Wroński przypomina: My też byliśmy bankrutem. Nam umorzono długi. Współczuję Grekom

- Trochę Grekom współczuję - westchnął w "Poranku Radia TOK FM" Paweł Wroński z ?Gazety Wyborczej?. I zaznaczył, że Europa powinna okazać solidarność wobec Aten. - My też byliśmy bankrutem, nam też umorzono długi i też przeszliśmy ciężką kurację - podkreślał.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Paweł Wroński przyznał w "Poranku Radia TOK FM", że kryzys w Grecji to polityczny sprawdzian dla całej Europy. Dlatego jak sugerował, powinna ona okazać solidarność Grecji. Publicysta przypomniał, że niedawno Polska była w podobnej sytuacji i jej długi darowano. Czemu towarzyszyła bolesna transformacja. - Mamy za sobą to samo i do tej pory odbija nam się to czkawką - zaznaczył.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (187)
Wroński przypomina: My też byliśmy bankrutem. Nam umorzono długi. Współczuję Grekom
Zaloguj się
 • cynnik2

  Oceniono 341 razy 255

  pan Wroński chyba nie odróżnia ciężkiego dla Polski okresu stalinizmu, komunizmu, haraczu na rzecz ZSRR i innych "bratnich krajów" od tego że Grecy przeputali kasę w ramach normalnie funkcjonującej gospodarki. I to głównie na dobrą zabawę, a nie na inwestycje. Nie można tego porównywać.

 • musa-kusa

  Oceniono 184 razy 166

  No tak, my też musieliśmy zrezygnować z emerytury za trzynasty i czternasty miesiąc...

 • tani_dran

  Oceniono 144 razy 124

  To jest żenujące że jacyś ludzie nie mający zielonego pojęcia o niczym konkretnym funkcjonują przed kamerami i coś tam mówią i to się nazywa telewizja

 • siwywaldi

  Oceniono 141 razy 87

  O czym ten człowiek pisze?
  O ile pamiętam, to pogierkowe długi Polski, wynosiły WRAZ Z ODSETKAMI, coś ok 24 mld dolarów. Umorzono nam z tego MOŻE jedna czwartą.

  Dziś dług publiczny jest chyba coś 10 czy 15 razy większy, ale wszyscy są zadowoleni. I nawet "Balcerkowy zegar" w centrum Warszawy przestał robić na kimkolwiek wrażenie

 • jule

  Oceniono 88 razy 82

  Dlug Grecji zostal umorzono w 53%

  Przykre, ze publicysta najbardziej opiniotworczej gazety w Polsce zapomnial o tym lub zgola tego nie wie.
  to zle swiadczy o profesjonalizmie pana Wronskiego :-(

 • tani_dran

  Oceniono 102 razy 76

  Panie Wroński. Pan sobie wyobrazi że Niemcy rzucili robotę i przepierdzielili całą kasę na piwo i wursty. I mówią - słuchajcie Polacy = pobudowalismy wam autostrady to tera zrzuta na piwo bo nam się już nie chce zapindzielać.

 • eggon

  Oceniono 82 razy 74

  Warto zwrócić uwagę, że:
  - nie umorzono nam całości długów
  - Grecji już część i to sporą umorzono!!!

 • krzywelustro

  Oceniono 76 razy 62

  "... niedawno Polska była w podobnej sytuacji i jej długi darowano. Czemu towarzyszyła bolesna transformacja."

  I dokładnie o to chodzi. Grecy chcieliby darowania długów (a nawet zaciągnięcia kolejnych), ale definitywnie odrzucają bolesną transformację.

 • gaja8822

  Oceniono 80 razy 54

  Panu Wrońskiemu należy przypomnieć, że nasze długi zostały umorzone po 89', czyli po okresie, w którym w polska gospodarka funkcjonowała według prawideł ideologicznych narzuconych przez przyjaciół ze wschodu. a nie ekonomicznych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX