Pieńkowska zdziwiona: PiS chce opodatkować banki, ale już nie SKOK-i. Dlaczego?

Jolanta Pieńkowska z TVN dziwiła się w Poranku Radia TOK FM konstrukcji proponowanego przez PiS podatku bankowego. Publicystka wskazywała, że nie będą nim objęte m.in. SKOK-i.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Beata Szydło zapowiedziała dodatkowy podatek bankowy. Co zadziwiające, nie zostaną nim objęte ani SKOK-i, ani banki spółdzielcze. Na pytanie "dlaczego" Beata Szydło odpowiedziała: "Bo SKOK-i nie są bankami". Więc czym są SKOK-i? - pytała Pieńkowska.

Publicystka wskazywała, że banki już płacą za kasy, przeznaczając pieniądze z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego na ratowanie oszczędności klientów upadłych SKOK-ów.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (57)
Pieńkowska zdziwiona: PiS chce opodatkować banki, ale już nie SKOK-i. Dlaczego?
Zaloguj się
 • he219uhu

  Oceniono 176 razy 142

  SKOKI nie, bo SKOKI finansują propisowskie propagandowe czasopisma. Proste.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 139 razy 123

  KTO SKOKI OBRAŻA PANA BOGA OBRAŻA... Skądś trzeba przecież finansować PIS-owskie DZIEŁO BOŻE.. A płaci za to okradana w biały dzień biedota...

 • oby.watel

  Oceniono 103 razy 99

  Ci, którzy wierzą głęboko, że ":uczciwi nie mają się czego bać" być może teraz zrozumieją, że to nie oni będą decydować kto zostanie zaliczony do tej kategorii.

 • arvelli_net

  Oceniono 80 razy 74

  ... skoki nie są bankami jeśli chodzi o opodatkowanie ale są bankami jesli chodzi o kredyty i lokaty :) pisowskie postrzeganie świata i rzeczywistosci jest zaiste tak zagmatwane jak zagmatwane jest życie każdego pisowca :)

 • Zbigniew Pietrzak

  Oceniono 66 razy 56

  SKOKi nie, bo są własną maszynką do okradania klientów pozostałych banków. Bankowy Fundusz już wypłacił złodziejskim SKOKom 3 000 000 000 zł. Słowo boże kosztuje.

 • marudna.maruda

  Oceniono 51 razy 43

  Czym więc są SKOKi? Pewne plotki (czy nie plotki) na ten temat już były. Oszczędzenie SKOKów to chyba potwierdzenie...
  Czy dodatkowego opodatkowania banki nie odbiją sobie na klientach?

 • clupeide

  Oceniono 48 razy 42

  Aresztować złodziei z PISu i powsadzać do pierdla ( ulubione słowo patrioty Pietrzaka Jana ) czyli do więzienia. Aresztowania najlepiej dokonać o 5 rano - Kaczyński wie jak to się robi bo już to robił a poza tym miał się od kogo nauczyć.

 • wscibski_edek

  Oceniono 41 razy 35

  Czym są SKOKi? - to proste, to stajnia, gdzie PISiory, jak pluskwy doją bydło (czytaj wyborców PIS) z pieniędzy, w ten sposób w nielegalnie finansując "niezależne" media i pana Latkowskiego oraz Lisieckiego i trwająca od dwóch lat PISowską kampanie wyborczą znaną przez naiwnych jako "afera taśmowa".

 • adamofsky

  Oceniono 31 razy 29

  Niemożliwe.. www.stefczyk.info/publicystyka/historia/franciszek-stefczyk-tworca-skok-blogoslawionym,2924495922

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX