Kowalski: Polacy muszą stać się narodem właścicieli. Absolutnie nie można zrezygnować ze złotówki

Koniec z "nadmiarem głupich przepisów" i "krwiożerczości obcych banków" - to tylko niektóre z gospodarczych postulatów Mariana Kowalskiego, kandydata Ruchu Narodowego na prezydenta.
50-letni instruktor sportowy, ochroniarz, Marian Kowalski, kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta RP złożył w PKW 188 tys. podpisów poparcia pod swoją kandydaturą. Jego hasło wyborcze to "Silny człowiek na trudne czasy".

Jakie pomysły gospodarcze ma kandydat Ruchu Narodowego?

Co na temat gospodarki pojawiło się w programie i wypowiedziach?

1. Kowalski chce maksymalnej wolności gospodarczej dla polskich przedsiębiorców i uprzywilejowania polskiego biznesu względem zachodnich korporacji, które są już uprzywilejowane działaniami swoich rządów. - Musimy uczyć się od Wschodu i Zachodu, że własność jest gwarancją wolności, a Polacy muszą stać się narodem właścicieli. Dlatego nie pozwolę na panoszenie się obcych, ale będę wspierał polską przedsiębiorczość - poprzez niższe i prostsze podatki, gwarancje bezpieczeństwa podatnika oraz przesunięcie ciężarów podatkowych na korporacje zagraniczne i zablokowanie wyprowadzania nieopodatkowanych zysków za granicę, a także polonizację sektora bankowego - zapowiada kandydat.

2. Zdaniem Kowalskiego ZUS powinien zostać zlikwidowany. Osobom starszym powinna być przyznana emerytura obywatelska w równej wysokości, a komunistycznym zbrodniarzom należy odebrać ich przywileje emerytalne. Kandydat chce dążyć do swobody decydowania o sposobie dodatkowego oszczędzania na swoją emeryturę przez każdego obywatela.

3. Bolączką polskich przedsiębiorców są "nadmiar głupich przepisów" i "krwiożerczość obcych banków". - Rządzą biurokracja i oligarchia, a polska klasa średnia ma robić za parobków we własnym kraju. Aby wspomóc szanse rozwojowe, trzeba zmienić ten fatalny stan rzeczy poprzez sprawiedliwą reprywatyzację dla obecnych obywateli państwa polskiego, zachowanie publicznej własności lasów i wód oraz konstytucyjne i traktatowe zagwarantowanie polskiej własności ziemi rolnej - czytamy na stronie internetowej Mariana Kowalskiego.

4. Kowalski zadeklarował, że jest przeciwny włączeniu naszego kraju do strefy euro. - Absolutnie nie możemy pozbyć się waluty narodowej. Od ponad 20 lat podkreślam, że nie możemy stracić suwerenności gospodarczej, a własna waluta jest jej ważną składową - wyjaśnił podczas spotkania z wyborcami w Zielonej Górze.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (31)
Kowalski: Polacy muszą stać się narodem właścicieli. Absolutnie nie można zrezygnować ze złotówki
Zaloguj się
 • Marcin Kowalski

  Oceniono 33 razy 27

  Najlepszy kandydat - charyzma, dobry mówca, broniący POLSKIEGO interesu narodowego, wierny ideałom i walczący niezmiennie od ponad 20 lat o te same postulaty!!! On nie jest kolejną polityczną chorągiewką!!! Głosuj na Mariana Kowalskiego!!!

 • WitoldzBazin

  Oceniono 25 razy 19

  Marian Kowalski mówi merytorycznie i na temat zamiast o kurach jak Bronek

 • Dominik Frątczak

  Oceniono 19 razy 11

  Pan Marian dobrze prawi, porządny człowiek.
  Jak najbardziej ma mój głos, szkoda, że tak mało ludzi rozumie co Marian ma do przekazania, patrząc przez nieprawdziwe łatki jakie telewizja i media przyczepiły narodowcom.

 • adamofsky

  Oceniono 18 razy 2

  "Kowalski chce (-) uprzywilejowania polskiego biznesu względem zachodnich korporacji", To trafi do tych, którzy myślą, że autarkia jest dzisiaj możliwa. Do wyboru mamy albo samowystarczalność ekonomiczną i zerwanie umów międzynarodowych, albo traktowanie zachodni korporacji jako konkurenta i generatora ekonomii. Trzeciej drogi nie ma..

 • Ireneusz Woźniak

  Oceniono 1 raz 1

  Dobrze mówi, brawo. A jak poczytacie ze zrozumieniem to co chce wprowadzić to to przytakniecie. Ale lewactwo neguje dla zasady, dla samego negowania. Może lepiej oddać wszystko w obce ręce.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 48 razy 0

  Najwięcej w sprawie "zachowania polskiej złotówki"...mogliby powiedzieć... FRANKOWCY... Kandydat pewnie potrafi sprawnie dać w mordę komu trzeba, ale od polityki i ekonomii powinien się TRZYMAĆ Z DALEKA...

 • chvastek

  Oceniono 32 razy -4

  Witamy w kolejnym odcinku reality show "Jak oni kandydują!". Żenada. Po tych wyborach proponuję rozpoczęcie debaty nad rolą prezydentury w Polsce i sensem przeprowadzania wyborów bezpośrednich. Skoro obowiązuje system parlamentarno-gabinetowy (wzorem Niemiec), a nie prezydencki (Francja), to może lepiej zrezygnować z tego cyrku i niech parlament wybiera prezydenta, tak jak u naszych zachodnich sąsiadów? Wiem, że ten urząd w Polsce ma długą tradycję i wysoką wartość symboliczną, ale tym bardziej przykro patrzeć na takich kandydatów jak wyżej opisany

 • taroudant

  Oceniono 21 razy -5

  Niech nikt się już nie waży żartować z Kononowicza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX