Solska: Powielamy greckie błędy. Nie patrzymy na to, że pieniądze z Unii się skończą

- Grecja, integrując się z UE, dostała szansę i pieniądze, by gospodarkę uczynić bardziej konkurencyjną. Grecja te szanse wykorzystała marnie. Nam się to udaje też średnio - oceniła w TOK FM Joanna Solska.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Według publicystki tygodnika "Polityka" w Polsce nie myśli się o tym, że pieniądze z Unii Europejskiej kiedyś się skończą.

- Rząd PO cały czas się boi zarzutu PiS, że nie wykorzystujemy wszystkich unijnych środków. Naszym jedynym problemem jest więc branie i przejadanie tych pieniędzy. Nie patrzymy na to, byśmy utrzymali wyższy poziom życia bez unijnych pieniędzy - uważa Joanna Solska.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (25)
Solska: Powielamy greckie błędy. Nie patrzymy na to, że pieniądze z Unii się skończą
Zaloguj się
 • Faj Kowe

  Oceniono 34 razy 20

  jak chamowi dasz pieniądze to "se" kupi futro, samochód, złoty łańcuch i plazmę.
  to samo działo się, kiedy szeregowi pracownicy dostawali kilkadziesiąt tysięcy PLN w ramach prywatyzacji.

 • adersytsrsfgdbchdhd

  Oceniono 25 razy 19

  I to jest wg mnie obecnie absolutnie kluczowy problem Polski. Przez lata 90 III RP uzupełniała wielkie dziury budżetowe z wyprzedaży majątku państwowego z PRL, następnie w coraz większym stopniu z dotacji Unii - i tak trwa do dziś. Wygląda na to, że nie ma żadnej wizji, co będzie od 2020 r. , kiedy dotacje unijne się skończą - jak zrównoważymy budżet i to jeszcze w dodatku w sytuacji dodatkowych wielomiliardowych wydatków na zbrojenia?

 • ot48

  Oceniono 8 razy 8

  "Naszym jedynym problemem jest więc branie i przejadanie tych pieniędzy."
  ..........................................................
  To nie jest problem to katastrofa z opóźnionym efektem.

 • pimpao

  Oceniono 13 razy 7

  Pani Solska, Pani sobie uważa z tymi podłymi insynuacjami pod adresem PO. Tu się takich rzeczy nie mówi, bo można dostać ruskim trollem po łbie lub innym katofaszystą czy lewakiem. Tu o PO mówi sie dobrze, ewentualnie letnio, byle od razu wymienić jak im ciężko i że się tak bardzo starają. Bo sa drogi budowane.....więcej argumentów nie słyszałem.

 • krzysztof-s-live

  Oceniono 23 razy 7

  Może rząd PO przyzwyczaił się, że pieniądze z Unii będą napływać jeszcze przez 1000 lat.

 • zorro318

  Oceniono 4 razy 4

  I znowu wychodzi na moje, tylko nasz kryzys bedzie gorszy, bo spadniemy z poziomu
  duzo nizszego niz Grecja, jesli ktores z panstw UE zamknie rynek pracy, co przeciez jest mozliwe, sciagna setki tysiecy, jesli nie miliony, do Polski. Nie dosc, ze przestana przesylac pieniadze, to trzeba bedzie cos z nimi zrobic.Juz widze komentarze
  o leniwych Polaczkach, co chcialo im sie pracowac. oby tylko Grecy nie odplacili tym samym i nie przegnali naszych emigrantow zarobkowych ze swojego kraju.

 • kalliopepl

  Oceniono 10 razy 4

  Jak długo jeszcze PO będzie tak sparaliżowana strachem przed tym pieprzonym pisem??? Co to ma znaczyć, że w 38 milionowym państwie skazaliśmy się sami na tak parszywy duopol partyjny??????? Co z nami jest nie tak???

 • andy18m

  Oceniono 7 razy 3

  "Grecja, integrując się z UE, dostała szansę i pieniądze, by gospodarkę uczynić bardziej konkurencyjną"

  Wobec których gospodarek? Niemieckiej, francuskiej, brytyjskiej?

 • mamjuz1000lat

  Oceniono 6 razy 2

  Polacy o tym wiedzą tylko ci z PO zapomnieli. Sama pani Premier powiedziała że ,,wydawanie więcej jak się zarabia prowadzi nieuchronnie do bankructwa.'' Przyznała się że celowo tak działają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX