Smutna Nowacka w TOK FM: Bez zmiany społecznej zostaniemy wepchnięci w brunatną falę

- Często trudno jest zaakceptować walki personalne i animozje. Zależy mi na kilku punktach zmiany społecznej, która - jeśli nie nastąpi - wepchnie nas w potęgującą się w Europie brunatną falę. A tego nie chcemy - mówiła w Poranku Radia TOK FM Barbara Nowacka.
- Jeśli uda się nam pokonać trudności i wystawić wspólną listę środowisk postępowych, to myślę, że to byłby duży sukces. Ale dziś to mało realne. To cel, o który trzeba walczyć - mówiła smutna Barbara Nowacka o sytuacji po lewej stronie polskiej sceny politycznej. - Nie jestem polityczką, tylko informatyczką, która czuje potrzebę sprawiedliwości społecznej - mówiła działaczka Ruchu Palikota. - Często trudno jest zaakceptować walki personalne i animozje. Zależy mi na kilku punktach zmiany społecznej, która - jeśli nie nastąpi - wepchnie nas w potęgującą się w Europie brunatną falę. A tego nie chcemy - mówiła.

W wyborach prezydenckich kandydaci partii lewicowych zdobyli dramatycznie niskie poparcie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (35)
Smutna Nowacka w TOK FM: Bez zmiany społecznej zostaniemy wepchnięci w brunatną falę
Zaloguj się
 • adamofsky

  Oceniono 49 razy 41

  Lewica, pani Nowacko, zamiast mozolnie budować program i poparcie, uważa, że należy jej się miejsce tu i teraz. Palikot, zapowiadając rewolucję, zginął. Kukiz nie chce mozolnej pracy, tylko natychmiastowych zmian, więc padnie. Do tego osobiste animozje i mamy rezultat. Kaczor z Rydzykiem mają waszych wyborców i grają wam na nosie.

 • Andrzej Lisiak

  Oceniono 30 razy 24

  Polskiej lewicy nie da się odbudować o zgrane personalnie karty. Lewicę można odbudować poprzez opracowanie programu nie tylko dla partii ale i dla jej przedstawicieli.
  Aby już żaden dupek pchający się na jej czoło nie ogłosił na przykład, że on sobie nie wyobraża małżeństwa bez ślubu kościelnego.
  Albo, że nowoczesna lewica musi zaakceptować reguły kapitalizmu.
  I tak dalej i tak dalej... Ale ja przecież nie będę reaktywował tej lewicy, więc nie muszę przedstawiać całego programu. Przykłady podałem aby wytyczyć z grubsza kierunek.

 • white_lake

  Oceniono 62 razy 12

  podziwiam i szanuję lojalność, to dzisiaj naprawdę rzadka cecha, ale trwanie przy Palikocie było zupełnie bez sensu, pani Barbaro
  proszę się przyjrzeć partii Razem

 • mal-56

  Oceniono 7 razy 7

  lewica dawno współpracuje z pisem i delikatnie całuje dupe kleru, więc to nie lewica tylko wydmuszki pisu

 • andrzejadamski1

  Oceniono 3 razy 1

  Budowa lewicy w Polsce zdaniem niektórych ma wyglądać mniej więcej tak : wychodzimy obrażeni z SLD, TR, in. - zakładamy w tym samym towarzystwie partię z nową nazwą i lewicowy wyborcy mają lecieć do urn.
  Tak się nie da.

 • Paweł Wiązek

  Oceniono 4 razy -2

  Ciekaw jestem, jak Pani Nowacka <definiuje> (pojmuje/interpretuje) tak "elastyczne" <pojęcie>, jak "sprawiedliwość społeczna". I czemu w istocie służy ten sympatyczny kwiatuszek "społeczna" (SPRAWIEDLIWOŚĆ). Obawiam się, że niecnym celom (tj. NIESPRAWIEDLIWOŚCI). Trąca mi to tautologią i w przykry sposób kojarzy z "demokracją ludową".

 • ciemnyludd

  Oceniono 24 razy -16

  Co jedna "laska" może z robić ze sporej bądź co bądź partii... Na własne życzenie...

 • wlomat1

  Oceniono 35 razy -19

  Z tzw. "lewicą" w Polsce jest ten problem że napędzają ją dwa paradygmaty. A mianowicie antykościelny fioł i narzucanie społeczeństwu różnych odchyleń.
  Bezrobotni np. nie mają z tej lewicy żadnego POżytku. Co więcej - ich problemy są przez nią spychane w niebyt.
  Tak więc bardzo dobrze że ci bojownicy ideologicznego frontu lewicowych absurdów skończyli w POlitycznym kiblu, do którego wrzuciło ich sPOłeczeństwo w wyborach >!>!>!>!>!

 • ogniemwypalpis

  Oceniono 50 razy -22

  Nowacka dopiero się obudziłaś ze smoleńskiego snu tak proszę pani kończą ci co dla doraźnych celów skumali się z pis-em aby walić za Smoleńsk w PO tak jak pani wielokrotnie robiła,Nowacka przestań płakać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX