"Kiedy mogę przestać spłacać mój kredyt we frankach?". Wróbel pyta o obietnice Dudy. Ujazdowski w konfuzji

Jedną z wyborczych obietnic Andrzeja Dudy było przewalutowanie kredytów we frankach. Prowadzący Poranek Radia TOK FM dopytywał europosła PiS, kiedy może liczyć na to, że wsparcie będzie mu udzielone.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Mam kredyt we frankach. Kiedy mogę przestać spłacać? - pytał Jan Wróbel w Poranku Radia TOK FM Kazimierza Michała Ujazdowskiego. - To są pana sprawy prywatne. Jestem głęboko przekonany, że wszystkie obietnice wyborcze będą podejmowane. 6 sierpnia będą zdefiniowane wizje prezydentury i wtedy poznamy terminy spełnienia poszczególnych deklaracji. Wiem, że składał obietnice w dobrej wierze - mówił europoseł PiS. - Są możliwości ochrony interesów osób, które mają kredyty we frankach - potwierdzają to eksperci bankowi. To nie jest tak, że to jest populistyczny pomysł - stwierdził.

Andrzej Duda podczas kampanii zapowiadał, że udzielone będzie wsparcie tzw. frankowiczom; jego zdaniem kredyty we frankach powinny zostać przewalutowane tak, aby były spłacane po kursie z dnia ich zaciągnięcia. Duda zapowiadał też powołanie rzecznika klientów banków, który będzie bronił praw klientów w starciu z wielkimi instytucjami.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (395)
"Kiedy mogę przestać spłacać mój kredyt we frankach?". Wróbel pyta o obietnice Dudy. Ujazdowski w konfuzji
Zaloguj się
 • pa.gg

  Oceniono 833 razy 389

  panie Wróbel kolejka obowiązuje , ja nadal czekam na spełnienie obietnic z przed 8 lat a pan by już na drugi dzień chciał …...

 • skynet1234

  Oceniono 517 razy 379

  Czas rozliczeń z obietnic się zacznie to pewne. Ja na Dudusia nie głosowałem ale Go porozliczam. I wiem, że Ci co głosowali też Go będą rozliczać. Ale jaki będzie odzew? "Ja nic nie mogę, ja naprawdę chcę ale to wszystko robi rząd a nie prezydent". I na tym się skończy :-)

 • marudna.maruda

  Oceniono 421 razy 335

  Mam kredyt w złotówkach. Rozumiem, że pan prezydent już po objęciu władzy nie będzie dzielił Polaków i nad moim kredytem też się pochyli.

 • adamofsky

  Oceniono 458 razy 330

  Duda nie powiedział że przewalutuje. Powiedział, że zrobi wszystko, aby było przewalutowanie. I teraz wam, frankowicze, to przypomni.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 402 razy 262

  Co się nagle stało w forum ? Gdzie podziały się te...d z i e s i ą t k i.. hejtujących.. Platformę "komentatorów"...O niespotykanych tutaj wcześniej nickach ? Czy to jest właśnie owa "PERFEKCYJNA" KAMPANIA PIS-u ?

 • ryslew2061

  Oceniono 259 razy 215

  Facet i jego środowisko było przekonane, że nie ma szans na wygranie, więc bredził, co ślina przyniosła na ozór. To w w końcu nic nie kosztuje, a potem można by było zbijać kapitał: no nie wybraliśta, to mata. A tu niespodzianka - i trzeba będzie się z bredniami zmierzyć. A z jakim skutkiem? No wiadomym - "Państwo jest w takim katastrofalnym stanie, że nie możym! No nie możym!"

 • ciemnyluddd

  Oceniono 252 razy 212

  DUDA pomoże wszystkim...A INFLACJA...odbierze z...n a w i ą z k ą... Amen

 • cyklista

  Oceniono 158 razy 136

  Panie Wróbel. 80% wyborców dudy nie wierzy, że spełni swoje obietnice. Bardzo po polsku chcieli tylko przyp..dolić Komorowskiemu. Ot takie polaczków zabawy.
  PS. te 80% to oficjalne badania, niemój wymysł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX