Żakowski załamany postawą ekonomistów i pracodawców: Nie róbcie nam wody z mózgu

- Wszyscy liczą, ile kosztują obietnice wyborcze, nikt nie liczy, jakie przyniosą korzyści - Jacek Żakowski załamany jest prasowymi wyliczeniami think tanków.
- Gazety, niestety, idą za ekonomistami, tym razem za wątpliwej jakości think tankiem Pracodawców RP i próbują policzyć, ile kosztują wydatki wyborcze. To jest załamujące, że od pracodawców wychodzą rachunki uwzględniające wydatki, a nie korzyści czy kosztów. Trudno się dziwić, że są roszczeniowi, skoro tak dramatycznie nie znają podstaw księgowości - mówił w Poranku Radia TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (88)
Żakowski załamany postawą ekonomistów i pracodawców: Nie róbcie nam wody z mózgu
Zaloguj się
 • jan.ostrzyca

  Oceniono 494 razy 310

  Największym problemem polskich przedsiębiorców są pracownicy i klienci. Ta cholerna banda pasożytów domaga się zapłaty za pracę (pracownicy) i dobrej jakości za swoje pieniądze (klienci). Bez tych łobuzów życie przedsiębiorcy byłoby prawdziwym rajem. A tak trza się męczyć z tępą i rozczeniową hołotą...

 • krzysztof-s-live

  Oceniono 206 razy 134

  Panie Żakowski, a cóż możemy innego usłyszeć od pracodawców? Koszty, koszty, ciąć koszty.

 • adersytsrsfgdbchdhd

  Oceniono 137 razy 91

  To akurat prawda. Kto, jak kto, ale przedsiębiorcy powinni wiedzieć, że każda inwestycja kosztuje, ale też przynosi zyski - i trzeba widzieć obydwie strony tabelki.

 • tacx

  Oceniono 105 razy 55

  Jeszcze niedawno zdaje sie Żakowski nie wiedział jak naliczane sa składki ZUS od pracy którą sam wykonuje. Teraz twierdzi że ekonomiści nie mają pojęcia o ksiegowosci. jacku drogi... nie tędy droga

 • 12345janka

  Oceniono 81 razy 41

  Połowa pracodawców polskich to byli komunistyczni gołodupcy, którzy na okradaniu i żyrowaniu na swoich pracownikach dorobili się kasy a obecnie udają mądrzejszych od absolwentów uczelni finansowych. Oczywiście nie wszyscy są cwaniakami, są również bardzo uczciwi pracodawcy i chwała im za to.

 • czuly_na_dotyk

  Oceniono 151 razy 41

  Panie redaktorze, przecież to Pan nie ma pojęcia o ekonomii, co widać tak boleśnie w tej wypowiedzi że w połowie zrobiłem pauzę i poszedłem po ibuprom.

  K

 • wkaspr

  Oceniono 92 razy 30

  Populizmem zajechał ten żakowski w skali jakiej jeszcze mu się to nie zdarzyło. A może redaktorek podjechał by z tej Warszawy do małego i średniego przedsiębiorcy, Wtedy dowiedziałby się , że problemem jego nie jest to, jak skonsumować zysk uzyskany z działalności i jak sprawnie wypić krew z zatrudnionych pracowników. Dowiedziałby się za to, że jego problemem jest uzyskanie jakiegokolwiek zysku. W tym kraju rządzi zasada najniższej ceny, tak w przetargach państwowych jak i prywatnych. Z tej niskiej ceny trudno zapłacić dobrze za pracę. W tym kraju toczy się także, na wielką skalę wojna z szarą strefą, wojna w której państwo się tylko przygląda a wykrwawiają się w niej zarówno pracownicy jak i pracodawcy. Pan Żakowski zna życie z teorii i z uczonych konferencji organizowanych przez lewicowe ruchy i tak jak nasi politycy , oderwał się od rzeczywistości.

 • westgreg

  Oceniono 34 razy 26

  Mentalność urzędnika UKS. Koszty są tylko wtedy, kiedy przynoszą korzyści (przychody). Jak nie ma przychodu, to przecież kosztu być nie mogło, "no bo jak".

 • kopandol

  Oceniono 107 razy 19

  Nic Panie Jacku tylko po 500.000, a nie marne 500 na łeb rozdać miesięcznie i "korzyści" będą tysiąckroć większe - ot jakie proste PACANEUM Pan żeś wymyślił..... normalnie NOBLA dla Żakowskiego szykować, panie Ferdku...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX