"Narady organizowane przez szefową MSW, mobilizacja policji nie rozwiążą problemu dopalaczy"

Wg Janiny Paradowskiej skuteczna walka z dopalaczami "musi być prowadzona na wszystkich szczeblach: w rodzinie, szkole, przez policję, prokuraturę". - A na ten temat mało się w ostatnich latach mówiło, bo jak pamiętam, głównie śmiano się z walki z dopalaczami - oceniła publicystka "Polityki" w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zdaniem Paradowskiej "ograniczoną skuteczność" w walce z problemem dopalaczy będą miały "wszelkie narady organizowane przez panią minister spraw wewnętrznych, mobilizacja policji, nowelizacje ustawy - z nowym wykazem zakazanych substancji".

- Dlatego nie potępiam ministra zdrowia, jak większość oburzonych tym, że zapytał dziennikarkę, co ona zrobiłaby w sprawie dopalaczy. Każdy z nas przecież może znaleźć odpowiedź na to pytanie. Dziennikarka mogłaby na przykład wziąć się za propagowanie walki z dopalaczami. I w ten sposób pomóc ministrowi. Bo sam minister, nawet jeśli lista substancji zakazanych będzie nowelizowana co miesiąc, nie wygra wyścigu z producentami i handlującymi dopalaczami - uważa gospodyni "Poranka Radia TOK FM".

Przypominamy: od czwartku do szpitali m.in. na terenie woj. śląskiego trafiło ponad 200 osób z podejrzeniami zatruć dopalaczem o nazwie "Mocarz". Zatrzymano dziewięć osób, które mogły mieć związek ze sprawą.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (25)
"Narady organizowane przez szefową MSW, mobilizacja policji nie rozwiążą problemu dopalaczy"
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 13 razy 7

  Bez przesady pani Redaktor Paradowska...W wielu szkołach podjęto energiczną akcję przeciw dopalaczom. PRZEZ CHÓRALNE ODŚPIEWANIE "ANIOŁ PAŃSKI"... Podczas dużych...p r z e r w...

 • jacz3

  Oceniono 8 razy 4

  Jest skrajnie nielogiczne i niehumanitarne zamykanie ludzi do wiezienia za jakiekolwiek używki.
  czy za wypicie kwasu z akumulatora idzie się do więzienia na kilka mcy ?
  Nie a kwas szkodzi denatowi bardziej niż np. konopie.
  Po 2. gdyby konopie czy mak były legalne to nie było by żadnych dopalaczy ani żadnej mafii.
  Ten co by chciał to posadziłby sobie zioło w ogródku.
  Wtrącanie się państwa w tę sprawę to tylko napędzanie kasy dla mafii i dla skorumpowanego aparatu.
  Mak rósł sobie w Polsce od tysięcy lat i nie było z nim żadnego problemu.
  Polityczni debile , przekupieni przez mafię wprowadzili zakazy i zrobił się z tego biznes.
  Z prohibicja walczono 13 lat , co dało początek przestępczości na wielką skalę.
  Znieść zakaz a temat sam się rozwiąże.

 • jacz3

  Oceniono 5 razy 3

  Rozwiązaniem problemu walki z narkotykami jest:
  Opodatkowana sprzedaż osobom dorosłym wszelkich używek w wydzielonych sklepach i aptekach.
  Miliardy trafią do budżetu a nie do mafii.
  15 000 ludzi wyjdzie na wolność.
  Każdy kosztuje 3500 zł / mc
  czy społeczeństwo rzuci sie na narkotyki ?
  Nie rzuci się. 2-3 % będzie sobie popalać i tyle.
  Tym bardziej, że za kilka miliardów można będzie zrobić konkretną i stała ofertę dla młodych.
  Edukacja i miejsca pracy.
  Doprawdy jakim debilem trzeba być aby nie rozumieć tych prostych zależności ?

 • gblo

  Oceniono 7 razy 3

  Proponuje modlitwę w sejmie w intencji gromu z jasnego nieba na handlarzy i producentów. To z pewnością rozwiąże problem. Alleluja i do przodu.

 • marudna.maruda

  Oceniono 7 razy 3

  Podstawą jest rodzina. Żadna instytucja jej nie zastąpi. To do domu wraca młodzian "po zażyciu". To rodzice dają pieniądze na dowolne wydatki. Nie da się przy każdym młodym człowieku postawić policjanta. Policjanci mogą walczyć z tymi, ktorzy dopalaczami handlują. A handlują, skoro jest zbyt.

  "skuteczna walka z dopalaczami "musi być prowadzona na wszystkich szczeblach: w rodzinie, szkołę,, przez policję, prokuraturę"- a kościół? Skoro tak wielu katolików, 90% młodych ludzi poddawanych edukacji (kosztownej) religijnej, to może, zamiast klepać bezmyslnie modlitwy i kolorować obrazki, rozmawiać o zagrożeniach współczesnej cywilizacji? "Nie zabijaj" samego siebie? Czy wygodniej udawać, że nie dotyczy? Skoro kk tak bardzo chce rządzić i o wszystkim decydować, niechaj nauczaniem swoim dba o narodzonych.

 • jerzy.kubiszewski

  Oceniono 2 razy 2

  Pani redaktor! Rząd przeciwko mordercom bo tak nalezy nazwać sprzedawcow smierci i icięzkich uszkodzeń organizmu wysyla policję a Pani zgodnie z głownym nurtem publicystyki dezawuuje potrzebę wysylania policji na rozprawy z mordercami i proponuje środki wychowawcze Zanim te ostatnie podziałają wyrosnie nam potęzna mafja narkotykowa jak w Meksyku. Jest Pani bardzo wpływową publicystką, proszę o więcej rozwagi w tej ważnej sprawie.

 • admcanarisfanclubpoland

  Oceniono 8 razy 2

  Problemem jest brak legalizacji narkotykow przez panstwo i kontrola tego sektora pod podatkiem VAT i akcyza.
  Mlodzi ludzie nie chca pic alkoholu i palic tytoniu uwazajac slusznie ze te uzywki sa gorsze od narkotykow.
  Lada chwila przestana brac kredyty i tankowac paliwa a wtedy panstwo bedzie musialo natychmiast wprowadzac nowe podatki co zalamie polska klase polityczna.
  Dopalacze sa odpowiedzia na biede mlodych polakow.

 • pimpao

  Oceniono 7 razy 1

  Czy w jakimkolwiek kraju europejskim są problemy z dopalaczami i licznymi zatruciami syfiastymi narkotykami? NIE!!!! To polska specjalność. Dlaczego? Bo mamy najbardziej restrykcyjne i debile prawo w tym temacie. Czy w jakimkolwiek innym kraju nastąpił taki przyrost spożycia środków psychoaktywnych jak w Polsce? NIE!!! W każdym prawie następuje spadek spożycia.
  Wszyscy specjaliści mówią o depenalizacji i legalizacji. Wszyscy! Ale u nas prawo tworzy się wbrew specjalistom, badaniom i logice. U nas prawo tworzy się Kępą, Tuskiem, Kaczyńskim, Millerem, Kopaczową i innymi tuzami intelektu i troski o społeczeństwo. Wczoraj przedłużono areszt państwu Doleckim za olej z konopi przywieziony dla umierającej matki, a wypuszczono tych, którzy sprzedawali "Mocarza". Czy większy debilizm można sobie wyobrazić? Czy jest większe sku...sy...wo władzy, które można w tym temacie popełnić? Czy ktoś niz obecnie POPS i PSL może mniej się nadawać do rządzenia tym państwem?

  Przez trzy dni trąbienia o dopalaczach, zaproszono jednego specjalistę od rozmowy o tym w TVN i Polsacie. JEDNEGO! Za to polityczni troglodyci bredzili coś na ten temat w każdym niemal wejściu antenowym. To urąga inteligencji ..... nawet gimnazjalisty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX