Żakowski: W PO postępuje orbanizacja. To niepokojące, napędzą koniunkturę prawicy

- PO sprawia kłopot swoim demokratycznym wyborcom. Może napędzić koniunkturę prawicy - mówił w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski, komentując wywiad Ewy Kopacz dla ?Rzeczpospolitej?.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jacek Żakowski był w Poranku Radia TOK FM zaniepokojony wywiadem Ewy Kopacz dla "Rzeczpospolitej", a zwłaszcza jej słowami poparcia dla JOW-ów i zniesienia finansowania partii z budżetu. - Niepokojący obraz PO się z tego wyłania. Orbanizacja PO wydaje się postępować - mówił Żakowski.

- Boję się, że sprzeciw środowisk demokratycznych przeciw takim zmianom może być kolejnym pomostem, po którym część elektoratu przejdzie na stronę PiS, który zapowiada, że w tych sprawach będzie miał inne stanowisko niż PO - stwierdził publicysta.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (65)
Żakowski: W PO postępuje orbanizacja. To niepokojące, napędzą koniunkturę prawicy
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 62 razy 38

  Czy pan red. Żakowski dopiero teraz odkrył że Fidesz - Węgierska Unia Obywatelska i Platforma Obywatelska od bardzo wielu lat należą do EPL?
  Że Fidesz i PO to partie chadeckie?

 • kostuh

  Oceniono 66 razy 32

  Dziś każdy z nas wydaje 10-20 groszy miesięcznie na utrzymanie partii politycznych.

  Jeśli my im nie zapłacimy to będziemy mieć jazdę jak na Ukrainie, zapłaci Putin i jego FSB, oligarchowie i wielki biznes. Wystarczy rozejrzeć się co się dzieje w Europie. Nawet francuski Frond Narodowy dostał od Putina 9 mln euro. Wszelkie dziwne małe Grupki z lewej i prawej strony dostają finansowanie z kremla -wystarczy, że destabilizują sytuacje w kraju albo UE.

  10-20groszy miesięcznie za spokój to niewiele.

 • right33

  Oceniono 57 razy 23

  Żakowski już nie popiera PO? Ucieka z tonącego okrętu? Oj, nie ładnie...

 • strong.ben

  Oceniono 80 razy 22

  "- Boję się, że sprzeciw środowisk demokratycznych przeciw takim zmianom może być kolejnym pomostem, po którym część elektoratu przejdzie na stronę PiS"

  szkoda ciulu, że przez 8 lat nie bałeś się jak PO rządzi Polską i co z tego wyniknie

 • ze_swiata

  Oceniono 39 razy 21

  Ale jaja, czy to znaczy, że redaktor Jacek Żakowski będzie teraz popierać PIS?

 • jnd

  Oceniono 26 razy 16

  W PO nastepuje glupotyzacja. Np zwolnienie od oplat na autostradach.
  Dlaczego nie dac zarobic w weekendy studentom?
  Chetnie beda latac i zbierac oplaty w korkach aby przyspieszyc pobieranie oplat.
  Niech tylko z tych 50milionow 10% przeznaczyc na pensje to 5mln na 500 studentow to bedzie zarobek po 10 tys w wakacje i praca tylko w weekendy, Chetnych znajdzie sie cala masa. No i biedny student zarobi na ksztalcenie sie przez nastepny rok.

 • prerekwizyt

  Oceniono 25 razy 15

  "sprzeciw środowisk demokratycznych"

  Zatem ktoś myślący inaczej niż p. Żakowski jest niedemokratyczny. Podręcznikowy przykład absurdu (i arogancji).

 • polskirozlamacz

  Oceniono 19 razy 13

  "zaniepokojony wywiadem Ewy Kopacz dla "Rzeczpospolitej", a zwłaszcza jej słowami poparcia dla JOW-ów i zniesienia finansowania partii z budżetu. - Niepokojący obraz PO się z tego wyłania."

  Żakowski się obudził? Przecież to 2 z 4 postulatów, które PO głosiła 11 lat temu i zbierała pod nimi podpisy, które potem przemieliła. Rozumiem, że nagły powrót do nich jest zaskakujący, ale to chyba dobrze (?), że sobie przypomnieli o obietnicach przedwyborczych.

 • maaac

  Oceniono 27 razy 9

  Do tępaków dalej nie dociera że Żakowski tak jak i inni publicyści "pokorni" NIE popierali PO ale określone idee, których w PO było więcej niż w lewacko nacjonalistycznych "prawicach". Gdy PO zaczyna się zbliżać ideologicznie do "prawicy" to zaczynają częściej ją krytykować. Wszystko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX