Żakowskiemu ręce opadają. "Dokształcanie bezrobotnych w klejeniu tipsów to droga donikąd"

- Szeroki strumień pieniędzy z Unii się skończy, my nauczymy wszystkich bezrobotnych kleić tipsy, a ciągle nie nauczymy ich, jak kooperować i w kilka osób założyć firmę - komentował w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. Jego zdaniem PO ma dobre pomysły, ale dwie lewe ręce do ich realizacji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Cholera jasna, ręce opadają, PO niby ma poukładane w głowie, ale to się na ręce nie przekłada - mówił w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski, komentując pomysł MEN, by już pięcioletnie dzieci uczyć języka angielskiego. "Gazeta Wyborcza", która sprawę opisała, podkreśla, że problem polega na tym, że nie ma wyszkolonych kadr przygotowanych do prowadzenia takich zajęć.

Dodatkowo Jacka Żakowskiego załamuje to, że rząd mimo argumentów i raportów "nie jest w stanie przejść prostej granicy mentalnej, że kapitał ludzki nie jest kluczem do przyszłości. A jest nim kapitał społeczny". Jego zdaniem uczenie bezrobotnych obsługi komputera i klejenia tipsów to droga donikąd. Publicysta mówił w TOK FM, że ludzi trzeba uczyć np. kooperacji i na to powinny iść pieniądze. A nie na szkolenia zawodowe, które często uczą umiejętności bezużytecznych.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (97)
Żakowskiemu ręce opadają. "Dokształcanie bezrobotnych w klejeniu tipsów to droga donikąd"
Zaloguj się
 • cynnik2

  Oceniono 186 razy 158

  Przecież to nie chodzi o to, żeby bezrobotnych czegokolwiek nauczyć.

  Trzeba skanalizować szeroki strumień unijnych pieniędzy do kieszeni przeróżnych kolesiów, którzy te różne przedziwne kursy prowadzą.
  I się nimi podzielić.
  A potem jeszcze Urzędy Pracy za ciężkie pieniądze produkują filmy o swoich sukcesach, zamawiając emisję w lokalnych oddziałach TVP ( np. Szczecin w 2014 i w 2015 r., Gorzów Wlkp. w 2015 i pewnie inne też). Też za dużą kasę.
  I znów można się podzielić.
  I O TO TU CHODZI, PROSZĘ PANA.

 • k0mancz

  Oceniono 247 razy 105

  Panie Żakowski uparcie trzyma się pan , jak tonący brzytwy, że PO ma poukładane w głowie, a to, że tak nie jest nawet ślepy widzi. Celem PO jest za wszelką cenę być przy korycie, a poza tym to wszystko im jedno czyli ch.. du.. i kamieni kupa.

 • antybiurokrata

  Oceniono 158 razy 100

  "PO niby ma poukładane w głowie"

  To ma niby być Prima Aprilis? Ja nigdy nie zapomnę jak PO wydawała pieniądze EU przeznaczone na przedszkola. Zrobili reklamy w telewizji o tym jakie wspaniałe jest wysyłanie dzieci do przedszkola w tym samym czasie kiedy ludzie w wielu miastach stali w kolejkach po nocach aby dzieci do przedszkola móc zapisać.

  To tak jakby ktoś w czasach mięsa na kartki wywalił miliardy na reklamy mięsa w telewizji.

 • cynnik2

  Oceniono 93 razy 77

  Jak słyszę po raz kolejny propagandową gadkę, że ludzie mają zakładać firmy, to robi mi się niedobrze.
  Co tu zakładać?
  W wielu miastach poziom firemek typu fryzjer, kafelkarz, strony www, pizza, szaszłyk, fotograf, warsztat samochodowy, sprzątanie itp. osiągnął już tak poziom nasycenia, że ludzi albo szybko zamykają zostając z długami, albo robią za półdarmo, żeby przeżyć następny miesiąc.
  Bo brakuje klientów, skłonnych zapłacić za usługi, brak tego trzonu społeczeństwa, pracującego w dużych firmach za dobrą kasę, którzy potrzebują różne usługi. I płacą.
  A jak jeszcze weźmie się pod uwagę, że duża cześć przetargów jest ustawiona pod krewnych i znajomych, że dużo zleceń z wolnej ręki jest rozdawana przez Urzędy Miejskie i Gminne i inne tylko swojakom (i często dla nich wymyślana) oraz NASTAWIENIE PAŃSTWA DO PRZEDSIĘBIORCÓW, warszawski monopol na wszystko, to osobiście nikomu nie radzą zakładać firmy w Polsce. Zwłaszcza takiej, gdzie trzeba włożyć ostatnie pieniądze i kredyt.
  Lepiej sp..ć.
  Wiem, o czym piszę, bo prowadzę firmę od 1994 r. i znam temat aż do bólu. Wcale renoma i doświadczenie nie dają przewagi - wszyscy mają to w doopie. Tylko układy się liczą i dają kasę.

 • cezar85

  Oceniono 46 razy 40

  przecież w Polsce wszyscy mówią znakomicie po angielsku

  wystarczy poczytać wasze artykuły, albo wejść na fora

  to polski w Polsce kuleje

 • wmc-33

  Oceniono 78 razy 40

  Kapitał społeczny budować w kraju, w którym obywatel jest codziennie bezczelnie okłamywany przez polityków, bezkarnie oszukiwany przez banki, telkomy, ubezpieczalnie i z pełną pogardą lekceważony przez państwo? Nie ma takiej możliwości! Najpierw trzeba bardzo mocno przeorać to, co jest, bo nie ma warunków do stawiania fundamentów. Żakowski tego nie rozumie?

 • makuzy

  Oceniono 41 razy 37

  "uczenie bezrobotnych obsługi komputera i klejenia tipsów to droga donikąd (...) trzeba uczyć np. kooperacji i na to powinny iść pieniądze."
  Klejenia tipsów - 100% zgoda ale ubsługa komputera jest ważna, przynajmniej w zakresie podstawowym - przeglądarka www, skuteczne stosowanie Googla, poczta, edycja tekstu, wifi/3g (ludzie wymiękają jak nie mogą się z siecią połączyć).
  Koopercja - 100% racja, i to od przedszkola, bo u nas same małe Zosie Samosie tłuką od pokoleń.
  Prawo, ubezpieczenia, poruszanie się po urzędach, papierologia i walka z biurokracją + ekonomia i księgowość. Czyli tajemna nuda, bez której nawet z dobrym pomysłem i jakimś tam kapitałem ludzie rozbijają się o ścianę niewiedzy.

 • Krytyk Robotów

  Oceniono 49 razy 21

  Odwróćmy tą analizę. Zamiast mówić o tym co jest źle, nie traćmy czasu, zastanówmy się czy jest jakaś dziedzina w której działa rząd i ocenić ją można pozytywnie? Ja nie słyszałem o niczym takim.

 • Piotr Kolec

  Oceniono 57 razy 19

  Kaloryferami mogli się pochwalić
  Posłowie Platformy, gdy rządy zaczynali

  Jak już porządziły i spasły się cholery
  Cud kaloryfery zmieniły się w bojlery

  Nic zatem dziwnego, że z brzuchem na kolanach
  Jedyne, co im wyszło, to ciepła woda w kranach…

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX