"Poruszający werdykt. Odrzucono kandydatów, którzy chcieli skończyć z degrengoladą mediów publicznych"

- Bardzo jestem ciekaw, czy premier i minister kultury zareagują. Rząd ma swoich przedstawicieli w radzie nadzorczej TVP. Z tego, co wiadomo, to właśnie ci przedstawiciele głosowali za wykluczeniem realnej alternatywy dla obecnej sytuacji mediów publicznych - mówił Jacek Żakowski.
Z walki o prezesurę TVP odpadła m.in. Agnieszka Odorowicz, była szefowa PISF, i twórca TVP Kultura Jacek Weksler.

Według Jacka Żakowskiego "to poruszający werdykt".

- "Obywatele Kultury" przygotowali list otwarty m.in. do premier, minister kultury, przewodniczącego KRRiT. "Telewizja publiczna jest naszym dobrem wspólnym finansowanym z abonamentu płaconego przez obywateli. Ma wypełniać misję publiczną, a nie partyjną" - cytował publicysta w "Poranku Radia TOK FM".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (22)
"Poruszający werdykt. Odrzucono kandydatów, którzy chcieli skończyć z degrengoladą mediów publicznych"
Zaloguj się
 • cynnik2

  Oceniono 29 razy 27

  TVP to balansowanie między prymitywną komercją, niedorobioną misją i rozanieloną telewizją katolicką. Twór to estetycznie i wizualnie obrzydliwy, jednocześnie pozwalający na zbijanie majątku wszystkim insiderom, i to poza wszelką kontrolą.
  Zmiana prezesa nic nie da, niczego nie zmieni. TVP TRZEBA ROZWIĄZAĆ i zrobić od nowa, najlepiej rozbitą na kilka miast, jak to jest w telewizji publicznej w Niemczech. Dla poprawnego funkcjonowania mediów publicznych potrzebna jest zupełnie inna struktura i DEMONOPOLIZACJA. Żeby media były publiczne, a nie warszawskie, półprywatne. Nie może wszystko być produkowane w Warszawie, bo powstaje MONOKULTURA, bardzo zresztą prymitywna, jak widać na ekranie.
  No, ale to takie marzenia, wiadomo, że azjaci nie odpuszczą koryta.

 • harimau666

  Oceniono 25 razy 17

  czyżby misja TVP była mało katolicka...?
  gorąca linia KEP -TVP jest w stanie wrzenia o czym przekonamy się po ogłoszeniu wyników konkursu ...
  ,,... Wśród kandydujących tylko na stanowisko prezesa, do finału konkursu zostali zakwalifikowani: obecny prezes TVP Juliusz Braun, Janusz Daszczyński i Iwona Schymalla; ..."

 • pinio67

  Oceniono 24 razy 16

  "Degrengolada mediów publicznych".... a media niepubliczne mają lepszy poziom? Co najwyżej - finansowania. Przekładającego się na więcej światełek w bzdurnych programach i bardziej agresywną reklamę. Panie Żakowski - poziom polskiego dziennikarstwa WE WSZYSTKICH MEDIACH - JEST ŻAŁOSNY. Zaryzykuję, że im bliżej mainstreamu - tym gorzej.

 • arvelli_net

  Oceniono 13 razy 3

  ... wydaje mi się że prezesem TVP powinien zostać fachowiec od zarządzania a nie ARDYSTA!

 • glit64

  Oceniono 17 razy 3

  nie po to brali władzę, zeby ja oddawac. Jak siegasz po władzę, to ci ja władza bankstersów odrąbie. O!

 • oyayebye

  Oceniono 2 razy 2

  Polska, tzw. TV publiczna jest tak nudna że ja niczego nie oczekuję. Obojętne mi jest czy preziem zostanie PO-wiec czy PiS-ior. Kto to jeszcze ogląda. Ludziska, uczcie się języków.

 • psotka06

  Oceniono 1 raz 1

  Chcialbym zwrocic uwage na ewidentny skandal, za ktory uwazam funkcjonowanie TV Polonia w obecnej formule. Jesli dobrze rozumiem, jest to telewizja publiczna, a wiec "misyjna", a jej misja polega na pomaganiu Polakom za granica w utrzymywaniu wiezi z rodzima kultura i zyciem publicznym. Tymczasem, po idiotycznym programie "Pytanie na sniadanie" (w porownaniu z ktorym programy sniadaniowe telewizji Berlusconiego to Himalaje intelektualngo wyrafinowania) nastepuje dlugi korowod seriali, przetykany saznistymi blokami reklamowymi. Po co komu taka telewizja publiczna? Nprawde, ktos powinien sie temu przyjrzec, zanim polskiej diasporze rodzima kultura zacznie sie trwale kojarzyc z prymitywizmem i zdziecinnieniem.

 • an-te

  Oceniono 1 raz 1

  Oczywiście, kandydaci, którzy zostali, też nie są z mojej bajki. Jedynym poważnym kandydatem był p. ROBERT KOZAK. Jedyny w miarę niezależny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX