Żakowski miażdży: Hasło "Bliżej ludzi" to doskonałe hasło dla kandydata Marsjan. Jak ludzie mówią "Bliżej ludzi", to znaczy, że im się w głowach pomieszało

- Ludzie władzy mówią z zewnątrz, jakby przylecieli z kosmosu. Żyją w swojej cywilizacji i otacza ich morze ciemnoty - komentował w TOK FM Jacek Żakowski.
Bronisław Komorowski i PO nie zmobilizowali swoich wyborców. - Przyrost frekwencji był za niski. Tam nie została wykonana robota pozytywna - komentował w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. Publicysta mówił, że między turami Komorowski robił "histeryczne ruchy". - Duda może składał nieodpowiedzialne obietnice, ale zobaczcie, co Komorowski wyprawiał - stwierdził Żakowski.

- Wymiana elity rządzącej jest fundamentem systemu demokratycznego. Ona się po prostu dokonuje - podkreślał publicysta, komentując porażkę urzędującego prezydenta w II turze wyborów.

- Czy PO utraciła słuch społeczny? - dopytywała Dominika Wielowieyska.

- Nie chodzi o słuch społeczny. Miesiąc temu pisałem o tym, jak daleko poszła alienacja władzy. Jak do nas ludzie władzy mówią z zewnątrz, jakby przylecieli z kosmosu. Hasło: "Bliżej ludzi" to doskonałe hasło dla kandydata Marsjan. Jak ludzie mówią "Bliżej ludzi", to znaczy, że im się w głowach pomieszało - irytował się Żakowski. - Ta zewnętrzność władzy, że "władza dostarcza coś Polkom i Polakom", nie sobie. Nie "my musimy", nie "my się staramy" - mówił.

Jego zdaniem "nastąpiło jakieś dramatyczne połamanie języka". - Elita po obu stronach tym się różni od Kukiza, że ma przekonanie, że jest w dworku, gdzie jest cywilizacja. A ten dworek jest otoczony morzem ciemnoty. I jej daje emerytury albo da jej pensję czy coś - stwierdził Żakowski, mówiąc o "Polsce elit" i "Polsce społeczeństwa". - I na to wszystko wychodzi Kukiz i mówi do ludzi: "My chcemy" - dodał Żakowski. Jego zdaniem jednak elektorat Kukiza to nadal duży znak zapytania.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (180)
Żakowski miażdży: Hasło "Bliżej ludzi" to doskonałe hasło dla kandydata Marsjan. Jak ludzie mówią "Bliżej ludzi", to znaczy, że im się w głowach pomieszało
Zaloguj się
 • maura4

  Oceniono 403 razy 391

  Każda władza w Polsce jak zbliżają się wybory chce być bliżej ludzi. Ja bym chciała władzy na co dzień nie widzieć i nie słyszeć, ale za to odczuwać efekty ich pracy.
  Jest dokładnie odwrotnie. Słuchać już ich się nie da, patrzeć na nich nie można, a efekty marne.

 • nawasaqi

  Oceniono 298 razy 242

  Zabawa a co Tobie obiecał DUDA ??
  - dołoży na każde dziecko 500zł
  - nie dopuści do zamknięcia ani jednej kopalni i nie zwolni żadnego górnika
  - reaktywacja Stoczni w Szczecinie
  - dołoży na każde dziecko 500zł
  - przywróci poprzednie widełki wieku emerytalnego zamiast 67/67
  - (ubranka dla dzieci chce 0 stawki VAT) czyli zlikwiduje VAT8% (przepisy unii ubranka muszą mieć nałożoną najniższą stopę VAT w danym kraju)
  - obniży VAT do 22%,
  - da prace młodym i mieszkania socjalne na start jeśli założy rodzinę
  - dźwignie pensje pielęgniarkom i w samej służbie zdrowia przynajmniej x2
  - przewalutuje frankowiczów,
  - zwiększy 3 krotnie kwotę wolna od podatku,
  - podniesie renty i zwiększy emerytury,
  - podniesie najniższą krajową do poziomu UE,
  - podwoi nakłady na polską naukę

 • gr_ub_y

  Oceniono 403 razy 169

  Dalej Żakowskie i reszta tych celebrytów nic nie rozumie.

  My Polacy mamy w dooopie obietnice wyborcze... głosowalibyśmy nawet na żelazko, jeśli oznaczałoby to uwolnienie Komorowskiego od męczących go obowiązków.

  Komorowski to był prezydent fatalny, całkowicie upartyjniony, to był nieudacznik i wyjątkowy szkodnik. Przez 5 lat nie dokonał niczego znaczącego, posłusznie wykonywał partyjne polecenia Platformy, nie można o nim powiedzieć niczego dobrego. Gdy już zrzucił maskę jowialnego głupka, ukazał się jego prawdziwa twarz wstrętnego i zawziętego hipokryty wymachującego pięściami i groźbami. Nawet gdy przegrał nie potrafił zachować się godnie i rozpoczął nawoływanie do zjednoczenia się w wojnie. W wojnie przeciwko komu, pytam się? Przeciwko Polakom?

  Od pierwszego do ostatniego dnia tej nieszczęsnej prezydentury wstydziłem się Komorowskiego. Teraz wstyd ustąpił dumie. Chcę być Polakiem i razem z Polakami. Nikt nie będzie dzielił nas na radykałów i na nieradykałów, na bydło i na niebydło, na mocherów i na niemochwrów. Dość tego!

 • biheppy

  Oceniono 201 razy 147

  Pan prezydent powinien podziekować jeszcze paru agresywnym politykom, którzy ze skóry wychodzili by pomóc po II turze "swojemu prezydentowi". Po programie pani Tadli z Dudą i programie Lisa z Karolakiem ( chyba tak sie ten aktor nazywa?) nie miałam złudzeń. Głosowałam na Dudę, choć jeszcze parę miesięcy temu dałabym się pokroić za PO. I jeszcze kolesie z partii, pełni buty, złości, arogancji, wysławiajacy sie o rodakach z pogardą i chamstwem.

 • zdzisek1949

  Oceniono 183 razy 143

  Redaktorze Jacku Żakowski proszę "zmiażdżyć" sobie najpierw swój nabiał
  i posłuchać co o Polakach mówił pański kolega Tomasz Lis:
  "Ludzie nie są tacy głupi jak nam się wydaje,są dużo głupsi,smród,prowincja,
  coś zatęchłego,coś czego fajnie nie dotykać"

 • libero2015

  Oceniono 104 razy 88

  Diagnoza o podziale na zamknięty w dworku obóz władzi i ciemny lud, z którym nie ma kontaktu trafna (chociaż filozofii wielkiej w tym nie ma). Ale kto ją wygłasza - ten, który od lat należy do elity środowiska opiniotwórczego w PL, który słowo "ciemnota", "ciemnogród" itd. na określenie znacznej części społeczeństwa odmienia od lat przez wszystkie przypadki. To nie tylko władza była odrealniona red. Żakowski, to wy wraz z nią. A teraz wykonujecie zręczny piruecik i z beneficjentów systemu, dzień po porażce, stajecie się jego oświeconymi krytykami. Sranie kota na puszczy. Ten sam brak autentyzmu u Pana co spontaniczna i zapracowana wersja Komorowskiego z ostatnich dwóch tygodni.

 • glos_z_sali

  Oceniono 96 razy 86

  Żakowski tym razem w punkt: bardzo ładna metafora dworku. Taki mamy mental, że ludzie u władzy zaraz czują się arystokracją. To bardzo wschodnie zjawisko. I paradoksalnie - ten wyszydzany i wyśmiewany przez "elity" naród zachował się dość przytomnie i takiej aroganckiej władzy pokazał faka. A więc naród zachował się proobywatelsko i zachodnio właśnie. To nie Duda i Kukiz wygrał - to Komorowski i jego styl, sposób narracji przegrał.

 • benia_b

  Oceniono 103 razy 75

  Jest mi dalej do PIS-u niż na Marsa, ale oglądanie, słuchanie lub czytanie Żakowskiego, Paradowskiej, Lisa i im podobnych, wywołuje nie tylko we mnie skojarzenie z myślącymi inaczej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX