Spór między spółkami kolejowymi. Nagle konduktorzy przestali uznawać bilety. I niespodziewany gest PKP Intercity

Z dnia na dzień Koleje Mazowieckie przestały honorować okresowe bilety PKP Intercity na odcinku Warszawa - Skierniewice. PKP Intercity zapewnia, że zapłaci za mandaty, które zostały wystawione pasażerom.
Mazowiecki przewoźnik decyzję tłumaczy zapisem w porozumieniu, ale chociaż obowiązuje ono od grudnia ubiegłego roku, to do tej pory problemów nie było. 

Nieporozumienie pomiędzy przewoźnikami trwa, a pasażerowie otrzymują wezwania do zapłaty za brak ważnego biletu.

Problem zaczął występować po weekendzie. Coraz więcej pasażerów, którzy do tej pory bez problemów podróżowali pociągami Kolei Mazowieckich na biletach miesięcznych PKP Intercity, zgłaszało na Facebooku oraz u przewoźnika kłopoty z honorowaniem biletów.

Beata Czemerajda z PKP Intercity tłumaczy: W zeszłą niedzielę dotarły do nas informacje, że nasi pasażerowie, którzy chcieliby skorzystać z pociągu Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa - Skierniewice, otrzymywali mandaty za brak ważnego biletu na przejazd. Według naszego partnera umowa, którą mamy, nie przewiduje przejazdu na biletach okresowych - mówi w rozmowie z TOK FM.

Intercity zapewnia, że trwające od grudnia ubiegłego roku porozumienie o honorowaniu obejmowało także bilety okresowe. Z taką opinią nie zgadzają się Koleje Mazowieckie. Według nich bilety miesięczne są sprzedawane w cenach promocyjnych, a tego umowa między przewoźnikami nie przewidywała. Donata Nowakowska, rzeczniczka Kolei Mazowieckich, tłumaczy, że w pociągach Kolei Mazowieckich honorowane są wszystkie bilety z taryfy przewozowej PKP Intercity. W ofercie przewozowej PKP Intercity nie ma biletów miesięcznych Łódzki City Bilet.

Skąd więc problem pojawił się z dnia na dzień? "Naszą regułą jest, że wysyłamy co jakiś czas do naszych pracowników informacje o tym, jakie bilety są honorowane. Właśnie w czwartek taką informację wysłaliśmy. Jeśli do tej pory takie bilety były przez konduktorów uwzględniane, to był to błąd".

Już teraz PKP Intercity zapewnia, że zapłaci za mandaty, które zostały wystawione pasażerom. Przewoźnik prosi o przesyłanie dokumentów i kserokopii biletu drogą mejlową lub listownie.

W przyszłym tygodniu zarząd Kolei Mazowieckich ma podjąć decyzję, czy bilety okresowe jednak będzie honorować. 

DOSTĘP PREMIUM