Schetyna i Duda polecą razem na posiedzenie ONZ? "Dotąd był taki zwyczaj"

- Na budowanie współpracy ws. polityki zagranicznej nałożą się emocje kampanii wyborczej. To będzie sprawdzian jakości polskiej klasy politycznej - mówił w TOK FM Grzegorz Schetyna, minister spraw zagranicznych.
- Za kilka dni zmieni się pana partner w polityce zagranicznej. To sfera, w której współpraca między rządem a prezydentem jest szczególnie ważna i w przeszłości bywała różna - powiedziała Janina Paradowska.

- Polska polityka zagraniczna musi być wspólna. Jest w domenie prezydenckiej, ale realizuje ją rząd. To wyzwanie pokaże jakość polskiej polityki - mówił w TOK FM Grzegorz Schetyna, minister spraw zagranicznych.

6 sierpnia zaprzysiężony zostanie prezydent Andrzej Duda. A pod koniec września w Nowym Jorku będzie posiedzenie ONZ. Czy Schetyna i Duda polecą tam razem? - Z reguły było tak, że szef MSZ towarzyszył prezydentowi. Będziemy o tym rozmawiać - mówił Schetyna w TOK FM. - Ten czas do wyborów parlamentarnych powinien być sprawdzianem jakości polskiej klasy politycznej. Na budowanie współpracy nałożą się emocje kampanii wyborczej - stwierdził Schetyna w rozmowie z Janiną Paradowską.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (88)
Schetyna i Duda polecą razem na posiedzenie ONZ? "Dotąd był taki zwyczaj"
Zaloguj się
 • kptk

  Oceniono 204 razy 98

  Ja bym do rządowego samolotu z Dudą i pisiorami nie wsiadał, bo znowu zrobią "ląduj dziadu!"

 • flat-ower1

  Oceniono 151 razy 73

  Schetyna ! nie będzie problemu, zanim Duda znajdzie kościół, mszę, jakąs hostię do podniesienia , to już będzie po obradach. Wierny Szczerski będzie przy nim, merdał jak wachlarz tajski !

 • ciemnyluddd

  Oceniono 114 razy 64

  Świat nareszcie zobaczy "PRAWDZIWEGO POLSKIEGO PREZYDENTA...Którego Pan Bóg nam podarował wysłuchawszy modłów:::"Ojczyznę Wolną Racz Nam Wrócić Panie"... Ale wielu uważa że zrobił to wyłącznie NA SWOJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ...A my poniesiemy tego konsekwencje...

 • montagnes44

  Oceniono 99 razy 59

  Prezydent Duda nie powinien nigdzie lecieć, to Świat powinien przylecieć do niego, a później na audiencję do Torunia.

 • norton2

  Oceniono 85 razy 49

  Duda kajakiem - będzie taniej!!!!!

 • stupid_writer

  Oceniono 68 razy 42

  Moze poleci z mnichem z Torunia, niech go swiat obejrzy! To przeciez "polski rasputinek", ten ktory opanowal wszystkich politykow i wybral nam prezydenta!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX