dzierzawski

  Oceniono 26 razy 20

  "W pełni popieram rozdział Kościoła i Państwa. Chodzi mi o to, że nawet z osobna te instytucje pieprzą nas jak chcą, więc połączone przyniosłyby niechybną śmierć." - george carlin

 • panzer-division

  Oceniono 27 razy 19

  Czego nie powiedzą Wam w mediach i w kościele?

  - Podczas zaborów klechy katolickie i prawosławne masowo wspierały zaborców na naszych ziemiach! Otwarcie wspierali germanizację i rusyfikację Polaków.

  - Po I WŚ gdy Polska miał odzyskać niepodległość Watykan i biskupi ziem polskich byli PRZECIWNI oddaniu niepodległości Polakom!

  - Podczas półwiecznej sowieckiej okupacji, zwanej eufemistycznie PRL, klechy masowo kolaborowali z "władzą" (czyli z rosyjskimi namiestnikami), tysiące klechów współpracowało z SB a tylko setki wspierało Solidarność! Teraz m owi się tylko o tych nielicznych patriotach duchownych a milczy o tysiącach szmat, które z rożnych powodów kolaborowało z SB!

 • dobrylos

  Oceniono 21 razy 19

  Zapytam piszacych tu internautów.Czy wasi rodzice wiedza co to jest Etyka i ze zgodnie z obowiazujacymi dzis przepisami w Uni Europejskiej powinna być w każdej szkole.

 • jozekzczikago

  Oceniono 26 razy 18

  religia nie jest żadną nauką, jest tylko zbiorem bajeczek i wymysłów zatem kategorycznie nie może być w szkole, bo nie wnosi absolutnie nic!!! w rozwój młodych ludzi, poza indoktrynowaniem ich przez czarnych pasożytów!!!!

 • nyetiri

  Oceniono 20 razy 18

  Etyka jest bardzo potrzebna. Ta dobrze prowadzona. Niestety takiej jest bardzo mało. Etyka w szkole mojej córki to religia pozbawiona nauki modlitw i rozliczania z obecności na nabożeństwach. Córka okienka spędza w bibliotece.

 • ergosumek

  Oceniono 23 razy 17

  Jedna katechetka zamknie dziecko w klasie i biedne musi skakać z okna z pierwszego piętra łamiąc nogi, druga każe dziecku zatkać uszy i stać na końcu sali...
  To towarzystwo trzeba wyrzucić ze szkół do salek parafialnych i przestać im płacić, bo to cyrk i średniowiecze..

 • szlachcic

  Oceniono 24 razy 16

  To cos co "nauczalo" religii i kazalo dziecku zatkac uszy i stanac w kacie to typowy przyklad polskiego zasranego katolika ktory jest dwulicowym skur...... ado kosciola chodzi bo sasiad podglda zza firanki. Trzeba byc wyjatkowym smieciem aby pietnowac ludzi, ale to ze pietnowano 5 letnie dziecko to juz sie nie miesci w glowie
  Polski kler wraz z cala banda swietych poza klerem ktora uczy dziecireligi czy podpisuje petycje aby np Behemoth nie mogl zagrac w przeciagu dekady czy 2 sprawi ze polskie koscioly beda puste a trend w juz dawno jest obserwowany przez najwyzszych dostojnikow kosciola

 • Paweł Podżorski

  Oceniono 18 razy 16

  Z proporcji lekcji wynika ze personalna obsada MON została wyznaczona przez kościół. Z tego wniosek że za oświatę w Polsce całą odpowiedzialność chcą brać biskupi. Po co w takim razie minister oświaty odpowiadający przed premierem?

 • hvidehus

  Oceniono 19 razy 15

  Ale jaja! Polska 700 lat za reszta Europy! Jak bardzo sie ciesze ze dawno temu ten kraj opuscilem i nigdy do niego nie powroce!

 • observanto

  Oceniono 19 razy 15

  Przydałyby się jeszcze klapki na oczy!

 • ireth alcarin

  Oceniono 25 razy 15

  wychodizi na to, że zachowanie katolików w szkole jest nieetyczne

 • kretu23

  Oceniono 21 razy 15

  Super akcja, szkoda, żę to głos na puszczy, mililardy pompowane przez członków opus dei z budżetu po sprzedaniu Polski przez Suchocką i Wojtyłę Watykanowi

 • mirekch60

  Oceniono 25 razy 15

  Wywalić religię ze szkół na zbity pysk,uczyć młodzież myślenia itp. a nie zabobonów.

 • gdsta

  Oceniono 14 razy 14

  między nauką, wychowaniem a indoktrynacją jest zasadnicza różnica
  pierwsze skłaniają do myślenia - ostania wyklucza
  co widać

 • seviers

  Oceniono 18 razy 14

  To ma być nauczycielka? Takie babsko natychmiast należałoby odsunąć od pracy w tym zawodzie!

 • Oceniono 20 razy 14

  "yle tylko, że już w czasie pierwszej lekcji religii pojawił się problem. Nauczycielka nie odprowadziła mojego dziecka, tylko kazała jej stać na końcu sali i zatkać sobie uszy. "

  Ależbym dał w ryj gdyby to moje dziecko spotkało. Bez względu na płeć idioty nauczyciela.

  Zacznijcie dawać w ryj.

 • billyboy1943

  Oceniono 17 razy 13

  Nikt nie zauważa ,że w dodatku to nie jest nauka RELIGII-TO JEST NAUKA OBRZĘDÓW RELIGII KATOLICKIEJ I TO wyłącznie!!

 • barbara333-4

  Oceniono 15 razy 13

  my w Polsce jesteśmy z religią katolicka tak jak islam , rząd nie respektuje konstytucji RP , nikogo w tym państwie nie obchodzi czy ktos chce być katolikiem czy nie, jest cała przestrzeń wypełniona religia katolicka za pozwoleniem tego panstwa rzadzonego przez prawicowe bydło...Wszystkie dyrektorki szkół i;rzedszkoli ...to dewotki i katechetki, MEN też ma to w nosie, i tak jestesmy w pieprzonym katolandzie

 • sir_fred

  Oceniono 17 razy 13

  Nauczycielka, która kazała stać na końcu sali i zatkać uszy powinna zostać natychmiast pozbawiona pracy oraz dożywotnio prawa do wykonywania zawodu.

 • fjan

  Oceniono 19 razy 13

  Talibow katolickich w Polsce jest jak widac dostatek. No i niech ktos powie ze w Polsce nie terroryzuje sie inaczej myslacych.

 • kat-kk

  Oceniono 17 razy 13

  To katolicy watykańscy,zgotowali Polakom ten los!

 • najgorsza

  Oceniono 13 razy 13

  Cytując kabaret K2: "Ale jaki problem? W naszej szkole nie ma etyki."

  www.youtube.com/watch?v=8YUblMdxCho

 • joanna-olga

  Oceniono 21 razy 13

  Gdybym była matką tej dziewczynki, żądałabym przeproszenia dziecka przez nauczycielkę przed całą klasą. STOP chamstwu prostaczek pracujących w szkołach.

 • qqkkiiss

  Oceniono 12 razy 12

  Moi mili, znaczą cześć tych problemów już mam za sobą i trochę bawi mnie to Wasze biadolenie. Pochodzę z rodzinny protestanckiej teraz mogę się z pełną odpowiedzialnością określić jako ateista. Doświadczyłem wszystkich dolegliwości bycia jedynym innym - w klasie, ba w całej szkole. Przerobiłem też wychowanie córki w polskich realiach kulturowo/religijnych. Powiem tak sami sobie jesteście winni. Godzicie się na niczym nie uzasadnioną rolę Kościoła rzymsko-katolickiego. Na obecność duchownych wszędzie i na ich uprzywilejowaną pozycje. Godzicie się na to z wygody, z przyzwyczajenia, z lęku przed byciem innym. Mimo deklarowanych mocno antyklerykalnych nastrojów nie potraficie zdobyć się na proste dziękuje, gdy ksiądz pcha Wam się do mieszkania z kolędą. Nie chcecie zdecydować się tylko na świecki ślub, więc poddajecie się terrorowi opłat, nauk przedmałżeńskich itd. Nie potraficie lub nie macie czasu, nie chce zakładać, że nie macie kompetencji, aby wyjaśnić dziecku, że wszystko to są piękne opowieści tworzące naszą kulturę, ale są to "bajki". Mniej zakłamania i zero hipokryzji i od razu będzie Wam lżej :-).

 • 123waz

  Oceniono 14 razy 12

  sto osób przed sejmem protestujących w sprawie wydawania przez rząd naszych pien iędzy na światynię Opatrzności. Tak więc problem opisany tutaj będzie trwał i trwał. Mamy państwo wyznaniowe PO ..nam to zagwarantowało, a kiedys ludzie głosowali na ta partię w nadziei na świeckie państwo, i Tusk im to obiecał. 100 osób, a powinno być 100 tysięcy by wstrzasnąć tymi złodziejskimi praktykami rządu. Gdzie jest złotousty Miller, lewicowa partia , powinna skupić ludzi wokół siebie i zrobic potężną manifestację o świeckie państwo.... wszyscy w sejmie to zgraja ludzi , którzy tylko walczą o swoje ciepłe posadki .

 • mawohe

  Oceniono 18 razy 12

  Czarna sekta jest jak rak mózgu.

 • marianzl

  Oceniono 18 razy 12

  Trzeba mieć naprawdę nierówno pod sufitem, żeby kazać dziecku chodzić na religię !

 • misfire01

  Oceniono 11 razy 11

  Nauczycielkę awansować na pomywaczkę u proboszcza. Ucieszyłaby się jak nic.

 • kolektywnie

  Oceniono 15 razy 11

  Wg.konkordatu zajecia z religii powinny byc umieszczane na koncu lub poczatku zajec aby nie kolidowaly z zajeciami uczniow nie uczeszczajacych na takie zajecia.Ludzie prowadzacy takie lekcje nie powinni byc wynagradzani przez szkole.Powinna byc tylko jedna lekcja tygodniowo.
  Mam nadzieje ze nic nie pomieszalem bo pisze z pamiecji!

  Moim zdaniem w szkolach nie ma miejsca na zajecia z religii,etyki itp.wartosc takich zajec jest znikoma a koszty ogromne.Zamiast tego moznaby wprowadzic dodatkowe lekcje np.historii.matematyki itd.

  W dobie internetu,globalnej wioski wiara ze zajecia w szkole wychowaja kogos na porzadnego czlowieka sa urocze ale niestety naiwne.

  Pamietam moje lekcje religii w szkole sredniej,Siedzielimy i wk...ismy ksiedza bo nam sie nudzilo.Katechezy poza szkola z z koncz lat 80-tych wspominam bardzo dobrze.

 • Oceniono 15 razy 11

  Uważam że religia powinna wrócić do kościoła tak jak było dawniej i nie byłoby problemu. Dawniej jakoś dzieci chodziły na religię te które chciały nikt nikogo nie dyskryminował

 • selena-0

  Oceniono 10 razy 10

  Ja chodziłam do szkoły w PRLu. Nie było problemu religii, ani dominacji kościoła. Kościołowi nie wolno było się wtracać do polityki a państwo pozwalało kościołowi swobodnie rozwijać swoje duszpasterstwo. Państwo nie okradało jak teraz obywatela, i nie opłacało kościoła z budżetu państwa. Ja edujkację z religii zakończyłam na szkole podstawowej, i całe liceum nie chodziłam na religię. I nikt mnie do tego nie nakłaniał. To była indywidualna chęć każdego. Pamiętam, że moja klasa chodziła gdzies do salki katechetycznej, ale nikt mnie się nie pytał dlaczego nie chodzę. Nie chodziło wtedy 40 % licealistów. W ogóle nie było takich tematów jak teraz. To słabość tego państwa i rządzących doprowadziło do takich sytuacji , gdzie w państwie świeckim jesteśmy za zgodą tego rządu w państwie wyznaniowym. Swieckość jest fikcją

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX