Kołodko przekonany. Grecji zostanie umorzona część długów. "Dotąd wskutek uporu i krnąbrności polityków to się nie stało"

Prof. Grzegorz Kołodko przekonywał w Poranku Radia TOK FM, że Trojka umorzy Grecji część długów, tak by były możliwe do spłacenia. - Stanie się to, co się nie mogło stać wcześniej? - zdziwił się Jacek Żakowski.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Stanie się to, co mogło się stać, ale wskutek uporu, krnąbrności, nie chcę powiedzieć głupoty wielu polityków się nie stało. Bo można się było porozumieć pragmatycznie - wskazywał prof. Kołodko, były wicepremier i minister finansów, w Poranku Radia TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (19)
Kołodko przekonany. Grecji zostanie umorzona część długów. "Dotąd wskutek uporu i krnąbrności polityków to się nie stało"
Zaloguj się
 • coda1980

  Oceniono 24 razy 14

  Oczywiście dług powinien być umorzony w takim zakresie, aby realne stało się jego spłacenie. Na razie to podatnicy europejscy (wcale nie głównie greccy) finansują banki niemieckie i francuskie - bo to one otrzymują blisko 90% kwot przekazywanych Grecji w ramach pomocy! I jest jasne, że nikt tych pieniędzy "pomocowych" nigdy nie zwróci, bo będzie to fizycznie niemożliwe...

 • jezierskiadam

  Oceniono 10 razy 8

  Kołodko ma dobre rozeznanie w aktualnej sytuacji polityczno-ekonomicznej.
  Myślę, że jego prognoza sprawdzi się niedługo.

 • 66kropek

  Oceniono 2 razy 0

  Grzesiek!! Gdzieś ty był jak ciebie nie było!?

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 2 razy 0

  A ja jestem przekonany, że dużą część greckiego długu spłaci BRICS kupując większą ilość greckich obligacji...

 • andrzejadamski1

  Oceniono 8 razy 0

  UE jest to organizm polityczny, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnych innych

 • ciemnyluddd

  Oceniono 16 razy 0

  Jeżeli dług powstał w wyniku ŚWIADOMEGO OSZUSTWA, a nie obiektywnych trudności gospodarczych... A tak właśnie było...To dług NIE POWINIEN BYĆ UMORZONY... Bo za Grekami pójdą inni...

 • The B.R.T.

  Oceniono 5 razy -1

  Przed chwilą gość radia tok fm (zagorzały obrońca sposobu postępowania Greków i Grecji) powiedział, iż podczas II wojny światowej Grecy umierali z głodu... a Polacy nie. Rozumiem, że ortodoksi maja swoje prawa, ale by wygadywać takie bzdury i zmieniać naszą historię... Może byłby tak uprzejmy i przeprosił !!!

 • cosimo

  Oceniono 3 razy -1

  Zapłacą najsłabsi a emerytury i tak będą wypłacane w Drachmach, ponieważ są za wysokie.

 • Waldek Kobus

  Oceniono 6 razy -2

  Pan Grzegorz Kołodko jest ekonomicznym mitomanem
  i tyle
  kropka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX