"Kukiz jak Orban - nic nie mówi, obiecuje radykalną zmianę. Jeśli zacznie mówić - straci"

Wg prof. Radosława Markowskiego pomysł Pawła Kukiza i jego doradców na sukces w wyborach jest prosty. - Jak Victor Orban w 2010 roku, który ograniczył kampanię do powtarzania, że jak dojdzie do władzy, to będzie radykalna zmiana - ocenił w TOK FM politolog z Uniwersytetu SWPS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Kukiz musi dojechać do wyborów z tym ponad 20-proc. poparciem. Jeśli zacznie mówić - straci - uważa prof. Markowski.

Jeśli muzykowi uda się wprowadzić posłów do Sejmu, możliwe są trzy scenariusze polityczne. - Jego posłów mogą podkupić inne partie. Jeżeli dojdzie do koalicji z PiS, to szybko uruchomi się to, co znamy z czasów 2005-2007, kiedy PiS rządził z Samoobroną i LPR - ocenił politolog.

A jeśli "kukizowcy" do władzy nie dojdą, to rządzący będą mieli problem. - Nie życzę żadnej partii. Bo jak rządzić z taką opozycją parlamentarną? - pytał prof. Radosław Markowski w "Poranku Radia TOK FM".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (21)
"Kukiz jak Orban - nic nie mówi, obiecuje radykalną zmianę. Jeśli zacznie mówić - straci"
Zaloguj się
 • gossam.2

  Oceniono 44 razy 34

  Lobbysta Księstwa Lubińskiego i jego baronów - Kukiz to kolejna pacynka pociągana za sznurki.Założę się, że jeśli wejdzie do sejmu pierwszym projektem będzie ustawa o zmianie podatku od kopalin bo obecna nie jest na rękę tym bonzom.

 • bnch

  Oceniono 47 razy 21

  Jaki Orban jest taki jest, ale porównywanie go do takiego młota jak Kukiz, jest jednak niesprawiedliwe. Orban to rasowy polityk, jeden z najwybitniejszych polityków w Europie Wschodniej (jakkolwiek się z nim nie zgadzam, to skuteczności nie sposób mu odmówić), a Kukiz to drący gębę idiota.

 • matitalolo

  Oceniono 7 razy 5

  W kraju ciemnego ludu, taktyka jest prosta. Najpierw się nic nie mówi. Potem nic nie robi. Jaki skutek ? Okupuje się skutecznie koryto władzy.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 29 razy 3

  Kukiz raczej jak Urban!
  Mówi za co mu płacą!

 • sylwekc

  Oceniono 11 razy -3

  Nie rozumiem dlaczego ten "naukowiec" tak uporczywie krytykuje Kukiza, za sprawy co do których PK się jeszcze nawet wypowiedzieć nie zdążył, kandydatów nie wskazał. Analizy mogłyby/powinny dotyczyć obecnych partii. np. jak spożytkowały przez ostatnie 10 lat pieniądze, które dostały(a w zasadzie wzięły sobie) z budżetu. Co to ma wspólnego z nauką? jak to są takie sobie dywagacje obywatela Markowskiego, to piszcie, że obywatel Markowski tak sobie coś wyobraża. Te tytuły już tak się zdezawuowały...

 • helpfooluser

  Oceniono 11 razy -5

  Miotajcie się, miotajcie.
  Straciliście Bredzisława, stracicie i premierzycę.
  Wasz koniec jest bliski.
  A najbardziej was wkurza że nic nie możecie na to poradzić.

 • kuk-tusk-klan

  Oceniono 10 razy -6

  za to ku... tusk i kopaczowka wiele gadali... i na tym sie skonczylo !

 • kuk-tusk-klan

  Oceniono 11 razy -7

  pełowskie pały trolle w natarciu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX