Kampania Komorowskiego była katastrofą? Żakowski: Czekają nas jeszcze dwie: referendum ws. JOW i jesienne wybory

Jacek Żakowski ostrzegał w Poranku Radia TOK FM, że po katastrofie kampanii Bronisława Komorowskiego pora szykować się na kolejne kataklizmy: zbliżające się referendum ws. JOW i jesienne wybory parlamentarne. - Gratuluję, uspokajajcie się chłopaki - mówił publicysta do polityków PO.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Kronika katastrofy" - pisze o kampanii wyborczej Bronisława Komorowskiego "Gazeta Wyborcza". Z rozmów ze sztabowcami i specjalistami od PR zaangażowanymi w kampanię wyłania się obraz kompletnego chaosu i frakcyjnych walk, które doprowadziły do wyborczej porażki.

Jacek Żakowski przyznał w Poranku Radia TOK FM, że reakcje polityków PO, którzy teraz odcinają się od prezydenta, są rozczarowujące. - I to rozczarowanie sprawia, że trzeba rozważyć otwarcie drugiej i trzeciej kroniki katastrofy. Druga to nadciągające referendum. A trzecia to jesienne wybory - stwierdził.

- Nie jest pewne, że katastrofy będą. Ale kiedy Aleksander Kwaśniewski mówi, że PO musi zmienić wszystko albo przegra, wydaje się że prognoza jest dość oczywista - zauważył Żakowski. I zwrócił się do polityków PO. - Gratuluję, uspokajajcie się chłopaki - zaznaczył.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (110)
Kampania Komorowskiego była katastrofą? Żakowski: Czekają nas jeszcze dwie: referendum ws. JOW i jesienne wybory
Zaloguj się
 • Paweł Pavel

  Oceniono 300 razy 274

  Poranne refleksje z radia TOK fm słuchanego w czasie jazdy do pracy samochodem. Na wstępie muszę zaznaczyć że jestem osobą zdecydowanie niewierzącą z lekkim zwichrowaniem w kierunku wojującego antyklerykalizmu, co ważne będzie w dalszej części. Otóż pomiędzy reklamą kredytu na wakacje a środkiem na trzymanie moczu pan red. Żakowski wraz z resztą kwiatu dziennikarstwa rozdzierali malowniczo szaty nad państwem wyznaniowym jakim wczoraj stała się Polska po decyzji pani Kopacz o udzieleniu azylu i pilnym sprowadzeniu do Polski 60 rodzin chrześcijańskich z Syrii. Wysłucham jak to "kryterium wyznaniowe" jest "niewybaczalnym błędem", jak to "cofnęliśmy się do średniowiecza", o wstydzie na całą Europę nie wspominając. W zasadzie, między wierszami towarzystwo wnioskowało o rozstrzelanie p.premier za podjęcie tej żenującej i karygodnej i poniżającej nasze oświecone społeczeństwo decyzji. Było dużo o antysemityzmie bez Żydów oraz polskiej islamofobii bez islamistów. Otóż pominę fakt, że nie uciekniemy od napływu imigrantów z zewnątrz - nie ma na to rady ale uważam że te kilkaset osób w Polsce najprawdopodobniej nie zaowocuje z czasem kolorową młodzieżą biegającą po ulicach w pasie szahida. Przypuszczam że ciężko być chrześcijaninem na bliskim wschodzie i raczej są to ludzie głęboko wierzący i jako tacy najprawdopodobniej łatwiej się z nami zintegrują, choć i tak łatwo nie będzie. Ale o tej sprawie nie chcę pisać, bo się na tym nie znam. Otóż wzburzył mnie fakt, że "kwiat dziennikarstwa" pod wodzą red. Żakowskiego nie zająknął się nawet o tym, że ludzie ci, pozostając w Syrii w każdej chwili mogą zostać pozbawieni głów tępym nożem przez swoich rodaków wyznających wiarę w Allaha. Właśnie dlatego i za to że są chrześcijanami. W zasadzie, mimo wspólnych korzeni kulturowych mógłbym powiedzieć że mam taki sam stosunek do syryjskich chrześcijan co muzułmanów i pewnie jest to prawda. Ale niedopuszczalne jest aby ktoś w bestialski sposób mordował kogokolwiek tylko i wyłącznie z powodu że ten czy inny wierzy w tamto czy owamto. I dlatego decyzja rządu jest słuszna i mogą sobie "oświeceni żurnaliści" pokrzykiwać o tolerancji, multrikulturowości, a redaktorowi Żakowskiemu polecam spacer po ulicy w Arabii Saudyjskiej z dużym krzyżem na szyi. Tak dla jaj...

 • garypayton.hof

  Oceniono 177 razy 117

  dzień po przegranych wyborach - Żakuś et consortes widzi MILION błędów jakie przez 8 lat popełniła Platforma.

  dzień przed wyborami - dla Żakusia et consortes Platforma była cudowna, wspaniała, niezastąpiona, fenomenalna, BEZBŁĘDNA.

  w kamień zwiera się pięść, jak się słucha tych pajaców siedzących w kieszeni układu.

 • siwywaldi

  Oceniono 115 razy 89

  Dla mnie katastrofa jest oczywista.
  Już sam pomysł zrobienia z Łysego Miśka i awanturujacego się po pijaku na międzynarodowych lotniskach Protasiewicza Szefów Kampani, wróży Platformie JAK NAJGORZEJ.

  Proponuje do tego duetu dołączyć jeszcze Specjalistę od świństw i wyszukiwania dziadków z Wermachtu, Kurskiego, niedoszłego Premiera z Krakowa i jego "elokwentną" Nelly-Rakietę. Sukces murowany !!!

 • Mateusz mATEUSZ

  Oceniono 117 razy 81

  Panie Żakowski, to nie chaos i walki frakcyjne zaowocowały przegranymi przez PBK wyborami. To słaba prezydentura była powodem. Nie wiadomo czy PAD będzie lepszy ale wielu wyborców doszło do wniosku, że już gorzej być nie może, więc postanowili zaryzykować. PBK jest przedstawicielem opcji, która naobiecywała Polakom najwięcej: 3x15, zmniejszenie ilości posłów, zmniejszenie biurokracji, zwiększenie wolności obywatelskich. Zamiast tego dostaliśmy państwo opresyjne, z jeszcze większą biurokracją i podatkami rządzone przez konsumentów ośmiorniczek i drogiego wina za nasze pieniądze (złodziei lub idiotów pracujących za mniej niż 6000/mc).Do tego nieustanne straszenie ludzi, że jak będzie PiS to będzie gorzej. Otóż doszliśmy do takiego momentu, że gorzej być nie może. Dlatego wybory parlamentarne PO również przegra.

 • pa.gg

  Oceniono 115 razy 57

  Czy ktoś jeszcze wierzy, że Żakowski Lis całe to tokfm ,gazwyb czy tvn odgrywają w mediach role bezstronnych dziennikarzy.??? Żałosne to i żal na to patrzeć. Jesteście dokładnie drugą stroną tej samej monety. Po jednej stronie RM po drugiej Michnik ,Lis , Olejnik i reszta tej hałastry…..

 • yoric

  Oceniono 73 razy 55

  Też uważam, że była bardzo słaba kampania. Redakcje GW i TVN powinny podać się do dymisji.

 • admcanarisfanclubpoland

  Oceniono 143 razy 53

  Zakowski zaklamany pismaku weź przestań mieszać przed pogrzebem!
  Twoje kochane platformersy idą w pizdziec na złom jesienią!

 • avaco

  Oceniono 77 razy 47

  Kampania trwała kilkadziesiąt dni, a kadencja pana Bronisława 5 lat. To dużo czasu, żeby coś zrobić dla Polski i Polaków.Nie zrobił nic.

 • ohayoo

  Oceniono 81 razy 43

  intensywna kampania bardziej pogrążyłaby Komorowskiego - Bul nie miał się czym pochwalić, kompletnie niczym, żadnych osiągnięć. przez 5 lat nie zrobił nic, i początkowo podkreślał zadowolony z siebie, że nic nie może. to co zrobił po I turze - pomijając, że było to ekstremalnie nachalne wciskanie kiełbasy wyborczej - to pokazało jak gnuśna była ta prezydentura. służyła tylko zgodzie na dalsze trwanie "obozu władzy" i bezpieczeństwu dla sitwy PO/PSL.

  to ewenement, że prezydent najpierw kompletnie lekceważy, a później napastliwie atakuje swoich konkurentów i prowadzi kampanię negatywną. kłamliwy, fałszywy, arognacki, butny, pyszny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX