Żakowski do Kopacz: Skoro macie odwagę robić absurdalne referendum ws. JOW, to dodajcie czwarte pytanie o związki partnerskie

Jacek Żakowski w TOK FM: Nie będzie związków partnerskich w tej kadencji? Dodajcie czwarte pytanie do absurdalnego referendum. Albo przyznajcie szczerze, że zajęcie się nimi po prostu się wam nie opłaca.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Ewa Kopacz mówi, że w tej kadencji nie ma szansy na związki partnerskie. Zgoda, w porządku, rozumiem. Ale społeczeństwo by chciało. To wynika z sondaży. No to, pani premier, przejdźmy tę smugę. Przejdźmy referendum. Skoro Platforma ma odwagę i ma prezydenta i senatorów, którzy chcą robić to absurdalne trzypytaniowe referendum, to dołączmy czwarte pytanie: czy ludzie chcą związków partnerskich. Proste - mówił w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. - Chyba że pani sobie policzyła, że pani to się nie opłaca. Jak tak, to nie ma co udawać, tylko powiedzieć nie, bo nie.

Wczoraj Sejm kolejny raz odrzucił wprowadzenie do porządku obrad czytania projektu o związkach partnerskich. Połowa posłów PO głosowała przeciw nim. Po południu Ewa Kopacz mówiła, że ubolewa, że Sejm nie zajmie się związkami.

6 września Polacy wypowiedzą się w sprawie JOW-ów, finansowania partii i zasady dotyczącej prawa podatkowego. Prezydent Bronisław Komorowski po przegranej pierwszej turze wyborów wystąpił z taką inicjatywą, a Senat w kilka dni wyraził na nie zgodę.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (210)
Żakowski do Kopacz: Skoro macie odwagę robić absurdalne referendum ws. JOW, to dodajcie czwarte pytanie o związki partnerskie
Zaloguj się
 • robywas

  Oceniono 286 razy 256

  Skoro już ma się odbyć referendum, to zdecydowanie powinno się zapytać Polaków o kilka innych kwestii. Związki partnerskie, to tylko jeden z tematów. Inne: finansowanie kościoła, posyłanie 6-latków do szkoły,itd. Przyszły sejm albo będzie miał mocne poparcie albo poważny problem - w zależności od ideologii partii.

 • i-tyle

  Oceniono 197 razy 175

  Nie lubię gadanie typu "są ważniejsze problemy".

  Skoro robimy referendum, skoro jest to wydatek, skoro i tak płacimy na to pieniądze podatników, to niech ci podatnicy mają okazję się wypowiedzieć za jednym zamachem na WSZYSTKIE sporne światopoglądowe kwestie, np:

  1. JOWy
  2. aborcja
  3. in vitro
  4. religia w szkołach
  5. marihuana medyczna

  Co im szkodzi dodać kilka pytań??

 • zelalem

  Oceniono 225 razy 95

  I jeszcze piąte pytanie!
  Czy chcemy być piękni, młodzi, zdrowi i bogaci, czy starzy, chorzy, brzydcy i biedni?

 • fctheduck

  Oceniono 83 razy 61

  Dzięki Palikotowi związki partnerskie kojarzone są tylko z homoseksualistami, a tak naprawdę jest to ważny problem tysięcy heteroseksualnych par, za to KK zrobi wszystko, żeby to nie przeszło. Głupie PO nie potrafi nawet wytłumaczyć ludziom o co chodzi i włazi w d..ę kościołowi.

 • byrcyn11

  Oceniono 51 razy 43

  Pytanie piąte; Czy chcesz dalej utrzymywać "święte krowy" kosztem drastycznego zmniejszenia swojej emerytury ?

 • mydeer

  Oceniono 125 razy 41

  Po pierwsze, z sondaży to wcale nie wynika, z wyborów natomiast wynika że dla większości wyborców są ważniejsze problemy.

  Po drugie, jest dobrym zwyczajem w dojrzałych demokracjach, że w okresie między wyborami a objęciem urzędu przez zwycięzcę, ustępujący urzędnik wykonuje jedynie działania administracyjne i nie podejmuje decyzji o długofalowych następstwach.

 • zraluk7

  Oceniono 306 razy 38

  Panie Żakowski - związki partnerskie to nie jest podstawowa bolączka Polaków. Może tak się wydaje z punktu widzenia warszawskiej elity oderwanej od społeczeństwa ale większości ludzi to nie obchodzi.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 130 razy 38

  Platformę "dobili" jej właśni zwolennicy właśnie za NADMIERNE ULEGANIE KOŚCIOŁOWI... Prawie wszędzie...Kolejny "ślizg" do zadka Episkopatu na pewno Platformie nie pomoże w jesiennych wyborach... Podobnie jak "wymoszczenie" się w owym zadku PANA PREZYDENTA DUDY... Dla większości młodych ludzi niezależnie od politycznych preferencji...OKOŁO-ŁÓŻKOWA ideologizacja ustaw sejmowych także najpewniej nie odpowiada...

 • zchpit

  Oceniono 70 razy 34

  "Ale społeczeństwo by chciało. To wynika z sondaży."
  Z sondaży to wynikało, że Bronek wygra w 1 turze z 60% przewagą. Nic dziwnego, że nikt tych sondaży nie traktuje poważnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX