Sekielski: Polska scena polityczna to piaskownica z rozwydrzonymi dzieciakami

- Nie rozumiem ekscytacji marszem PiS. Mamy demokrację. Każdy może protestować i głosić hasła, jakie chce. Nawet bzdury - mówił w Poranku Radia TOK FM Tomasz Sekielski.
- Wróciłem z zagranicy po dłuższym pobycie do naszego pięknego kraju. Chciałem się podzielić poranną refleksją. Im częściej wyjeżdżam, tym bardziej polska scena polityczna przypomina piaskownicę z rozwydrzonymi dzieciakami - mówił Tomasz Sekielski w Poranku Radia TOK FM.

- Nie żebym wcześniej nie miał takich spostrzeżeń. One się nasilają - zastrzegł publicysta. - Teraz piaskownica stała się jednak wielka i walka w niej trwająca coraz bardziej komiczna - powiedział publicysta.

Protestować można, nawet głupio

- Teraz toczy się dyskusja, kto i kiedy może manifestować i jakie hasła głosić. Kompletnie nie rozumiem tej ekscytacji marszem PiS, który odbył się 13 grudnia. Żyjemy na szczęście w kraju, w którym każdy może mówić, co chce, nawet jeśli są to bzdury. I może manifestować w każdym - nawet najgłupszym - terminie. To nie jest żadne podpalanie Polski. To element demokracji. Może się to komuś nie podobać, może się nie zgadzać z tezami. Ale dzięki temu, że żyjemy w wolnym, demokratycznym kraju, każdy może wyjść na ulicę i protestować - powiedział dziennikarz.

"PO zapomina, że też wyprowadzała ludzi na ulice"

Przypomniał "przerażonym politykom PO, którzy skupiają się na tym, żeby straszyć PiS", że przecież sami wyprowadzali ludzi na ulice, gdy ujawniono taśmy Renaty Beger. - Też mówili o konieczności natychmiastowego rozwiązania Sejmu, o zagrożeniu demokracji. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - mówił Sekielski. - Może trochę wody dla ochłody, że tak zarymuję na koniec - podsumował Sekielski.

Marsz w obronie demokracji

13 grudnia, w rocznicę ogłoszenia stanu wojennego, Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało w Warszawie "Marsz w obronie demokracji i wolności mediów". Uczestnicy mieli ze sobą biało-czerwone flagi i róże w kolorach narodowych. Marsz odbył się w kontekście wydarzeń związanych z niedawnymi wyborami samorządowymi, które - według polityków PiS - zostały sfałszowane.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (51)
Sekielski: Polska scena polityczna to piaskownica z rozwydrzonymi dzieciakami
Zaloguj się
 • marchwianka.0

  Oceniono 82 razy 58

  Pani M.Kidawa-Błońska ma rację. Każdy może manifestować co chce i kiedy chce ale każdy też ma prawo to skrytykować. Strona rządowa też!!! Moja krytyka PiSowskiego marszu 13-go grudnia sprowadza się do tego, że jest to próba fałszowania historii. Doskonal pamiętam tamten 13 grudnia i stan wojenny w Polsce i żadne okrzyki prezesa i jego kumpli tego nie zagłuszą. Ale młodzieżą można manipulować. I o to chodzi PiSowi. I temu trzeba się przeciwstawić. Dziennikarze mają obowiązek przekazywać prawdę.

 • marudna.maruda

  Oceniono 94 razy 44

  "Ale dzięki temu, że żyjemy w wolnym, demokratycznym kraju, każdy może wyjść na ulicę i protestować - powiedział dziennikarz."- i każdy może kłamać przed kamerami, obrażać najwyższe władze bezpodstawnymi oskarżeniami? I nie liczyć się z tym, że te wędrówki dezorganizują życie miasta, że zakłócają życie ludzi, ktorzy na nieszczęście mieszkają przy ulubionych przez prezesa trasach, że angażują siły porządkowe, a co za tym idzie, nasze wspólne pieniądze? Może niech zaczną spacerować za własne.

 • tadjan

  Oceniono 39 razy 23

  60% wyborców nie głosuje, 20% z głosujących oddaje głosy nieważne, a niemądra paniusia opowiada, że 460+100 parlamentarnych nierobów nie potrafi znaleźć sposobu na rozliczenie kilometrówek. Widać, że to stado nierobów i złodziei nie zna prawa podatkowego, bo tam te sposoby są opisane ..... ale okazuje się, że obowiązują one tylko suwerena, a nie tym złodziejskich typów. Obawiam się, że parlamentarne nieroby mając bezpłatne przejazdy środkami komunikacji publicznej zaczną niebawem zabierać sobie na własność tramwaj albo autobus uzasadniając jakimś specjalnym do nich tytułem. Zdychasz Platformo i o tym nawet nie wiesz.

 • jerpis

  Oceniono 27 razy 17

  A co by Pan powiedział na to, gdyby w Boże Narodzenie manifestację zorganizowali zwolennicy legalizacji aborcji? Czy byłaby to prowokacja czy prawo do demonstracji? A gdyby w Boże Ciało albo Zielone Swiątki demonstracje zorganizowali zwolennicy praw do równości seksualnych? Zwolennicy eutanazji zwołaliby zaś demonstracje w .....

 • Piotr Dzierzawski

  Oceniono 36 razy 16

  koszt gownianego systemu zwanego demokracja. "Najlepszym argumentem przeciwko demokracji jest pięciominutowa rozmowa z przeciętnym wyborcą."
  Winston Churchill

 • ksks3

  Oceniono 16 razy 12

  Nadzwyczaj łagodna ocena naszych polityków przez pana Sekielskiego.
  Moim zdaniem to jak nie durnie to lenie i naciągacze.

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 20 razy 10

  Panie Sekielski!!!
  Po powrocie z zagranicy wcale lepiej pan nie piszesz.
  Wnioski jakie....
  U pana wniosków nie ma...
  I jako stronniczy....fa....s na nazwę i prawa ze słowa dziennikarz nie zasługujesz.
  Dla mnie.
  Bo ma być: TWARDE PRAWO, PRAWO dla wszystkich. bez fałszowania rzeczywistości, bez ubliżania komukolwiek.
  Wszystko wolno - to anarchia, a nie prawo. Demokracja jest wtedy, gdy ustalone reguły prawne są przestrzegane. Klepanie co ślina na język przyniesie nie ma z prawem nic wspólnego.
  Występujesz pan jako dziennikarz, ale jesteś tylko "dziennikarz", namiastka

 • Marlena Czarna

  Oceniono 21 razy 9

  Kurcze ... każdy może gadać bzdury ... czyli PO też ... ap ropo ... co do piaskownicy ... trafne określenie ... dodam jedno, że mamy do czynienia z sytuacją gdy nikt już na oczy nie widzi bo sobie wzajemnie piaskiem rzucali po oczach i cała tyrada nie ma nic wspólnego z rzeczywistością ... a woda faktycznie jest potrzebna, może nie dla ochłody ale przemycia oczu ... pozdrawiam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX