UE chce zabezpieczeń. Grecja ma przeznaczyć aktywa o wartości 50 mld euro do specjalnego funduszu

Do środy grecki parlament ma skończyć prace nad pakietem reform, bez wdrożenia których Ateny nie mają co liczyć na unijną pomoc. - Program ma trwać trzy lata, to ponad 80 mld euro i fundusz 50 mld, który ma zasilać program. To moim zdaniem najsłabsza chyba część porozumienia - ocenił w TOK FM dr Jakub Borowski z Rady Gospodarczej przy Premierze.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Aktywa, które rząd Grecji wniesie do funduszu, zostaną sprywatyzowane. Pieniądze pozyskane w ten sposób trafią m.in. do greckich banków na rekapitalizację i spłatę pożyczek.

- Grecy z dwóch poprzednich programów pomocowych wywiązali się w tylko w małej części. Teraz pokazali kilkuletni plan restrukturyzacyjny. Ale druga strona powiedziała: jeśli do tej pory nie wywiązaliście się z obietnic, to chcemy zabezpieczenia - ocenił Krzysztof Berenbruch, prezes EKB Management sp. z o.o.

Według eksperta "EKG" praktycznie nie do uniknięcia jest polityczne rozgrywanie kwestii związanych z negocjacjami. - Stąd mówienie o upokarzaniu czy próbach sprowadzenia Greków na kolana - stwierdził Berenbruch.

"Porozumienie to dopiero pierwszy krok. Odetchnę, jak reformy zaakceptuje grecki parlament" - komentuje Andrzej Arendarski>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (8)
UE chce zabezpieczeń. Grecja ma przeznaczyć aktywa o wartości 50 mld euro do specjalnego funduszu
Zaloguj się
 • musa-kusa

  Oceniono 7 razy 3

  myślę, że Chińczycy chętnie zapłacą parę miliardów za Akropol :)

 • ciemnyluddd

  Oceniono 4 razy 2

  CHCIEĆ to Unia sobie może... A jedyne co może naprawdę...TO ZNOWU UTOPIĆ KASĘ... W tym cwanym "bankrucie"...Amen

 • tcktck

  Oceniono 1 raz 1

  droga redakcjo - po co zapraszacie do studia doktorka-kłamcę, który w żywe oczy łże, że w Polsce nie ma rozwarstwienia społecznego? Na co komu neoliberalny głupek, który pomimo szczycenia się tytułem doktora horyzont intelektualny ma równy gimnazjalnemu znawcy ekonomii z młodzieżówki KNP?

  Młody Borowski swoimi wypowiedziami podpisuje na siebie wyrok śmierci - nie do końca wiadomo czy z wyrachowania, czy z sekciarskiej wiary w kapitalizm.

 • endrju1521

  Oceniono 1 raz 1

  Grecja ma przeznaczyć aktywa o wartości 50 mld euro do specjalnego funduszu

  ==============================

  A w tym specjalnym funduszu, zasiadają

  krewni i znajomi , i karmią się odsetkami...

 • wlomat1

  Oceniono 1 raz -1

  Mam 1 pytanie.
  Kiedy pójdą siedzieć ci którzy w UE swego czasu bezkrytycznie przyjmowali greckie sprawozdania finansowe - pomimo że brali wielkie pieniądze za ich rzetelną ocenę ?>?>?>?>?

 • passtorian

  Oceniono 13 razy -1

  Niewiele powiedziano ale... mozna z duza doza pewnosci stwierdzic , ze zmuszono Grecje do wyprzedazy czesci (oby tylko) majatku narodowego obcym (czytaj niemieckim) interesom.
  "Aktywa o wartosci 50 mld euro" - warto by wiedziec co kredytodawcy chca zachapac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX