Ostro o pomyśle min. Zembali ws. OC: Brak wiedzy i przygotowania. Nie zgłasza się takich pomysłów w pierwszym dniu urzędowania!

- Składka OC nie jest podatkiem na rzecz finansowania zadań związanych z budżetem państwa! Złośliwie mógłbym zaproponować, żeby tę część składki odprowadzać ze szpitali, które reprezentuje minister - mówił w TOK FM prof. Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska. Nie tylko on skrytykował pomysł nowego ministra zdrowia.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Prof. Marian Zembala, zaraz po odebraniu nominacji na ministra zdrowia zapowiedział, że wróci do pomysłu przeznaczenia części składki OC na leczenie ofiar wypadków. Po raz pierwszy takie rozwiązanie zaproponował prof. Zbigniew Religa, kiedy był ministrem w rządzie PiS.

- Nie zgłasza się takiej propozycji w pierwszym dniu urzędowania. Jeśli mamy takie problemy jak niewydolny pakiet onkologiczny czy brak ustawy o zdrowiu publicznym - to są rzeczy naprawdę ważne - ocenił były prezes PAN - prof. Michał Kleiber.

Priorytety prof. Zembali: Spotkania w szpitalach, ochrona dzieci, część składki OC na leczenie ofiar wypadków>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (29)
Ostro o pomyśle min. Zembali ws. OC: Brak wiedzy i przygotowania. Nie zgłasza się takich pomysłów w pierwszym dniu urzędowania!
Zaloguj się
 • philc

  Oceniono 43 razy 25

  Nowiutki podatek dla wszystkich - od PO.

  Szacun. Tak wyrafinowanej formy samobójstwa politycznego to naprawdę nawet po pijaku bym nie wymyślił.
  Po zabraniu tej części składki przez rząd - wysokość składki pozostanie na niezmienionym poziomie?? Heh....

  Pozdrawiam elektorat PO.

 • westgreg

  Oceniono 24 razy 12

  Oczywiście, że pomysł opodatkowania polis na rzecz leczenia ofiar wypadków jest głupi. Ofiary wypadków powinny być leczone na koszt sprawcy wypadu (z jego polisy OC), a nie wszystkich właścicieli polis. Dlaczego ten, kto jeździ bezwypadkowo (bo np jeździ bardzo mało lub bardzo ostrożnie) ma się dokładać do kosztów szaleństw piratów drogowych? W celu ich zachęcania do kontynuowania owych szaleństw? Kompletny bezsens.
  Zapewne chodzi o więcej kasy dla "służby zdrowia", która to kasa raczej nie pójdzie na leczenie ofiar wypadków.

 • siwywaldi

  Oceniono 14 razy 10

  Jest taki zachwyt profesorem Zembalą, że strach się odezwać. Ale dla mnie ten pomysł z OC też jest idiotyczny. Bo zamiast uszczelniać system finansowania służby zdrowia i w jego ramach np. EGZEKWOWAĆ z OC od ubezpieczycieli FAKTYCZNE koszty leczenia ofiar wypadków, to "załatwia" się ryczałt, który i tak zginie w "czarnej dziurze" o nazwie NFZ

 • glit64

  Oceniono 22 razy 10

  Niby ok. Trza cos robic.Rowniez z medycyna ratunkową. Ale tacy jak pan Kalicki od razu zadbaja o to zeby zarabiali 500. niezmiennie. Gdziezby tam 400 albo 350. 500 musi byc, bo zasr... inwestorzy sobie pojda, te babcie brzemienne, ci dilerzy, złodzieje, specjalisci od wymuszen i spekulanci. inwestorzy. psia ich mac.

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 13 razy 9

  Składki OC..banda w biały dzień
  liczą składkę od części oryginalnych
  a w rozliczeniu daja atrapy!!
  Wyceny napraw? o kant ch..mury potłuc.
  Po otrzymaniu wyceny poprosiłem ubezpieczyciela o wskazanie zakładu ,który to zrobi za tę ich cenę.
  Nie otrzymałem

 • jasiekltd

  Oceniono 13 razy 5

  Mój stary myślał,że w kiełbasie dostanie abolicję z amnestią zaTV-abonament.Dostanie lepsze OC na poldka i znowu nie kupi opon.

 • rpal

  Oceniono 9 razy 3

  dobrze że premiera nie wymieniła ministra finansów bo by zaproponował 100% podatek od dochodów.

 • andrzejadamski1

  Oceniono 13 razy 3

  Przecież widzieli chyba jak "nowi" w "liberalnym" i "europejskim" rządzie platformy tzw. obywatelskiej przysięgali :"...Tak mi dopomóż Bóg" to skąd to zdziwienie nowym podatkiem ? Przecież klerowi KK nie zabiorą tylko szarakom.

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 13 razy 3

  Najzabawniejsze jest to, że PO było przeciwne finansowaniu leczenia ofiar z wypłat OC. Pani premierka jest prawdopodobnie na tyle oczadzona wiernopoddańczymi skłonami przed władcą Watykanu, że się jej zapomniało biedaczce. Ale pomysł zdaje się być ok.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX