PiS odwoła Tuska z Brukseli? Szydło: "Niewiele zrobił dla Polski". Paradowska: "To plan zemsty"

"Dotychczas Tusk dla Polski niewiele zrobił, a zdaje się, że cieszy się także niewielką popularnością w samej Unii Europejskiej" - krytykuje Donalda Tuska, szefa Rady Europejskiej, Beata Szydło w "Dzienniku Gazecie Prawnej". - Widać, że PiS ma swoje plany zemsty - skomentowała w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera, w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" została zapytana o to, jak wyobraża sobie stosunki z Donaldem Tuskiem, szefem Rady Europejskiej, jeśli PiS przejmie władzę. "Zobaczymy, czy zostanie na drugą kadencję" - mówi Szydło o Tusku. A dociskana, czy jej rząd nie przedłużyłby kandydatury byłego premiera, dodaje: "Dotychczas Tusk dla Polski niewiele zrobił, a zdaje się, że cieszy się także niewielką popularnością w samej Unii Europejskiej" - mówi, podkreślając, że nie chce dalej mówić o przyszłości Tuska.

- Widać, że PiS ma swoje plany zemsty - skomentowała w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska. I odniosła się do słów Szydło na temat dokonań i pozycji Tuska w Brukseli. - Szkoda, że pani posłanka Szydło nie słuchała wczoraj debaty w Parlamencie Europejskim i owacji, jaką zgotowano Tuskowi po jego wystąpieniu - stwierdziła.

"Ekonomia to nie jest nauka ścisła"

Co jeszcze mówi Szydło w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej"? "My nie mówimy, że wszystko jest złe, że Polska jest w ruinie. Ale dziś Polska jest z pewnością bardzo źle rządzona" - podkreśla posłanka PiS.

Szydło zaznaczyła, że głównym celem PiS jest "pełne zwycięstwo" i samodzielne rządy. A gdy do tego dojdzie, priorytetami będą obniżenie wieku emerytalnego, podwyższenie kwoty wolnej od podatku oraz program dodatków na dzieci.

Czy jednak wystarczy na to wszystko pieniędzy? Na krytykę Szydło odpowiada krótko: "Ekonomia to nie jest nauka ścisła, w przeciwieństwie do matematyki czy fizyki. Ja opieram się na wyliczeniach naszych ekspertów i biorę odpowiedzialność za tę analizę" - podkreśla.

Deficyt to straszenie Polaków

Zdaniem kandydatki PiS na premiera przestrzeganie przed nadmiernym wzrostem deficytu budżetowego to "straszenie Polaków". Szydło zaznacza, że nikt nie zadłużył Polski tak jak PO, która "oparła rozwój Polski na długu i kredycie".

Szydło zasugerowała też, że w sprawie emerytur PiS rozważa powrót do systemu zdefiniowanego świadczenia, czyli zupełne odwrócenie dotychczasowych reform. Zaznaczyła jednak, że w tej sprawie może być potrzebne referendum.

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (561)
PiS odwoła Tuska z Brukseli? Szydło: "Niewiele zrobił dla Polski". Paradowska: "To plan zemsty"
Zaloguj się
 • ekomorda

  Oceniono 1005 razy 859

  O żesz kurna jego niezachwiana. Oto bowiem dowiedziałem się że ten biedny kraj, ta biedna Polska nie jest w ruinie, że nie ma zgliszcz a p.Szydło może spokojnie jeżdzić po nowo wybudowanych drogach i opowiadać swoje pierdoły. Ustalcie w końcu, są te ruiny i zgliszcza czy nie. Pora już skończyć rżnąć głupa.

 • 39marpik

  Oceniono 914 razy 786

  Odwołanie Tuska to za mało, powinna odwołać jeszcze Putina i Merkel a na ich miejsce powołać arcyprezesa Kaczyńskiego.

 • harimau666

  Oceniono 728 razy 666

  ,,Ekonomia to nie jest nauka ścisła, w przeciwieństwie do matematyki czy fizyki. Ja opieram się na wyliczeniach naszych ekspertów i biorę odpowiedzialność za tę analizę"

  nie jestem w stanie skomentować tego idiotyzmu...

 • bihepi

  Oceniono 804 razy 642

  "...Tusk niewiele zrobił dla Polski..." - mówi Szydło.
  -----
  Najwięcej zrobił dla Polski Pan Duda. I to w skali ostatnich 50ciu lat.
  Trochę (ale naprawdę, troszkę) mniej zrobił dla Polski JP2.
  A na trzecim miejscu jest, oczywiście wiadomy brat.
  ----
  I taka jest PiSowska wykładnia świata.

 • perski_dziadzio

  Oceniono 512 razy 472

  No i wylazło szydło z worka. Beata Szydło szefowi Rady Europejskiej stawia zarzut z tego, że zamiast załatwiać coś tam, coś tam dla swojego kraju, uczciwie działa na rzecz europejskiej wspólnoty starając się nie faworyzować żadnego państwa. Bo nepotyzm, kolesiostwo, partyjniackie rozdawnictwo i załatwiactwo "dla swoich" to zdaniem faworyty Prawa i Sprawiedliwości nie przestępstwa, lecz oczywiste i oczekiwane działania tych, którym udało się zdobyć władzę. Szydło idzie po władzę. Żeby działać nie dla dobra Polski, tylko dla swoich "krewnych i znajomych królika"?

 • dudi-w

  Oceniono 489 razy 439

  Ekonomia JEST nauką ścisłą, jednak trzeba mieć przygotowanie merytoryczne, aby to zrozumieć. P. Szydło jest kompletną ignorantką - po takiej wypowiedzi powinna być na zawsze wywalona z uprawiania polityki na poziomie krajowym, proponuje powrót do jej rodzinnej metropolii i tam zarządzanie chlewniami i wodociagami wiejskimi.... Żenada!

 • ciemnyluddd

  Oceniono 359 razy 307

  Ale gdyby PIS miał teraz władzę...Na szczęście Jarosława Kaczyńskiego...NIE BYŁOBY SKĄD ODWOŁAĆ... Bo tylko zna język...r o s y j s k i... I to nie wiadomo czy na pewno...

 • skynet1234

  Oceniono 327 razy 285

  Zacznie się po wyborach... To dopiero delikatne wstępy do "ostatecznego rozwiązania by PiS" :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX