Smoczyński: Grecja jako straszak w kampanii wyborczej? To populizm!

- Wyciąganie w kampanii wyborczej w Polsce Grecji jako straszaka jest populistycznym nadużyciem - mówił w Poranku Radia TOK FM Wawrzyniec Smoczyński, szef Polityki Insight.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Nie można kwitować każdego pomysłu na wydawanie publicznych pieniędzy jako grzechu - mówił Smoczyński. - Na tym polega rządzenie państwem, że zbiera podatki się i następnie te pieniądze redystrybuuje. I Polska po 25 latach transformacji doszła do etapu, kiedy rosnąca grupa ludzi jest niezadowolona z tego, jak są redystrybuowane te owoce - zauważył publicysta.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (22)
Smoczyński: Grecja jako straszak w kampanii wyborczej? To populizm!
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 30 razy 24

  Smoczyński: Grecja jako straszak w kampanii wyborczej? To populizm!

  =============================

  Nie straszak, lecz przykład ! ! ! ! ! ! !

 • Pawel Rodzynek

  Oceniono 20 razy 16

  Czy mi się wydaje czy Smoczyński porównał system podatkowy Polski do Grecji i zaproponował byśmy zbliżyli się do tego Greckiego? Nie no czemu nie. Duda i Szydło i tak nam drugą Grecję budują wiec czemu by nie inspirować się Greckimi rozwiązaniami.

 • krukpl

  Oceniono 18 razy 14

  Pokazanie Grecji jako przykładu ,że populiści od rzeczywistości nie uciekną jest dobrym pomysłem
  Pokazanie tego wszystkiego w Grecji co doprowadziło do tej tragedii ,tu podepnę pewien artykuł z tvn24 " Za mycie rąk, punktualność, rozgrzanie silnika. Greckie dodatki do pensji"
  Po takiej lekturze wielu co tak podażą za populistami i partiami chcącymi rozdawać obiecującymi przywileje dla związków zawodowych te wszystkie nie realne obiecanki ,pomyślą dwa razy zanim na nich zagłosują

  Jest to dla PO mus ! PS wspomnienie o ref do euro byłoby bardzo dobre pamiętam jak przedstawiciele wszystkich partii wtedy zapewniali że będzie ref
  Unia nas do czegoś zmusza ? kpiny nikt nas nie zmusza zawsze można stworzyć wynegocjować wyjątki ,zmiany wystarczy odrobina woli

 • ciemnyluddd

  Oceniono 19 razy 13

  Gruszki na wierzbie to NIE populizm...Ale dobitny przyklad tego SKUTKOW. To juz tak...!!!

 • surf-rider

  Oceniono 17 razy 11

  "I Polska po 25 latach transformacji doszła do etapu, kiedy rosnąca grupa ludzi jest niezadowolona z tego, jak są redystrybuowane te owoce - zauważył publicysta". Tu zgoda. Ale niektóre przedwyborcze pomysły na wydawanie publicznych pieniędzy są po prostu grzeszne. "Timeo Danaos et dona ferentes", Strzeżmy się polityków rozdających publiczne pieniądze i obiecujących powszechną szczęśliwość. A mamy ich do wyboru do koloru.

 • tomtg123

  Oceniono 12 razy 10

  Właśnie to co mówi ten Smoczyński jest populistycznym nadużyciem.
  Jak nie będziemy umieli wyciągać wniosków z tego co spotkało Greków na skutek przerostu socjalizmu , to prędzej czy później przerobimy to na własnej skórze.

 • 39marpik

  Oceniono 16 razy 8

  Może to Grecja usiłuje przeczołgać Europę?Jak nazwać takie postępowanie, że jak mi nie pożyczysz więcej to nie oddam ci tego co dotychczas pożyczałem?

 • tomtg123

  Oceniono 11 razy 7

  Lepiej się uczyć na cudzych błędach niż na własnych.
  Im więcej będzie przypominania do czego prowadzi przerost socjalizmu na przykładzie Grecji, tym lepiej dla Polski i dla Polaków.

 • Jerzy Klaus

  Oceniono 10 razy 6

  Panie Smoczyński wydawanie publicznych pieniędzy ( których nie ma !) nazywa pan populizmem ?? a to dobre !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX