Chrabota: Nobliści biorą stronę Grecji. Terapia, którą jej zafundowaliśmy, może ją zabić

- Nobliści biorą stronę Grecji - wskazywał w Poranku Radia TOK FM Bogusław Chrabota, redaktor naczelny ?Rzeczpospolitej?. Podkreślał, że terapia, którą chce Grecji narzucić Trojka, może ten kraj po prostu zabić.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Dokładnie przejrzałem, jak wygląda dyskusja ludzi takich jak Stiglitz, Krugman, Piketty. I oni biorą stronę Grecji, ale nie w obronie życia ponad stan - mówił Chrabota w Poranku Radia TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (61)
Chrabota: Nobliści biorą stronę Grecji. Terapia, którą jej zafundowaliśmy, może ją zabić
Zaloguj się
 • bihepi

  Oceniono 52 razy 24

  Czy nasz noblista Lech W. też bierze stronę Grecji?
  Czy raczej stronę greckiego kleru - jeszcze bardziej pazernego, niż nasz- rodzony?

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 53 razy 17

  @ kaczkazporemwzupie
  Znakomity wpis.
  Dodałabym tylko, że zdumiewającym dla mnie jest to, że włos z głowy nie spada “wybitnym“ bankowcom, którzy nie potrafili ocenić zdolności kredytowej klientów.
  Nie potrafili albo nie chcieli, bo może to być kolejna ustawka. Przecież nie tak dawno banksterstwo zagarnęło gigantyczne pieniądze podatników w ramach tzw. ratowania finansów światowych.
  Europejski Bank Centralny odmówił jakiejkolwiek pomocy państwom na programy, które miały chronić interesy społeczeństw, natomiast zalał banki setkami miliardów.
  Poza tym, jakie banki greckie? Grecję rozkładają żerujące w Grecji paranoidalne stwory banksterskie.

 • coda1980

  Oceniono 38 razy 12

  Grecy poszaleli, ale tez dostali już solidnie w skórę. Dalsze lanie nie ma sensu, i tak nie są w stanie spłacić długów a banki, które pożyczały ze świadomością, że oddawać będą zwykli podatnicy, tez powinny zostać ukarane.

 • andrzej2310

  Oceniono 56 razy 8

  Grecja musi żyć za swoje. a nie za cudze. A może ten Noblista twierdzi, że należy sobie znaleźć niewolnika, aby żyć na jego koszt? I za to dostał Nobla???

 • realistas

  Oceniono 9 razy 7

  To jest końska terapia, która powoduje zmniejszenie PKB i pogłębianie kryzysu. Terapia ta nie powoduje rozwoju.

 • hr.kalashnikoff

  Oceniono 17 razy 7

  Cały ten kryzys grecki to nie nieszczęśliwy wypadek, tylko ustawka pomiędzy radykalnie socjalistycznymi rzadami a kapitalistyczno-liberalna finansjera, która "ma" EU.
  Obie strony szły w pożyczki i cały nonsens "pomocowy" i "długi" papierowe celowo, ale z innymi intencjami. Socjaliści greccy, żeby święcić i rozpowszechniać socjalizm, rozwalać kapitalizm na zasadzie "nic nam nie zrobicie nie możecie bez nas". Bankierzy, żeby uwalić socjalizm, dać nauczkę, zlikwidować groźne odstępstwo od wiary. Liczyli na zmiecenie Syrizy przez falę niezadowolenia, protestów i rozruchów, tak, jak to zorganizowali już w wielu innych krajach według schematu: pożyczki-długi-kryzys-bieda-zamieszki-zmana rzadu na posłuszny.

  Wyglada na to, że tym razem trafiła kosa na kamień. Właśnie dlatego, że jest to z obu stron długo planowana i wyrachowana walka, a nie jak mniej rizgarnięci myśla, jakaś pomyłka czy wpadka. Zobaczymy czy bój to będzie ostatni, i dla kogo. Miejmy nadzieję, że dla euroestablishmentu i powstanie jakieś poważne pęknięcie, a kiedyś mury banków globalnych runa.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 22 razy 6

  Zawsze zastanawia mnie dlaczego dość dużo forumowiczów występuje w obronie banksterów i w ogóle wszelkiej maści korpokraków.
  Jest przecież rzeczą oczywistą, że sami neoliberalni gangsterzy nie wypowiadają się na tym skromnym forum, czym innym się zajmują i nawet nie wiedzą co to jest TOK FM.
  Tak więc, czy tutejsi amatorzy neoliberałki to biedne ofiary propagandy korpokracyjnej, które rzeczywiście uważają, że korpokracja to najlepszy ustrój, jaki przydarzył się ludzkości, czy może jakaś mizerna służba.
  Może ktoś pomógłby mi to zrozumieć.

 • jtby

  Oceniono 28 razy 6

  "Nie w obronie życia ponad stan". Dobre i śmieszne. Jeżeli Grekom uda się i tym razem, to będzie i następny. Poza tym pomoc dla Grecji, to zły przykład dla innych. Zjednoczona Europa, to utopia. Lepiej przećwiczyć wyjście tak małego kraju teraz, niż kiedy więcej będzie plajtować.

 • money.eu

  Oceniono 25 razy 5

  Grecja ma dlug w wysokosci 180 % PKB.
  NIGDY tego nie splaca,nie za zycia obecnych pokolen.
  Przezarli juz 320 miliardow euro a ponad 200 mld wyprowadzili na konta w Szwajcarii i teraz sie ciesza,ze beda za to mogli kupic prawie za darmo ziemie,nieruchomosic,co tylko zechca.Dlatego prawie polowa popiera wyjscie z euro liczac na kolosalne zyski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX