"Ja, obywatel Markowski, boję się PiS. To jest partia destrukcji demokracji polskiej"

PiS to partia destrukcji instytucjonalnych fundamentów demokracji. Boję się, bo kilka milionów ludzi chce wesprzeć zawrócenie Polski z demokratycznych procedur - mówił w Poranku Radia TOK FM prof. Radosław Markowski.
Poranna dyskusja publicystów o prawicowych mediach wprawiła ich w doskonały nastrój. Popsuł go politolog prof. Radosław Markowski. - To, co piszą, byłoby śmieszne, gdyby nie to, że 2 mln ludzi biorą to na poważnie. I wierzą w to, co jest tam napisane - ubolewał politolog.

Marsz PiS to "wariactwo"

- Nie pochyliliśmy się poważnie nad marszem PiS "W Obronie Demokracji i Wolności Mediów". Komentarze były takie: demokracja jest, każdy może mówić, co chce. Ale ja uważam, że od czasu tego wariactwa, które zapanowało po trotylu na tupolewie (chodzi o tekst Cezarego Gmyza z października 2012 r. - red.), to był kolejny pokaz wariactwa politycznego. Niestety - ubolewała Paradowska.

Nie rozumiem ekscytacji marszem PiS. Mamy demokrację. Każdy może głosić hasła. Nawet głupie

Kto poważnie traktuje Kaczyńskiego?

- Powtarzam już kolejny raz, że bezrobotny Trybunał Stanu powinien mieć prerogatywy upominająco-moralne i reagować na wypowiedzi takie jak Kaczyńskiego. Jeżeli ktoś ogłasza: wy sfałszowaliście wybory, to to podpada pod paragraf - mówił prof. Markowski. - Moim zdaniem wielkim sukcesem prezesa PiS jest to, że sędziowie napisali list. On ma teraz poczucie, że ktoś go potraktował poważnie. Poważni ludzie jego słów poważnie nie traktują - stwierdził w TOK FM politolog. Chodzi o słowa Kaczyńskiego o spisku prezydenta i sędziów.

Obywatel Markowski się boi PiS

- Chwileczkę. Przecież ta partia ma 30 proc. poparcia! Może rządzić. Co pan wypowiada - oponowała Paradowska.

- Ja przeciwko PiS nic nie mam w sprawie meritum jej polityk sektorowych. Ale tych akurat ostatnio nie znam. Powód, dla którego jako obywatel, nie naukowiec, się boję, jest taki, że PiS to jest partia destrukcji demokracji polskiej, destrukcji instytucjonalnych fundamentów demokracji. Kilka milionów ludzi chce wesprzeć zawrócenie z demokratycznych procedur - mówił politolog.

Markowski przypomniał, że w latach 2005-2007, za czasów rządów PiS, orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego kwestionowano tak, że wylewano wiadra łajna na konkretne osoby za ich biografie. Tu rośnie pokolenie młodych ludzi, które wyrasta ze świadomością, że Polską rządzą agenci Rosji, zdrajcy, Komoruscy... To jest dramatyczne uderzenie w świadomość demokratyczną młodego pokolenia, za które zapłacimy po kilku latach - straszył prof. Markowski.

Zobaczył wyniki wyborów i się wściekł

Z kolei Paweł Wroński uważa, że Jarosław Kaczyński po tym, jak zobaczył wyniki wyborów samorządowych się "wściekł" i "poleciał do Wprost" (w wywiadzie dla tygodnika mówił o fałszerstwie wyborczym). - I wykrzyczał swoją frustrację na marszu - stwierdził dziennikarz "Gazety Wyborczej". Jego zdaniem za rok w wyborach parlamentarnych porażka PiS może się powtórzyć.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (37)
"Ja, obywatel Markowski, boję się PiS. To jest partia destrukcji demokracji polskiej"
Zaloguj się
 • demolka666

  Oceniono 67 razy 53

  cyt.: "Markowski przypomniał, że w latach 2005-2007, za czasów rządów PiS, orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego kwestionowano tak, że wylewano wiadra łajna na konkretne osoby za ich biografie. Tu rośnie pokolenie młodych ludzi, które wyrasta ze świadomością, że Polską rządzą agenci Rosji, zdrajcy, Komoruscy... To jest dramatyczne uderzenie w świadomość demokratyczną młodego pokolenia, za które zapłacimy po kilku latach - straszył prof. Markowski." - no racje profesorze ale... : kto robił reklamę tym kanaliom pisowskim??? tokfm, tvn24, polsat, tvp... to media wpuściły politycznych bandziorów na salony!!! gdyby nie wpuścili kaczyńskiego czy maciorewicza, pawłowicz czy hofmana, to oni musieliby pójść do radia z ryjem albo do gpc albo do karnowskich... i kto by o nich słyszał??? winni są przede wszystkim dziennikarze!!! to oni wypromowali ZA DARMO!!! kaczyńskiego i jego teorie , kłamstwa i oszczerstwa!!! miejcie pretensje do siebie państwo dziennikarstwo... :)

 • adamofsky

  Oceniono 30 razy 12

  Panie Profesorze Markowski, zgrywa sie Pan.. Wie Pan dobrze, że Kaczyński ma potrzebną rolę zgrupowania wszystkich nieudacznikow i frustratów pod jednym sztandarem. Ponieważ nie mają żadnych szans na objęcie władzy, daje im się poczucie, że zwycięstwo jest tuż, tuż i że mają wagę w społeczeństwie. Przez to stają się niegroźni, media mają żer, a faktyczna władza kontroluje sytuację jakośtam. A panska rola to własnie mówić o tym bliskim zwyciestwie kaczystów.

 • tegepe

  Oceniono 23 razy 9

  A ja, Panie Markowski, boję się także PSLu i PO i SLD, bo te partie odrzucają konsekwentnie sprawę legalizacji związków partnerskich!!!!

 • lolantypopulista

  Oceniono 17 razy 7

  Kiedy wreszcie ten szmaciarz, bekart, przykurcz i nieudacznik zapluty KACZYNSKIE SCIERWO zdechnie ja sie pytam, szkoda wileka szkoda ze wszystkich tych pisdzielcow nie bylo w akcji na smolensk. GNIJ WRESZCIE DZIADZIE JEDEN!

 • ola-blue

  Oceniono 9 razy 5

  Porażka się na pewno powtórzy, bo porażką są sami posłowie PiS-u .Nie mówiąc o naczelnym ideologu i nieomylnym wodzu PiSu. Chwała dziennikarzom, za ukazywanie ich niePrawości i nieSprawiedliwości, sama jestem porażona ich zakłamaniem i podwójną moralnościa.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 7 razy 3

  "Boję się, bo kilka milionów ludzi chce wesprzeć zawrócenie Polski z demokratycznych procedur"

  Dodam może, że chodzi i o kilka milionów POLAKÓW - przedstawicieli Mesjasza Narodów :-DD
  Taaak, to duże szczęście i duże wyróżnienie być Polakiem. Lub Hotentotem czy też innym Papuasem.
  Polacy, pozdrowienia z Górnego Śląska!

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 14 razy 2

  Jego zdaniem za rok w wyborach parlamentarnych porażka PiS może się powtórzyć.
  ----------------------------------------
  To złe stawianie akcentów.
  To robienie mętliku w głowach wielu wyborcom.
  Bo najmniej ważną sprawą w tych wyborach jest wygrana lub przegrana PIS, PO, PSL

  Najważniejszy jest dobry, korzystny obiór kandydata na prezydenta.
  Od mediów oczekuję podkreślenia jego wad, negatywnych postaw z przeszłości
  oraz ZALET, umiejętności np. współpracy z rządem
  Pochodzenie partyjne nie powinno być w ogóle akcentowane.

  Żadna partia nie spełnia moich oczekiwań we wprowadzeniu ...społeczeństwa obywatelskiego.

 • tytus14

  Oceniono 1 raz -1

  skoro taki strachliwy to niech uda się do psychiatry może go wyleczy z fobii. Jak nie wredny lis to przestraszony Markowski. Ciekawe jaki szwindel kombinuje rząd skoro znowu poprzez swoje wierne kundle straszą pisem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX