Sędzia Piwnik kontra "ludowa sprawiedliwość" PiS. "Jak będą testowani funkcjonariusze decydujący o prowokacjach?"

- Wiem, jak się przygotowuje prowokację. Bo kilka lat temu usłyszałam, jak misternie była konstruowana prowokacja w stosunku do mnie - mówiła w TOK FM sędzia Barbara Piwnik. Była minister sprawiedliwości nie jest zachwycona pomysłami dotyczącymi wymiaru sprawiedliwości, które PiS chce wcielać w życie po wygranych wyborach.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Pomysł powszechnego stosowania prowokacji wobec np. urzędników państwowych po raz pierwszy pojawił się podczas kongresu programowego PiS i jego koalicjantów. Jak ujawniła Anna Dąbrowska z "Polityki", autorem jest dr Jacek Czabański, który doradzał Zbigniewowi Ziobrze, gdy polityk stał na czele ministerstwa sprawiedliwości.

Pomysł rozwinął eurodeputowany PiS Janusz Wojciechowski, w rozmowie z "GW". Jak stwierdził, "prowokacje są jednym z podstawowych narzędzi walki z korupcją". - Prowokacje są jednym z podstawowych narzędzi walki z korupcją. Nie wolno testować obywatela, czy da łapówkę, ale wolno, a nawet trzeba, testować funkcjonariusza, czy ją weźmie" - mówił.

- U mnie, obywatela, rodzi się pytanie: a jak będą sprawdzani, testowani, szkoleni funkcjonariusze, którzy będą decydować o tym, komu i jak skonstruować prowokację - pytała w TOK FM sędzia Barbara Piwnik, która sama miała być ofiarą prowokacji.

Plan nie został wcielony w życie. Pytana o to, kto szykował te prowokację, odpowiedziała: Szkoda na to czasu - mam nadzieję, że ci, którzy mieli taki pomysł, sami się kiedyś pochwalą.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (41)
Sędzia Piwnik kontra "ludowa sprawiedliwość" PiS. "Jak będą testowani funkcjonariusze decydujący o prowokacjach?"
Zaloguj się
 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 40 razy 32

  Jak będą sprawdzani? Wszystko zależy od decyzji proboszcza, po wytycznych z kurii.
  Są tacy jak Oko, de Berier, Hoser, Rydzyk - znają się na wszystkim.

 • rot.leszek

  Oceniono 32 razy 22

  " kto pod kim dolki kopie..."

  Az w koncu sam towarzysz Kaczynski zawisnie na szubienicy
  przed Palacem Prezydenta
  ... w sumie zisci sie jego marzenie, zawsze chcial tam "stac" po smierci w formie pomnika ))

  langsam , lasgsam, aber sicher !

 • arvelli_net

  Oceniono 17 razy 17

  ... ponawiam pytanie: kto bedzie kontrolował kontrolujących? Przecież to najwięcej TAM jest przypadków zboczeń, korupcji, alkoholizmu i wszelkiej maści wynaturzeń, dość przypomnieć tzw. aferę "gruntową" i idiotę rozebranego do pasa i na bosaka fotografującego się z walizką pełną pieniędzy PODATNIKÓW a przeznaczonych na prowokacje... nawiasem mówiąc sądzę że prowokacja się nie udała w skutek tego że do służb trza wybierać ludzi zdolnych, inteligentnych i UCZCIWYCH, kretynów za to wysyłać na leczenie!

 • zelalem

  Oceniono 6 razy 6

  A potem będzie:
  Ja dałem łapówkę! A ja nie wziąłem!
  tylko pieniądze zniknęły... nasze pieniądze!

 • octopus_buster

  Oceniono 3 razy 3

  Uprawnienie do prowokowania ludzi to żyła złota. Biznesmeni i urzędnicy będą wykupywali abonamenty u agentów Tomków czy innych Romków, by wykupić sobie immunitet jeśli chodzi o przekręciarstwo.

 • zorro318

  Oceniono 13 razy 1

  Pani Piwnik powinna zaczac od od swojej grupy zawodowej, szczegolnie tej prowincjonalnej. Niech sie zajmie sedziami falszujacymi testamenty, chroniacymi
  swoja progeniture w sprawach o zabojstwo, falszujacych akta lub swiadomie
  akceptujacych sfalszowane dowody czy lewe ekspertyzy bieglych.Nigdy nie bylem
  sympatykiem ani wyborca Kaczorow, ale w tym calym bajzlu tylko oni nie beda sie bali dobrac do dupy skorumpowanych slug prawa. Sa sady, gdzie wystarczy byc sprzataczka, zeby wsadzic do wiezienia swoich wrogow, sam w sadzie warszawskim przekonalem sie, ze cuda sie zdarzaja bez udzialu swietych.
  Nie licze co prawda na zbyt wiele, ale moze chociaz tych najwiekszych przestepcow w sedziowskich togach. Ostatnio cos mowilo sie o korupcji w Sadzie
  Najwyzszym, ale sprawa oczywiscie ucichla bez epilogu.

 • ot48

  Oceniono 15 razy -3

  "Nie wolno testować obywatela, czy da łapówkę, ale wolno, a nawet trzeba, testować funkcjonariusza, czy ją weźmie"
  ................................
  Popieram.

 • wk-55

  Oceniono 17 razy -5

  Tego typu metody {prowokacje} są normalnym postępowaniem sprawdzającym w wielu krajach na świecie i świetnie działają. To tylko u nas uległy wynaturzeniu i upolitycznieniu przez PIS i dlatego czujemy do nich awersję. Czy wy myślicie że policjant w USA lub w Niemczech nie wziął by od was łapówki, gdyby się nie bał, prowokacji? Metoda sama w sobie jest dobra tylko trzeba ją odpolitycznić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX