"Duda wyraża gniew społeczny" - Zaremba o kontrowersyjnych słowach szefa "S"

Piotr Zaremba z tygodnika "w Sieci", media zbyt wielką wagę przykładają do wypowiedzi Piotra Dudy pod adresem posłów, którzy popierają rządowy program dla KW. Szef "S" zasugerował, że górnicy się zemszczą - "znamy wasze adresy, immunitet wam nie pomoże" - mówił Duda. Wg Zaremby, wypowiedź to zaledwie "folklor" w porównaniu z rozpaczą ludzi, którzy boją się likwidacji kopalń.
Według Michała Szułdrzyńskiego z "Rzeczpospolitej", ostre słowa Piotra Dudy mogą skłonić Polaków, do popierania rządowego projektu restrukturyzacji Kompanii Węglowej. "Wiemy kim jesteście, znamy wasze adresy, wiemy gdzie mieszkacie i immunitet wam nie pomoże" - powiedział podczas środowej konferencji szef Solidarności.

Jak ocenił Szułdrzyński, "co innego spierać się z rządem, co innego protestować, a co innego sugerować użycie przemocy wobec polityków".

Piotr Zaremba z tygodnika "w Sieci" mówił w TOK FM, że słowom Piotra Dudy poświęcono zbyt wiele uwagi. Bo choć "wypowiedź sama w sobie brzmi nieprzyjemnie", to nie można jej traktować jako groźby pod adresem posłów.

- Te słowa, na tle tego, co dzieje się w miejscowościach, które są zagrożone przez likwidacją kopalń, są swego rodzaju epizodem i folklorem. Duda w jakimś sensie wyraża gniew społeczny - mówił w TOK FM.

To nie politycy mogą mieć kłopoty

Jak ocenił Zaremba, media z pokazywania, że "górnicy rozpaczają" z powodu groźby likwidacji kopalń "przestawiły się na historie o złym Dudzie, który straszy nieszczęsnych posłów". - To mi się nie podoba.

Piotra Dudę wziął w obronę także jego poprzednik - a dziś poseł PiS - Janusz Śniadek. Jak tłumaczył w TOK FM, szef Solidarności chciał jedynie "zasygnalizować, że my parlamentarzyści nie jesteśmy anonimowi, że wszystko co robimy jest uważnie śledzone".

- Solidarność utworzyła internetową stronę "Sprawdzam polityka", dzięki której szybko można znaleźć informacje, jak poszczególni posłowie głosowali w ważnych społecznie sprawach - dodał Janusz Śniadek.

"Górnictwo to taka mała Grecja: trzynastki, czternastki a dług narasta" - ocenia prof. Leszek Balcerowicz

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (22)
"Duda wyraża gniew społeczny" - Zaremba o kontrowersyjnych słowach szefa "S"
Zaloguj się
 • demolka666

  Oceniono 61 razy 55

  duda wyraża strach przed utratą stołków związkowych w kopalniach - stąd jego frustracja i szaleństwo :) oj powinni dobrać się do dooopy tym związkowym złodziejom! :)

 • Piotr Kolec

  Oceniono 46 razy 40

  Oberwałbym pewnie od Dudy po dzióbie
  BOM GÓRNIKIEM NIE JEST i chamstwa nie lubię!

 • raab2

  Oceniono 37 razy 37

  "Duda wyraża gniew społeczny"-wydaje mi się że raczej troskę o własny stołek...bo ja się na rząd w sprawie górników nie gniewam...

 • zbysio47

  Oceniono 37 razy 35

  Przeciez to byla oficjalna GROZBA .. co na to prokuratura .. czy naprawde wolno wszystko mowic bez konsekwencji ???

 • margo_lyson1963

  Oceniono 31 razy 31

  duda wystepuje tylko w imieniu gornikow reszta go nie obchodzi a gdzie byla solidarnosc kiedy zlikwidowano 1 mln miejsc pracy w branzy wlokienniczej ?? kiedy zapytac sie ludzi zwolnionychz przem wlokienniczego kto im zlikwidowal zaklady pracy odpowiedza "solidarnosc" nie slyszalam ani nie widzialam wtedy masowych protestow ani gniewu zwiazkowcow ani nawet proby wynegcjowania chocby min. warunkow oslonowych jesli chodzi o ilosc miejsc pracy zlikwidowanych w polsce to na peirwszym miejscu jest solidarnosc a pozniej dlugo dlugo nic....i dopiero pozniej mozna mowic o kimkowliek innym niech duda za to przeprosi a pozniej moze sie wydzierac

 • harimau666

  Oceniono 32 razy 30

  Duda drze mordę za przyszły stołek w Sejmie i kasiorę.

 • 39marpik

  Oceniono 19 razy 19

  Duda czuje się niezagrożony odpowiedzialnością za swoje zachowania bo jest pewny że każdy psychiatra potwierdzi jego niepoczytalność, natomiast Zaręba powinien się poddać badaniom psychiatry.

 • aa0010

  Oceniono 19 razy 19

  Duda wyraża obawę o dochody ze związkowych działalności gospodarczych w kopalniach i ze związkowych etatów........

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX