Bury w TOK FM: Sikorski nie odnalazł się na stanowisku marszałka

- Chyba Radosław Sikorski źle się czuje na stanowisku marszałka Sejmu - ten gabinet, ten gorset, ten fotel do niego nie pasują - stwierdził Jan Bury w Poranku Radia TOK FM.
Sprawa tzw. kilometrówek, czyli rozliczania przez posłów kosztów służbowych wyjazdów prywatnymi samochodami, zdaje się nie mieć końca. Po madryckich wojażach byłych posłów PiS teraz na tapecie jest marszałek Sejmu Radosław Sikorski.

Jeździł swoim autem?

Tabloidy pisały, że Sikorski - jeszcze jako minister spraw zagranicznych - pobierał z kancelarii Sejmu pieniądze jako zwrot kosztów za używanie prywatnych aut do poselskich wyjazdów, chociaż jako szef MSZ miał do dyspozycji samochód służbowy i ochronę BOR. W odpowiedzi Sikorski oświadczył, że wykorzystywał jedną trzecią limitu kilometrowego przeznaczonego na podróże krajowe posła i poinformował, że Prezydium Sejmu zajmuje się kwestią systemu rozliczeń wyjazdów parlamentarzystów i ministrów.

Miał ochronę i wziął zwrot za kilometrówkę? "Posunął się za daleko"

- Powiem wprost. Jeśli marszałek miał całodobową ochronę Sejmu, to dziwne, że korzystał z odliczania kosztów użytkowania samochodu. Ale z drugiej strony miał do tego prawo - mówił Jan Bury w Poranku Radia TOK FM. Zdaniem posła PSL ubieganie się o zwrot kosztów "to chyba nadinterpretacja", a Sikorski "posunął się za daleko".

Jako minister super, ale marszałek?

Jan Bury dodał również, że jego zdaniem Sikorski nie odnalazł się na stanowisku marszałka Sejmu. - Ceniłem go jako szefa MON w rządzie PiS, potem jako szefa MSZ w rządzie PO. Był nawet dobrze postrzegany za granicą jako jeden ze sprawniejszych ministrów. Ale chyba [jako marszałek - red.] źle się czuje. Ten gabinet, ten gorset, ten fotel do niego nie pasują - powiedział Bury.

Kto mógłby go zastąpić? - Marszałek Józef Zych jest instytucją. Cały Sejm go słucha, ma pozycję wśród posłów. Gdyby ode mnie to zależało, to marszałek Zych zostałby marszałkiem - powiedział polityk PSL. Zdaniem Burego "PO ma problem" z marszałkiem.

Kłopot z samochodami

"Fakt" napisał, że prywatny samochód należący od lutego 2010 r. do Radosława Sikorskiego i jego żony Anny Applebaum podczas ostatniego przeglądu gwarancyjnego miał na liczniku 30 tys. km, a Sikorski utrzymywał, że prywatnym autem - w celach poselskich - przejechał 90 tys. Marszałek w odpowiedzi oświadczył, że ma kilka samochodów, i zapowiedział pozwanie gazety.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (87)
Bury w TOK FM: Sikorski nie odnalazł się na stanowisku marszałka
Zaloguj się
 • podwladnywk

  Oceniono 85 razy 67

  panie BURAK a jak tam sprawa SZTABEK ZŁOTA ??? Myślisz BURKU że jak sie ukryłes na kilka miesięcy to ....ciemny lud juz o tym zapomniał ???

 • harimau666

  Oceniono 78 razy 52

  he he he ... kleszy pachoł,,,autorytet moralny" i ,,chodząca uczciwość" wydalił z siebie wnioski wew studio... :-/
  kogo wy redaktorki zapraszacie do rozmowy...?!

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 52 razy 44

  Pan Bury....powinien posłować? Nie wydaje mi się.
  A pan Zych? Z szacunkiem do niego za brak afer, ale czas na emeryturę.
  Czy Bury odgryza się za sprawdzanie jego rzetelności przedsiębiorczej?
  Bo na to wyglada

 • evergreen111

  Oceniono 36 razy 30

  Wiecie do jakiej partii należy Bury? Do PZL. Tak tak, konsekwentnie mówił dziś w TOK FM o "PEEZEL". Polski Związek Leserów?

 • anty_globalista

  Oceniono 39 razy 29

  Bury to ten złodziej oskarżony o molestowanie i korupcję?

  Cholera, jedne autorytety gazety lepsze od drugich.

 • andrzej6404

  Oceniono 34 razy 24

  "Powiem wprost. Jeśli marszałek miał całodobową ochronę Sejmu, to dziwne, że korzystał z odliczania kosztów użytkowania samochodu. Ale z drugiej strony miał do tego prawo - mówił Jan Bury- "- Panie posle to o czym Pan tka mowi to lezy w tzw m.in. przyzwotosci i tego co sie nazywa dobrym wychowaniem , tego co zostalo wyniesione z domu rodzinnego mowic ineczenj p. Sikorskiemu i nie tylko nie wpojono w domu co to jest uczciwosc. Z trybuny sejmowej mowicie Panowie piekne slowa i honorze odpowiedzialnosci, , o ucziwosci o tym ze Polske nie stac na rozrzutnosc- w rzeczywistosci uyzwajac jezyka slangowego- p...........cie ten caly interes szukajac tylko dziur i luk by sie na zwyklych obywatelach wzbogacic i dorobic- inaczej mowic okrasc- tak dokladnie okrasc bo to Moralen-niemoralen postepowanie to zwykla kradziez tylko tyle ze mozecie sie zawsze powolac na przepis jak widac nie tylko p. Sikorski ale Pan tez i wielu wielu innych poslow typu Hofman, Kalisz, Nowak nie powinnyscie piastowac funcji posla RP bo sie zwyczajnie nie nadajecie, brakuje wam tego co sie nazywa honorem i odpowiedzialnoscia moralna , zamiast p.............e o jakisc zasadach ktore Maja obowiazywac obywateli ale nie WAS POSLOW.

 • wyboga

  Oceniono 33 razy 23

  Gumsztyflarz Bury, zaczyna licytować się z drugim gumsztyflarzem, jakim jest Kłopotek. A może by tak zacząć od swojego szemranego towarzystwa?

 • Piotr Rybicki

  Oceniono 26 razy 22

  Wzruszyłem się :)
  Książe Podkarpacia zaproszony do radia :) poucze ,mowi jak jest :)
  niech powie ilu ludziom zalatwił prace w urzędach i spółkach skarbu państwa na Podkarpaciu :) głowa boli, że zeby dostać prace trzeba miec poparcie tego królewicza :) , licze ze kiedys się nim bardziej zainteresują i trafi tam gdzie jego miejsce !!!! o sztabkach złota to juz kazdy zapomnial, sprawa dostała ' w łeb".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX