Wiceszef MSW o dopalaczach: Legalizacja miękkich narkotyków nie rozwiązuje problemu

- Legalizacja jednej formy narkotyków powoduje spożycia innych narkotyków - tak wiceminister spraw wewnętrznych Grzegorz Karpiński odpowiada zwolennikom legalizacji marihuany. I powołuje się na doświadczenia terapeutów uzależnień z Holandii. - Szef jednego z ośrodków dla uzależnionych w Holandii mówił mi: ponieśliśmy porażkę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 - Nie przyjmuję tezy, iż legalizacja miękkich narkotyków skutkuje tym, że nie ma trudnych zjawisk związanych z narkomanią. Holandia stała się jednym z głównych producentów twardych narkotyków - mówił wiceminister Karpiński w "Poranku Radia TOK FM".

Przyznał, że na jego opinię na temat legalizacji miękkich narkotyków wpływ mają nie tylko doświadczenia państw takich jak Holandia.

- Doskonale pamiętam lata 80. XX wieku. Pamiętam pierwsze ośrodki dla narkomanów, pogadanki w szkole. Wszyscy byliśmy uczeni, że nie ma zgody na to, by dopuścić - pod jakąkolwiek formą - narkotyki do legalnego obrotu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (127)
Wiceszef MSW o dopalaczach: Legalizacja miękkich narkotyków nie rozwiązuje problemu
Zaloguj się
 • nedlog123

  Oceniono 131 razy 103

  Wiedziełem że sejm jest pełen matołów ale źeby aż tak?
  Mieszkam w Holandii od 8 lat, co prawda nie jestem ekspertem w zakresie zjawiska produkcji twardych narkotyków ale opinia jest tutaj taka, że najlepsza amfetamina przyjeżdża z Polski.
  I co pan na to panie głąbie wiceszefie MSW?

 • bihepi

  Oceniono 110 razy 86

  "...Legalizacja jednej formy narkotyków powoduje spożycia innych narkotyków..."
  ----------------------
  CO ZA C Y M B A Ł !!!
  ---------------------
  Obniżenie ceny benzyny powoduje masowe przesiadanie się ludności na rowery!

 • cyklista

  Oceniono 109 razy 73

  "Doskonale pamiętam lata 80te..." - no to pora na emeryturę baranie. Wygląda na to, że większość polskich problemów bierze się stąd, że rządzą nami ludzie którzy "doskonale pamiętają lata 80te"

 • cyklista

  Oceniono 89 razy 65

  Najgroźniejszym narkotykiem - oficjalną trucizną - jest alkohol etylowy. Dopuszczony do obrotu, spowodował więcej śmierci i tragedii niż wszystkie inne.

 • hrabin1

  Oceniono 48 razy 44

  piertolish Panie minister jak potłuczony... walka z narkotykami jest z góry przegrana. tylko idiota będzie szedł w zaparte zamiast niwelować przyczyny i starać się łagodzić skutki...
  jedynym sposobem na odcięcie źródła pieniędzy, które na narkotykach zarabia mafia, jest legalizacja i sprzedaż oficjalna, obłożona podatkiem.
  stara prawda o polskiej scenie politycznej w kontekście narkotyków i handlu nimi w szarej strefie mówi, że to decydentom lub ich cichym "partnerom" zależy na penalizacji marihuany, bo z niej mafia ma ogromną ilość pieniędzy.... w przypadku depenalizacji i uregulowania, źródełko wysycha, a zarabia państwo, pośrednio dbając tym samym o palaczy marychy..
  skoro są badania i alkohol musi spełniać normy, choć jest twardym narkotykiem, to proszę o to samo w przypadku marychy.
  ta hipokryzja wynika z tego, że sami Panie "ministrancie" ciągniecie zyski z obrotu...
  mafia. trzeba być tumanem żeby nie rozumieć ciągłości i konsekwencji zdarzeń.
  pieniądze, które za czasów prohibicji alkoholowej zarobiła mafia w usa, przełożyły się na rozwój jej struktur i można powiedzieć, w dużym uproszczeniu, że te pieniądze pracują po dzień dzisiejszy. ktoś tu albo nie jest świadomy (czyli jest głupi) albo udaje. jeszcze raz na koniec mówię, piertolish Pan, Panie ministrant...

 • bihepi

  Oceniono 51 razy 43

  "...Holandia to jeden z głównych producentów twardych narkotyków..."
  bo to właśnie tam rośnie najwięcej maku i koki, zapewne.
  -----
  No pimpao, chciałeś eksperta?
  To masz.

 • default_nick

  Oceniono 38 razy 38

  "Legalizacja jednej formy narkotyków powoduje spożycia innych narkotyków"

  A obniżka cen wódki powoduje wzrost spożycia wina.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX