Komentarze (307)
Marihuana medyczna. Pierwsze takie badanie - większość Polaków jest za tym, by była dozwolona [SONDAŻ]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • dihydrogen_monoxide

  Oceniono 9 razy 7

  Nigdy nie widziałem i nie rozumiałem problemu w zalegalizowaniu dostępu do marihuany w celach medycznych. Niemniej jednak, patrząc na sondaże wyborcze, jestem w mikroskopijnej mniejszości. Żyjemy w XXI wieki, niewyobrażalnym jest, że nadal tkwimy w społeczeństwie, które z powodów komercyjnych czy światopoglądowych nie pozwala obywatelowi na ratowanie swojego życia i łagodzenie cierpienia.

 • zwolay

  Oceniono 9 razy 7

  banda rządzących debili-czemu nie zdelegalizujecie alkoholu?

 • rof1

  Oceniono 7 razy 7

  brameczki, zwolnienia z opłat to mogą w chwilę uchwalić, a w ważnych dla ludzi sprawach to już muszą popierdzieć...

 • bergman1

  Oceniono 8 razy 6

  wolą patrzeć jak naród cierpi!! dlatego trzeba ich wymienić!!

 • dreadhound

  Oceniono 10 razy 6

  to 18 procent to prawdziwy elektorat PiS

 • papaleone

  Oceniono 10 razy 6

  Przecież to Pan Bóg zasiał na ziemi marihuane. :)

 • gaaaab

  Oceniono 6 razy 6

  Ale jak sobie posłuchać niektórych kvrwów w tzw. "senacie" to nic już w Polsce zadziwić nie może...Mam nadzieję że Kopacz zrobi porządek z tym zgniłkami w wyborach.

 • gaaaab

  Oceniono 6 razy 6

  68% uważa że terapia powinna być dostępna a 69% że brak takiej możliwości jest "okrutny". Czyli 1% ( pewnie katolików) uznaje że zabranianie jest okrutne ale zabronić należy :-D Przynajmniej szczerze. Cierpienie uszlachetnia.

 • dawno.urodzony

  Oceniono 14 razy 6

  można bez ograniczeń chlać sztuczny wytwór jakim jest wóda, ale roślina, czyli wytwór natury (czyli dla niektórych Boga) jest absolutnie zakazany - to jest totalna paranoja. Bo tak chcą ograniczeni umysłowo politycy. Niektórzy na Świecie już zmądrzeli, ale nam to zajmie co najmniej 50 lat.

 • sezamova_seminka

  Oceniono 7 razy 5

  a dlaczego po prostu nie może być legalna i dostępna dla każdego dorosłego i świadomego człowieka - jako zwyczajna używka, obok alkoholu i nikotyny, jak już dawno odkryto, dużo bardziej niebezpiecznych dla zdrowia i życia środków odurzających?

 • szybka.konopia

  Oceniono 5 razy 5

  Marihuana lecznicza i rozrywkowa, to 2 zupełnie oddzielne sprawy, niebezpiecznie wrzucane do jednego worka.
  Penalizacja marihuany medycznej, to jak zakazywanie używania spirytusu do dezynfekcji, gdyby na wódkę była prohibicja.

 • stefan84

  Oceniono 5 razy 5

  zacznijmy od depenalizacji.

 • tomtg123

  Oceniono 4 razy 4

  Najbardziej zainteresowani zakazem są dealerzy narkotykowi - bo dopóki jest zakaz, dopóty są ich zyski.

  Jest piosenka Kazika Staszewskiego "5 lat" , a w niej takie słowa :
  "
  Gdy coś jest nielegalne, to tworzy czarny rynek
  Ten tworzy gangsterów, pieniędzy brudny obieg
  Gdy ci się już wzbogacą, a wzbogacą się szybko
  Dużo będą płacić przekupnym politykom
  Politycy uchwalają to, co gangi zalecają
  A potem po wypłatę ochoczo się zgłaszają
  To, co widać i słychać, jest proste i banalne
  Co jest nielegalne, jest bardziej opłacalne
  "

  To jest opis mechanizmu, który powoduje, że część polityków jest przeciw legalizacji. Po prostu są kupieni przez bandytów.
  Marihuana to zwykła roślina o właściwościach leczniczych, dla wielu ludzi to lekarstwo, które jednak wpadło w łapy przestępców i teraz ci przestępcy chcą mieć na nie monopol, bo z tego mają zyski.
  A mają ten monopol tylko dopóki marihuana jest nielegalna. Tego bronią.

 • szyderczy_szyderca

  Oceniono 6 razy 4

  Jeśli ktoś jest przeciwny to niech jej nie używa.

 • tadjan

  Oceniono 6 razy 4

  wódzia lepsza..... narodowa chluba.

 • najboskiejszy

  Oceniono 14 razy 4

  Społeczeństwo popiera, fantastycznie.

  Tylko czemu niedawno małżeństwo (50-cio latków) przeworzące olej RSO z zagranicy zostało zatrzymane i wtrącone do aresztu pod zarzutem zbrodni? Olej, ktorym chcieli ulżyć chorującej na nowotwór matce (bo przecież nie naćpać się), a prokuratura "podzieliła" go na działki dilerskie i zarekwirowała? Grozi im wieloletnia odsiadka - do 15 lat. Za jakie przestępstwa w Polsce grozi taka kara? Jaki szacunek ma mieć obywatel do takiego prawa?

  No i dlaczego Pani Gudaniec, zwracając się o import docelowy medycznej marihuany otrzymuje z zagranicy (za grubą kasę) susz kwiatów marihuany w słoiczku (bedrocan, bediol), takiej samej marihuany, jaką można kupić ma czarnym rynku, ale wtedy (import docelowy) to jest legalne? Dlaczego tego suszu nie mozna kupić z półki w polskiej aptece, z polskiego poletka, kosztującej niewiele (bo uprawa przecież jest śmiesznie tania) tylko idiotyczną procedurą, drogo i długo?

  I dlaczego Radziewicz Winnicki, wiceminister zdrowia, kłamie, iż jedyną opcją jest pojawienie się koncernu farmaceutycznego, który zarejestruje tu swoj "lek"? Tak nisko ceni polską przedsiębiorczość, czy w grę wchodzi coś innego? Może minister nie słyszał o ziołolecznictwie i należałoby mu przypomnieć, że to dział medycyny, a zioła stanowiły i stanowią prekursor wielu leków? I że ciągle są skuteczne, mimo wyraźnej niechęci współczesnej medycyny, dla której produkcja tanich i niepatentowanych leków nie jest raczej ekonomicznie zasadna? Dlaczego susz w słoiczku (jak z zagranicznej apteki), lub nawet susz z ogródka, jest wg niego niedopuszczalny (zbrodniczy?) jeśli jest obiektywnie skuteczniejszy i przydatniejszy od np. słynnego Sativexu - zarejestrowanego jako lek przez firmę farmaceutyczną do terapii stwardnienia rozsianego - i jednocześnie drogiego i mało dostępnego?

  I dlaczego ww. Radzewicz Winnicki kłamie, że w Polsce można robić badania nad zastosowaniem i właściwościami konopi, jeśli instytut badawczy, który się tym zajmował (BioInfoBank), pomimo zdobycia wszelkich pozwoleń i pieczęci, które gwarantowały legalność uprawy i badań, paraliżowany był nalotami antyterrorystów, a rośliny niszczono?

  I dlaczego, pomimo ogromnej ilości badań, pomimo stosowania konopi w wielu krajach (niekoniecznie tych, w ktorych legalne jest medyczne stosowanie - ale tych, które po prostu nie wsadzają ludzi do więzienia za skręta, czyli prawie wszystkich prócz polski, krajów totalitarnych i niektórych tzw. trzeciego świata), ministerstwo wciąż twierdzi, że tych badań nie ma? Czy może rząd liczy, że Amerykańscy, Kanadyjscy, Izraelscy, Czescy, Słoweńscy naukowcy złożą Rządowi przetłumaczone badania na dziennik podawczy?

  A może ministrowi zdrowia powinno dać do myślenia to, że syn Pani Gudaniec, leczony prawie od urodzenia zatwierdzonymi, drogimi, refundowanymi lekami, nie wykazywał praktycznie żadnej poprawy, a efekty uboczne koktajlu farmaceutyków doprowadziły go do stanów zagrażających życiu, ślepoty korowej i całkowitego zatrzymania rozwoju?
  Żaden "oficjalny" lek nie pomogl temu dzicku a ZIOŁO rozwiazalo praktycznie całkowicie problem padaczki i pozwoliło odstawić syntetyczne leki. Chłopczyk się rozwija, ŻYJE. Jakich badań chce ministerstwo??? Jeśli nawet (w co wątpię) brakuje badań porównywalnych do badań typowych farmaceutyków (badań, które przecież sponsorują i przeprowadzają koncerny farmaceutyczne), to dlatego brakuje, że mamy do czynienia z substancją NIELEGALNĄ. I NIEPATENTOWALNĄ. I to jest powód rzekomego braku badań, nie zaś nieskuteczność marihuany.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 5 razy 3

  "Marihuana medyczna - większość Polaków jest za tym, by była dozwolona" ale karty rozdają klechy.
  Polska - 40 milionów ludzi, którym na tępe, zawszone, skrofuliczne łby sra 16 tysięcy katabasów. Czyż to nie jest zabawne, debilni polaczkowie?

 • zerozer52

  Oceniono 3 razy 3

  Tylko co piąty. To niech się walą.

 • kocurxtr

  Oceniono 3 razy 3

  koncerny farmaceutyczne chcą jak najbardziej opóźnić
  raz - by sprzedawać drogie i mniej skuteczne leki
  dwa - by się przygotować z ofertą w momencie legalizacji która jest nieunikniona...

  ot i cała tajemnica...

 • tomtg123

  Oceniono 5 razy 3

  No i słusznie. Odmawianie chorym lekarstwa to jest zwykły sadyzm.
  A jak komuś leczenie się lekiem na bazie marihuany przeszkadza z powodów ideologicznych - ten wtedy niech się ten ktoś SAM takim lekiem nie leczy jak zachoruje, przymusu nie ma i nie będzie, ale innym ludziom niech leczenia nie próbuje zakazywać.

 • olewca

  Oceniono 7 razy 3

  Ciekawe - syntetyczne opiaty (pochodne opium) sa dozwolone, morfina i inne tez.
  Tu rzadzi mafia farmaceutyczna + posrani poslowie.

 • Jacek Kotowski

  Oceniono 3 razy 3

  Obserwacja wyborcy: na pytanie o sys. podatkowy, emerytalny i zdrowotny mamy pytani e na pytanie rządzących i mediów o aborcję, eutanazję, in vitro.

  Do prawicy i (lewicy zarazem): Nie obserwujecie jakiejś ofensywy wyzwolenia, lewactwa (albo prawicowej ofensywy) tylko przykrywanie problemów przez zblazowane i syte elity zamiast ich rozwiązywania.

  Leży władza sądownicza, leży ochrona zdrowia (w poł roku szpitale nie mają pieniędzy na ratowanie życia, tzw nadwykonania), system przetargów publicznych dopuszcza do zmów cenowych, można wyliczać w kosmos problemów...

  ... które przykrywa się ideolo sporami nie do rozstrzygnięcia tu i teraz.

  "Montaż" Volkowa - polecam.

 • mietek1910

  Oceniono 4 razy 2

  "Na świecie marihuana medyczna stosowana jest przy terapii osób cierpiących na padaczkę, ma też zastosowanie w chorobach układu oddechowego i pokarmowego, jaskry, pomaga pacjentom cierpiącym na stwardnienie rozsiane, chorobę Alzheimera czy stwardnienie zanikowe boczne."
  .
  A jakie zastosowanie lecznicze ma alkohol i dlaczego cos co zabija mozna legalnie kupic w sklepie a za posiadanie czegos co faktycznie leczy idzie sie siedziec?

 • gorillaglu

  Oceniono 2 razy 2

  Ja tam jestem za delegalizacją wszystkiego, w tym twardej substancji psychoaktywnej jaką jest alkohol i nikotyna. Kofeina w zasadzie też...Teina może zostać, chociaż jest w formie ziołowej, więc podejrzanej. Nadal mam problem z najgorszym źródłem uzależnienia, tlenem, który zabija 100% wciągających, ale przyjdzie i na to czas.

 • paastafarai

  Oceniono 4 razy 2

  "Początkowo nie chciałem w to wchodzić, ale euforia, jaką wywołują konopie oraz brak fizjologicznego uzależnienia skłoniły mnie do tego, aby spróbować...Paliłem okazjonalnie i dawało mi to dużo frajdy. Wzmacnia to przytępioną wrażliwość oraz wywołuje ciekawe efekty...
  Doświadczenie z konopiami bardzo znacząco wzmocniło mój pozytywny odbiór sztuki, którą wcześniej nie bardzo się interesowałem...
  Bardzo podobny efekt związany z konopiami pojawił się w mojej percepcji muzyki. Po raz pierwszy byłem w stanie usłyszeć odrębne części harmonii trzyczęściowej oraz bogactwo kontrapunktu...
  Wzrosła moja przyjemność z jedzenia; pojawiły się smaki i zapachy, których zazwyczaj nie zauważamy... Konopie poprawiają również przyjemność z seksu...
  Jestem przekonany, że istnieją realne i ważne poziomy percepcji dostępne dzięki konopiom (oraz prawdopodobnie dzięki innym narkotykom), które, przez defekty naszego społeczeństwa i systemu edukacyjnego, są dla nas niedostępne...
  ...nielegalność konopii jest oburzająca, jest to ograniczanie wykorzystania pełnego potencjału specyfiku, który ma działanie uspokajające, poprawiające wgląd do własnego wnętrza, czułość, braterstwo - tak bardzo potrzebne w tym coraz bardziej szalonym i niebezpiecznym świecie."
  Carl Sagan
  (This account was written in 1969 for publication in Marihuana Reconsidered (1971). Sagan was in his mid-thirties at that time. He continued to use cannabis for the rest of his life.)

 • 1bonscott

  Oceniono 4 razy 2

  Ciekawe czy te 20% przeciwnikow medycznemu zastosowaniu marichuany gdy ich bliscy badz oni sami beda ciepiec na ból rakowy czy wtedy rowniez beda przeciw. widzac jak sie ic bliski badz oni sami wija z bezsilnosci, a ksiadz przyjdzie i powie ze skoro tak mocno boli tzn bóg mocno kocha swoja owieczke

 • Kamil Tumulec

  Oceniono 6 razy 2

  W Polsce jest 18% chorych z nienawiści sadystów-psychopatów. Po wódkę pewnie sięgają chętnie.

 • sverir

  Oceniono 2 razy 2

  18% to tak samo "co piąty", jak i "co szósty".

 • elq_1

  Oceniono 4 razy 2

  Nie będzie dozwolona! A wiesz Misiu dlaczego? Dla kasy - darmowy praktycznie lek, możliwy do wyhodowania w doniczce, to przecież katastrofa dla krewnych i znajomych Królika, żyjących z dilerki, "badań", Komisji Oceny Leków i wreszcie "producentów" - bo ile można zarobić przy ogólnej dostępności?
  Dlatego prędzej nam kaktus na ręku urośnie, niż ta banda złodziei i cwaniaków zrezygnuje ze swoich dochodów!

 • dorbi

  Oceniono 6 razy 2

  Gó...arze grzeją dopalacze, substancje kompletnie nowe i nie poznane. Marnują sobie zdrowie i napychają kieszenie społecznemu rynsztokowi pokroju Kaszubowskiego. To nikomu nie przeszkadza? Zróbcie sondaż w tej kwestii, a potem idźcie na dyskę i zobaczcie jak młodzież się zachowuje. Jakie świństwa bierze i najlepsze, że policja nawet nie może tego ścigać bo substancje nie widnieją na oficjalnych listach substancji zakazanych! Marycha powinna być legalna w 100%.

 • michals-3

  Oceniono 6 razy 2

  Znamienne jest to, że spośród wymienionych trzech argumentów przeciwko marihuanie, dwa są tożsame, a jeden (środkowy) jest insynuacją. Tak naprawdę pozostaje tylko jeden argument, ten o możliwości popadnięcia w nałóg, który jednak jest dość słaby w świetle wszystkich przedstawionych kontrargumentów.

 • m33sha

  Oceniono 4 razy 2

  Legalizacja marihuany nie powinna być problemem, skoro ogólnie dostępny pozostaje bardziej szkodliwy alkohol: tak 70%, nie 28%, trudno powiedzieć 12%. Bardzo się musieli przyłożyć do tych badań, skoro udało im się nakłonić do odpowiedzi 110% badanych :)

 • klemmm

  Oceniono 4 razy 2

  Ej politruki, mam deal. Który wyjdzie z propozycją legalizacji, ma mój głos. A teraz durnie, spieszyć się, bo czasu mało zostało, a wygrać by się chciało :P

 • cezaris

  Oceniono 4 razy 2

  Za rządów PiS i prezydenta Dudy zapomnijcie o medycznej marihuanie.

 • Hela Ska

  Oceniono 6 razy 2

  jeżeli są skutki pozytywne w leczeniu to dlaczego nie ? Polska zawsze jest w ogonie i wszystko co dotyczy marihuany jest zabronione !!! średniowiecze !!!! bolesne,smutne, krzywdzace dla chorych, zawsze u nas wygrywa biurokracja i podejście starców w rzadzie do marihuany a pewnie w młodości ćpali....

 • ksks3

  Oceniono 10 razy 2

  Ustawodawco przebudź się !
  Wszak vox populi vox dei - szczególnie jak wybory blisko.

 • g122

  Oceniono 10 razy 2

  No i po co te sondaże, skoro obecny rząd obywateli nie słucha? Ponad 90% społeczeństwa jest przeciw przyjmowaniu nielegalnych imigrantów z Afryki północnej, ale rząd ma to w głębokim poważaniu. We wrześniu PO z jednocyfrowym wynikiem, zobaczycie.

 • miethek768

  Oceniono 14 razy 2

  Ile osób popiera przywrócenie kary śmierci w Polsce? Mniejszość czy większość?

 • kat-kk

  Oceniono 1 raz 1

  154 ofiary śmiertelne jednego dnia,to efekt walki z narkotykami 8 lat rządu kościelnego PO.Nie liczę pojedynczych setek, lub tysięcy przypadków,o których reżimowa prasa woli nie wspominać.To pokłosie katolickiego światopoglądu i ich katolickich rządów.gdyby ci ludzie kupili legalną marihuanę w aptece z banderolą ,do dzisiaj by żyli.Był za tym Palikot,chciał również zerwania konkordatu i wycofania religii ze szkół,ale obsrywaliście go gumowymi penisami i świńskimi ryjami.Teraz niech was klesze PO z PISda mają w opiece.Nadchodzi Żniwiarz Ponury z Żoliboża,radzę spie...ć gdzie popadnie.Nie chcecie posmakować bram piekła,wierzcie mi.

 • wiesscar

  Oceniono 1 raz 1

  marihuana tylko artystom,
  tak jak alkohol tylko patologom i grabarzom,

 • Jacek Kotowski

  Oceniono 5 razy 1

  Zamiast wolności wynikającej z wys. jakości edukacji, dostępu do rzetelnej informacji, władza i zależne od niej media oferują wolność do robienia co się chce z własnym ciałem, wolność do ucieczki w psychotropy etc... to się nazywa wolność proli z 1984 Orwella.

 • kolega22

  Oceniono 7 razy 1

  ciekawe, że przy innych substancjach działających leczniczo, to lekarze, farmaceuci decydują czy wprowadzić lek na rynek, a nie sondaże.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 27 razy 1

  Trybun Ludowy Pimpao pokazuje (prawie w każdym poście) gdzie stoją "oszuści, złodzieje, cwaniacy i kłamcy"...A gdzie stoimy my... Oni stoją tam gdzie stoi POPIS...A z tego szamba może nas tylko wyzwolić...JEDEN PALIKOT...Tak nam dopomóż Przenajświętszy Makaronie. Amen

 • kat-kk

  0

  154 ofiary śmiertelne Polaków jednego dnia ,to dla devoty kopacz i jej Opus Dei skooorwesunów to betka ,Wymordowali z kościołem katolickim miliony Indian ich żon i dzieci by wprowadzić bałwochwalców z kościoła katolickiego.Pie...ny wirus ludzkosci kk

 • pawelek332

  0

  jak widac na zalaczonym obrazku mamy 18% imbecylow

 • Marta Psst

  0

  Oryginalne ubrania o tematyce konopi oraz akcesoria dla prawdziwych palaczy! hempempire.net

 • jegorism

  0

  A ja jestem za zdelegalizowaniem muchomorów czerwonych bo zawierają alkaloid muscarynę .
  Precz z muchomorami.

 • 0

  dziś jestem po kilku operacjach na rencie , na pewno jestem w grupie docelowegj canna . Ponieważ paliłem i bardzo sobie chwaliłem chętnie zamienię leki które dziś biorę na ziolo . Ale podobno 3 miesięczna terapia to koszt 800 pln . To miały by być leki na Refundacje 100% . No i uważam , że mlodziency nie bo niby na co chorzy ... ? pozdro .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX