Żakowski: PO znalazła się w sytuacji ułanów pędzących z lancami na czołgi. Na własne życzenie

W najnowszym sondażu PiS zbliża się do objęcia samodzielnej władzy. ?A przecież PO ruszyła do walki? - pisze Jacek Żakowski na blogu w serwisie Polityka.pl. I podkreśla, że PO ślepo stosuje narracje, które od dawna nie działają. Wręcz przeciwnie, szkodzą partii rządzącej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W najnowszym sondażu PiS zebrał poparcie 34 proc. respondentów, a PO już tylko 20 proc. "A przecież PO ruszyła do walki" - zauważa Jacek Żakowski na blogu w serwisie Polityka.pl, wskazując na rekonstrukcję rządu oraz lawinę obietnic i zapowiedzi.

Z Kaczora już się nie śmieją

"I co? I nic. A raczej bez zmian. Czyli dalszy ciąg jazdy po tej samej równi pochyłej" - konstatuje publicysta. Zdaniem Żakowskiego jednym z istotnych powodów, dla którego Platforma nie może się otrząsnąć i odzyskać zaufanie wyborców, jest sposób, w jaki próbuje ich do siebie przekonać. Narracyjne narzędzia, których używała od lat PO, jak pisze publicysta, stępiły się i rykoszetem rażą tego, kto ich używa.

Żakowski wylicza trzy "platformiane dyskursy", które nie działają już jak dawniej. Straszenie PiS-em okazuje się nieskuteczne, bo młodzi wyborcy nie pamiętają, czego mają się bać, a i Beaty Szydło przestraszyć się raczej trudno. Zawstydzanie przeciwników nazywaniem ich "ciemnogrodem" czy "średniowieczem" było używane już tak często, że stało się przeciwskuteczne. A wyśmiewanie PiS zaczęło się nudzić. "Dziś trzeba by mieć naprawdę super wic na Kaczora, żeby ktoś się jeszcze uśmiechnął" - zaznacza publicysta.

Ułani Platformy

Problemem Platformy ma być więc ciągłe używanie tych metod, które tylko partię pogrąża. Z przyzwyczajenia, ze ślepej wiary, że skoro dotąd działało, to i teraz zadziała. Ale nie działa. "PO znalazła się zatem w sytuacji ułanów pędzących z lancami na czołgi. Im bardziej zmasowany atak organizuje, tym większe ponosi straty. I tyle" - kwituje Żakowski.

Cały wpis na blogu Żakowskiego w serwisie Polityka.pl >>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (67)
Żakowski: PO znalazła się w sytuacji ułanów pędzących z lancami na czołgi. Na własne życzenie
Zaloguj się
 • eski57

  Oceniono 50 razy 12

  Redaktorze Żakowski , co się Pan czepia Platformy jak rzep psiego ogona ?? Nie zauważa Pan , że z nami jako Polakami jest w ogóle coś NIE TAK?? Co by nie powiedzieć rządzi ONA nie najgorzej - choć niektórzy zachowywali się jak szczeniaki puszczone z uwięzi - skoro w Europie i świecie nas poważają , rozwijamy się całkiem dobrze .. że biedni są ? …, a co rząd każe płacić na śmieciówkach od 1.. zł. na godzinę , rząd każe na czarno zatrudniać …., rząd każe uciekać z podatkami do rajów ???- ponad 60 % zatrudnia sfera prywatna ...i co ONI za biedę NIE odpowiadają .., nie słyszałem PANA i innych środków przekazu by przedsiębiorców o TO zapytać ??!!!
  Powiedz Pan co MY za Ludzie i to wykształceni NAUKOWCY , którzy wierzą? , udają , nabierają wody w usta ? , że z katastrofy samolotu TU 154 , za sprawą otumanionego J. Kaczyńskiego robi się poza zmysłowe przyczyny .., że PUBLICZNIE odprawia się EGZORCYMY ??!!.., pamięta Pan , jak uczeni poznańscy wytłumaczyli homoseksualizm na potrzebę PiS-u ?? , słyszy Pan jak uczone doktory (prokurator) ocenili barbarzyńskie zachowanie wobec patologicznej ciąży byłego specjalistę od skrobanek ??!!, bo boją się BISKUPÓW !!Co wyprawiają komornicy .., jak działa prokuratura ? , jakie bzdury wypisują w niektórych prawicowych gazetach ?? ….....
  A gdzie szukać przyczyny ..? - przyjmijmy w końcu do wiadomości , że jako NARÓD nie należymy do zbyt błyskotliwych .., a jak się ktoś ponad przeciętność …, to go polska zawiść przyporządkuje !! - Za ten stan nieustannych awantur i podział społeczeństwa odpowiedzialnym jest prezes J . K. Ze swoją partią i biskupi KK, którzy NIE ukrywają , że trzeba dać pierwszeństwo prawu naturalnemu ..- a więc śni im się biskupia teokracja !!
  Redaktorze Żakowski patrzaj dalej !!! Obawiam się ,że skutek bicia zewsząd PO ., może być NIE najlepszy ???

 • wkaspr

  Oceniono 26 razy 10

  Potrafi Pan tylko biadolić Panie Żakowski. Zamiast tego wskaż Pan alternatywę. Jak tak dalej pójdzie to ze swoimi poglądami będziesz Pan musiał spieprzać z tego kraju , bo dla lewicy miejsce Ziobro już miejsca szykuje i to wcale nie na Canarach. W Polsce rządzić będzie brunatna lawa I Pan się do tego przykłada ręke a właściwie pióro, ględząc i marudząc jak stara baba.

 • adersytsrsfgdbchdhd

  Oceniono 13 razy 9

  Ale red. Żakowski przez cały czas wiernie wspierał Platformę, jakoś nie przestrzegając przed tymi zagrożeniami. A przecież gołym okiem było widać, że PO ma w nosie zwykłych ludzi, króluje pustosłowie, zamiatanie spraw pod dywan, propaganda sukcesu wyrażanego wskaźnikami (jak za Gierka!).

 • 39marpik

  Oceniono 17 razy 7

  Tak wygląda polski patriotyzm, totalny atak na opcję rządzącą to jest prawdziwy Polak.

 • mamjuz1000lat

  Oceniono 6 razy 6

  Nigdy nie było takiego faktu historycznego. To była Niemiecka propaganda. Co za ludzie tu pracują .?

 • jasna0

  Oceniono 21 razy 5

  spokojnie, już niedługo Pis sam się swoimi (ne)rządami skompromituje i tym razem nawet ciemny lud ich pogoni,teraz są po to na szczycie, by mocno się tłukąc z niego spaść I tak będzie

 • gossam.2

  Oceniono 10 razy 4

  Zakowski jak zwykle Smerf Maruda. Panie redaktorze, to Wy dziennikarze winni jesteście tego, ze każdą bzdurę wyprodukowaną przez PIS latami analizowaliście, dzieliliście włos na czworo zamiast śmiało powiedzieć - spadać z taką opozycją, która potrafi tylko burzyć, mącić i wsadzać kije w szprychy w miarę sprawnie działającego roweru. To Wy wyhodowaliście tego potworka (a ich się nie karmi) a Polacy widać są z natury masochistami i potrzebuja od czasu do czasu lania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX