''Jakie pytanie zadałby Pan Dudzie?''. Sikorski odpowiada. A Paradowska lodowato: A merytoryczne?

- Żyjemy w niebezpiecznych czasach, prezydent jest zwierzchnikiem sił zbrojnych. Chcę mieć prezydenta, który tę rolę uradzi. Jeśli chodzi o Bronisława Komorowskiego, tę pewność mam - mówił w Poranku Radia TOK FM Radosław Sikorski.
- Dziś ostatnia debata między prezydentem Komorowskim a europosłem Andrzejem Dudą. Jakie pytanie by pan zadał Dudzie? - pytała w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska.

- Przekornie zadałem już pytanie na Twitterze - odpowiedział Radosław Sikorski. - Czy byłby skłonny zrównać uposażenie prezydenta z uposażeniem europosła? - odpowiedział, uśmiechając się Sikorski.

- A merytoryczne? - dociekała Janina Paradowska.

Marszałek Sejmu przestał żartować. - Czy zgadza się z tym, co powiedział wiceprezes PiS Antoni Macierewicz, że Rosja wypowiedziała nam wojnę. To są ważne kwestie. Żyjemy w niebezpiecznych czasach, prezydent jest zwierzchnikiem sił zbrojnych. Chcę mieć prezydenta, który tę rolę uradzi. Jeśli chodzi o Bronisława Komorowskiego, tę pewność mam - odpowiedział Sikorski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (21)
''Jakie pytanie zadałby Pan Dudzie?''. Sikorski odpowiada. A Paradowska lodowato: A merytoryczne?
Zaloguj się
 • adersytsrsfgdbchdhd

  Oceniono 39 razy 29

  Przy okazji Sikorski powiedział, że słynne proupowskie ustawy ukraińskie zostały uchwalone z zaskoczenia i że mają być zmienione. Ktoś jednak za nimi głosował (zdaje się, że prawie wszyscy?). Poza tym p. Paradowska ma rację, że nie ma żadnych symptomów, aby ktokolwiek we władzach ukraińskich myślał o ich zmianie, co więcej, Poroszenko kilka razy je wychwalał! Dla wielu Polaków jest to bardzo ważne, przez pamięć o o 150 tys. rodaków zamordowanych w okrutny sposób przez honorowanych dziś na Ukrainie rezunów z UPA. Jeśli dla kandydatów na prezydenta to tylko "deszcz pada" i uważają, że nie ma o czym mówić, to rezygnują z wcale niemałej liczby głosów.

 • koczkodanka

  Oceniono 29 razy 21

  a w Syrii, rozwalonej przez USA islamiści mordują chrześcijan

 • krzysztof-s-live

  Oceniono 47 razy 21

  Dlaczego rozmawia się z osobą, która ma dysfunkcje mózgu, polegającą na zanikach pamięci? Na stanowisku Marszałka to poważna przypadłość. Pan Sikorski mógłby nieopatrznie wypowiedzieć wojnę Rosji, on jest wręcz niebezpieczny.

 • rastablaster

  Oceniono 44 razy 20

  Rozmowa Elżbiety Bieńkowskiej (B) i Pawła Wojtunika (W):

  B: A ona jest z Gdyni i jeździ co tydzień w ogóle, wiesz, z tymi dziećmi (…) bo tam ma wykłady. Ten jej mąż zginął tragicznie. Gdzieś się utopił, czy no… No utopił się, dwa lata temu czy ileś. I jest wdową z dwójką dzieci, takich no w wieku, zdaje mi się późnopodstawówkowym, nie gimnazjalnym, na pewno jeszcze. I ona te dzieci ma tutaj ze sobą. Czyli ona prowadzi normalne gospodarstwo.
  W: Dwa domy. Bo jeszcze tam…
  B: Tak, dokładnie tak. Mówi: i wiesz ile mi w zimie zostawało, jak dochodziło za ogrzewanie, tam wiesz tego...
  W: A dzieci tam jeszcze do jakiejś szkoły...
  B: Mówi: ja dostawałam pensji 6 tys. 6 tys. zł! No rozumiesz to?
  W: Nie, nie...
  B: No albo złodziej, albo idiota. To jest niemożliwe tak? Żeby ktoś za tyle pracował. Ona mówi, że jej koledzy z uczelni to w ogóle się w głowę pukają, bo nie wierzą. Jak uwierzą, to się w głowę pukają – co ona tu jeszcze robi?!
  W: Kiedyś w Polsce było tak, że bycie wiceministrem to jest już kamień milowy w CV. Że po tym już jesteś autorytetem, guru, czeka cię tylko lepsza kariera. A tu po prostu każdy patrzy. Mnie też się tak kiedyś wydawało… A teraz podsekretarzem stanu, tak? Zobacz jak wiceministrowie mają (...) klepią biedę.
  B: Tak, tak…

  coś cicho w was w TOK FM? Presstytutkom zakazano informować?

 • wp56

  Oceniono 26 razy 18

  Redakcja pracuje na częstotliwości PO . Dla równowagi pytanie do pana prezydenta. Czy parlament Ukrainy , który przed wizytą pana prezydenta uczcił mordercę setek tys. obywateli RP(Szuchewycza) był stosownym miejscem do wygłoszenia mowy przez głowę państwa polskiego ?

 • voodeen

  Oceniono 20 razy 12

  biedny radek, znów jak co dzień musiał przejechać 700 km, żeby dotrzeć do pani redaktor.

 • maura4

  Oceniono 10 razy 8

  Jakie państwo chce pan budować ? Świeckie czy katolickie ?
  Dziś rano usłyszałam w radiu, że młode pokolenie nie jet prawicowe, a postępowe, a najbardziej postępową i lewicową grupą są młode kobiety. Coś jest na rzeczy. :)

 • bobik57

  Oceniono 10 razy 8

  youtu.be/xQq_CENrX48

  "Nie obrażało to jego ambicji męskiej, gdyż życie nie dało mu dotychczas warunków, w których ta mogłaby się rozwinąć." - Tadeusz Dołęga Mostowicz

 • doktor104

  Oceniono 17 razy 7

  Przede wszystkim jeśli Komorowski przegra, a jesienią także PO to Sikorski nie będzie mógł urządzać libacji na koszt społeczeństwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX