"Szukałbym przyczyn porażki Komorowskiego w słabościach Komorowskiego, jego sztabu i PO"

Jan Wróbel o rozmiarach wyborczej porażki prezydenta Komorowskiego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- To nie było zderzenie Bronisława Komorowskiego z górą lodową - komentował w TOK FM Jan Wróbel. - Szukałbym przyczyn porażki Komorowskiego w słabościach Bronisława Komorowskiego, jego sztabu i PO - mówił publicysta. - Z całą pewnością Polska odnosi sukces, a część w tym sukcesie ma mały udział. To nie jest tak, że na Dudę głosują biedacy. Głosują Ci, którzy ocierają się o sukces, ale czują, że zasługują na coś więcej. Tego Platforma im dać nie może - stwierdził Jan Wróbel w "Poranku Radia TOK FM".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (24)
"Szukałbym przyczyn porażki Komorowskiego w słabościach Komorowskiego, jego sztabu i PO"
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 22 razy 16

  Już to dziś pisałem, ale powtórzę:
  Przecież tak na prawdę, to NIE BYŁO żadnej kampanii, bo PO wcale nie popierała Komorowskiego. Wysupłali tylko jakieś nędzne grosze na te "Bronkobusy", bo NIE MIELI INNEGO WYJŚCIA.

  A oszczędzali, bo PRAWDZIWA kasa, potrzebna będzie Platformie już na jesień, kiedy według coraz śmielszych prognoz, spółka Kopacz & PO, dostanie od wyborców MEGA BATY, a tym samym, DUŻO NIŻSZE dotacje budżetowe na funkcjonowanie partii w kolejnych 4 latach.

  Tak się niestety kończy ochrona kolesi i zamiatanie pod dywan aferek różnych "Rychów i Zbychów", żarcia ośmiorniczek na koszt podatnika, forsowanie na wyborcze "jedynki" różnych "łysych misiów" oraz innych odpadów politycznych oraz 8 lat NIC NIE ROBIENIA w tak drażliwych tematach jak ochrona zdrowia i płace, które na poziomie Europy są WCIĄŻ żenująco niskie.

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 20 razy 12

  Platforma daje tylko sobie.
  Bieńkowska nie będzie robić za 6000zł,bo tylko kretyni za tyle pracują
  Zabrali ludziom oszczędności z OFE,do których MUSIAŁEŚ się zapisać
  Totalnie olali obywatela,
  a teraz zdziwieni......

 • arkadiusz_ch

  Oceniono 19 razy 11

  Szanowny Panie Wróbel, nie trzeba być prorokiem, by stwierdzić, że już niedługo pojawi się i Kaczyński, jak równie wskrzeszony zostanie Macierewicz. A wszystko odbędzie się pod baczny okiem Kościoła. Innymi słowy - ciemnogród. Ale taka jest wola ponad 50% grona wyborców. A ci, którzy zostali w domu i nie oddali swojego głosu, również przyczynili się do obecnego stanu.
  Owszem, zgadzam się, że Patforma miała swoje słabe strony, wpadki itp., ale gdy przychodzi wybierać między Dudą czyli opcją Kaczyńskiego, a Komorowski, wówczas należało wybrać mniejsze zło.

 • tbgmbx

  Oceniono 11 razy 7

  Porażkę Komorowskiego łatwo byłoby obśmiać i wyrzucić na śmietnik, gdyby nie poważniejszy problem. Otóż to, o czym się dyskutuje, to, przypomnę, były WYBORY PREZYDENTA. I co się stało: dumny polski Naród na swojego reprezentanta, na personifikację majestatu Rzeczypospolitej wybiera niejakiego Dudę, nic sobą nie reprezentującego i nic nieznaczącego, bez żadnych dokonań (nawet WSI nie popierał!) niższego urzędnika kancelarii byłego prezydenta. Bo, jak twierdza komentatorzy, dumny polski Naród już się nie boi PiS, chce zmian - co prawda nie wie jakich, ale chce, i w ogóle się znudził. Bo jeden pan lepiej się wygłupiał i więcej obiecał, niż drugi. Moim zdaniem świadczy to wyłącznie o infantylizacji dumnego polskiego Narodu, którą zawdzięcza on w wielkiej mierze skutecznym i przegłupim polskim mediom i durnowatej polskiej szkole, które to pospołu zamiast misji edukacyjnej ścigają się, żeby być głupszymi od najgłupszych swoich odbiorców i konsumentów. Szczerze gratuluję i z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg!

 • adamofsky

  Oceniono 11 razy 7

  A moc PISu jest w tym, że się szef ukryje przed wzrokiem wyborców.. Duda się wstydzi swojej partii?

 • rbik53

  Oceniono 8 razy 2

  Brawo ! ! !
  Komorowskiemu udało się w wyborach pokonać samego siebie ! ! !... Rzucił na szalę całą swoją dupowatość, ospałość, zadufanie w zwycięswo i zwyciężył. Jakiś facet z nikąd, oszust wyborczy będzie prezydentem. Dziękujemy ci Bronek. Sp***doliłeś na cacy.

 • krzysztof-s-live

  Oceniono 9 razy 1

  Wielkiego odkrycia dokonał gość, jest bardzo odkrywczy.

 • eski57

  Oceniono 4 razy 0

  Ludność wsi to ok. 15,5mil - 63% - 9,8 mil głosowało na Dudę – te głosy to prawie na pewno skutek agitacji proboszczów …
  W pierwszej turze p. Kukiz uzyskał poparcie 20,8 % - 3,1 mil. , przyjmując , że połowa wyborców Kukiza oddała w drugiej turze głosy na p. Dudę , to w tych liczbach trzeba widzieć na pewno nieprzewidywane głosy , które spowodowały porażkę p. Komorowskiego , a NIE zła organizacja wyborów ! Wyjaśnienia wymaga nie jednoznaczne stanowisko PSL-u... , chyba jednak agitacja duchowieństwa , RM .. zadecydowała !
  Przegranie pierwszej tury , to skutek „rewanżu” frekwencją elektoratu PO za „odcięcie” się Komorowskiego i oczywiście KUKIZ !

 • tadeo7890

  Oceniono 2 razy -2

  Dlaczego urzędujący prezydenta sromotnie przegrał wybory? Dlaczego został, pokonany przez pajaca wyciągniętego z kapelusz, którego jeszcze niedawno nikt nie znał? Można dociekać kiedy powiedziane i które słowo i które działanie skazało go na sromotną porażkę. A tym bardziej które niewypowiedziane słowa oraz jakie działania nie podjęte stały się przyczyną klęski wyborczej.

  Ale prawdziwa przyczyna tego co się stało jest inna. Otóż problemem polskiej demokracji jest sama demokracja. W demokratycznych wyborach każdy głos ma taką samą wagę. Głos mędrca i patrioty znaczy tyle samo co głos oszołoma i idioty.

  Wiadomo, że gdy zostaną głosy zliczone nie bierze się pod uwagę, czy głosujący byli np. trzeźwi, czy mieli dobre rozeznanie, czy nie padli ofiarą manipulacji. Tym bardziej nie bierze się pod uwagę czy wyborcy nie padli ofiarą zaniedbań ze strony jakichś ugrupowań politycznych, które miały może najlepsze koncepcje i program, ale osiadły na laurach licząc na to, że wygrają wybory z palcem w dupie!

  Niestety tej lekcji jeszcze Polacy nie nauczyli się, a jest to podstawowa lekcja w demokracji. Jest tak chociaż chełpimy się demokracją już od 3 maja 1791 roku. Ale jak to jest możliwe? Jednak jest, gdyż Polacy jeszcze do dzisiaj tkwią w feudalizmie, gdzie arystokracja dostawała władzę od Boga a chamstwo (mieszczaństwo i chłopi pańszczyźniani) nie miało nic do powiedzenia. Okazuje się że teraz gawiedź, chamstwo jednak mają coś do powiedzenia i stąd jest cały problem.

  Komorowski zamiast zabiegać o każdy głos, nawet niepoprawnej wariatki, olał ją i jej podobnych. Bo był przekonany, że miał znacznie lepszy pomysł na prezydenturę niż nikomy nie znany Duda. Najwyższa pora by opuścić folwarki i zacząć żyć w XXI wieku. Inaczej PiS cofnie Polskę do XIX wieku. A wtedy nie wszystkim będzie wesoło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX