Głos na Nowoczesną to głos stracony? Żakowski apeluje: Petru, do domu

Jacek Żakowski apeluje do lidera ugrupowania Nowoczesna: Petru, do domu!
Jarosław Kurski pisze dziś w "Gazecie Wyborczej", że zagłosowałby w wyborach parlamentarnych na partię Ryszarda Petru, gdyby nie ryzyko, że będzie to głos zmarnowany.

- To ciekawy komentarz - komentował w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. - Kurski zwraca uwagę, że Nowoczesna nie przekroczy wyborczego. Elektorat zostanie odebrany Platformie Obywatelskiej - czytał publicysta. - To byłaby duża strata. Jeśli te głosy się zmarnują, to PO może ponieść polityczną klęskę, których skutki nie będą cieszyły Nowoczesnej - stwierdził Żakowski.

Jego zdaniem "nie da się na dłuższą metę utrzymać efektywnej demokracji i sprawnego rynku w społeczeństwie, w którym władza reprezentuje uprzywilejowanych. - Bo cała reszta się wkurza i zaczyna głosować tak jak na obrazku. Więc stąd mój apel do pana Petru: Petru, do domu, bo inaczej... - urwał Żakowski, który "nie chciał snuć wizji, gdzie reszta może się znaleźć".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (156)
Głos na Nowoczesną to głos stracony? Żakowski apeluje: Petru, do domu
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 366 razy 192

  A ja WBREW apelom red. Żakowskiego zagłosuję na Petru i myślę, że te CELOWO "zabetonowane" przez styropian 5% jednak osiągnie.

  A zagłosuję choćby DLATEGO, żeby ukarać butną i pełną samozachwytu Kopaczową, która zamiast wziąć do Rządu FACHOWCÓW, czyli ekonomistów z doświadczeniem takim jak Petru, wolała otoczyć się koleżankami od kawy takimi jak "specjalistka" od policji, katechetka Piotrowska.

 • jbcarp

  Oceniono 160 razy 114

  Oj, Panie Jacku, odnoszę wrażenie, że coś Panu ostatnio zaszkodziło. Wprawdzie zawsze był Pan raczej lewicowy, ale przesadza Pan z tymi połajankami i nakazami. J powiedziałbym raczej: Żakowski, do domu..., choć brzmi to trochę jak "Burek, do budy" i taka forma nie przystoi

 • y.woodoo

  Oceniono 128 razy 86

  Panie Zakowski, wymienie teraz na kogo nie bede glosowal i pan dobrze zna powody: PO, PiS, PSL, SLD, Kukiz'15, KORWiN, jakies popiedolence ECO, Zjednoczone i inne. A teraz pytanko. Na kogo moge glosowac? Jaki mi wybor pozostal?

 • siwywaldi

  Oceniono 120 razy 72

  Panie Żakowski.
  Platforma swoim samozachwytem i pewniactwem popełniła polityczne samobójstwo. Bo elektorat PO, to nie jest ów "ciemny lud", który "kupi wszystko", tylko ludzie myślący, nazwani przez bojącego się ich Dorna WYKSZTAŁCIUCHAMI.

  I te wykształciuchy, w odróżnieniu od łasej na wyborcze obietnice i ogłupionej przez księży pro-pisowskiej ciemnoty WIDZĄ, że PO miała (i dalej ma) czas na wszystko, tylko nie na tak potrzebną Polsce pozytywistyczną "Pracę u podstaw". Więc przez te 8 lat był czas na co czwartkowe "haratanie w gałę", nic nie przynoszące krajowi podróże do Peru, mizdrzenie się w telewizjach, obżeranie się ośmiorniczkami na koszt podatnika, ekonomiczną wojenkę z Rosją prowadzona w geście solidarności z politycznym i gospodarczym bankrutem jakim jest Ukraina, a w cieniu różne ujawnione i skrzętnie zamiatane POD DYWAN aferki z automatami do gry, zegarkami, opóźnionymi o lata strategicznymi inwestycjami, itp.

  Niestety te parę stadionów na EURO 2012, kilkaset kilometrów nowych dróg i jadące w tempie gierkowskiego expressu Pendolino, to stanowczo za mało, by zamydlić oczy mądrym ludziom. A wystarczyło by, by w ciągu tych 8 lat uszczelnić finanse Służby Zdrowia, co np. Sośnierz kierując Śląską Kasą Chorych zrobił w DWA LATA. Tym czasem przez te 8 lat Kopacz i Arłukowicz zdołali jedynie "wysmażyć" wiecznie szwankującego "Ewusia" i "Pakiet Onkologiczny", którego funkcjonowanie opiera się na teorii, że herbata może być słodsza tylko od samego mieszania. Podobnie trzeba było POKAZOWO pogonić kota tym wszystkim Rychom, Zbychom i towarzystwu chlającemu regularnie u Sowy, a nie chronić ich zsyłką na lukratywne posadki w różnych nikomu nie potrzebnych rządowych think-tankach zwanych "Instytutami". No i trzeba było gonić od siebie jak najdalej różne mendy w typie Łysego Misia, który dla politycznej kariery czyli dostępu do darmowego koryta, Z UŚMIECHEM wlezie w każdą dupę

  I mógłbym tak jeszcze długo, tylko PO co?

 • sir_fred

  Oceniono 91 razy 61

  Z przyjemnością zagłosuję na NPL. Nawet nie na złość celebrycie Żakowskiemu, tylko po prostu ze względu na sporą zbieżność poglądów. PO niech się sama o siebie martwi - swoich liberalnych wyborców straciła zaraz po 2007...

 • byrcyn11

  Oceniono 89 razy 61

  Ludzie ! Nie dajcie się znowu zepchnąć w wojnę PO/PIS, - bo jak nie na PO do PIS przejmie władzę, a jak nie PIS to PO dalej będzie "gadać". Koniec z tym chorym układem !!!

 • precz_z_komunia

  Oceniono 94 razy 56

  Tylko głos oddany na PISIS jest głosem straconym i głosem straceńców.

 • miets1

  Oceniono 62 razy 46

  Żakowski masz rację, władza nie powinna reprezentować uprzywilejowanych, tylko nie powiedziałeś o kogo chodzi. Uprzywilejowane grupy to: kler, chłopi, mundurowi, sędziowie i prokuratorzy, górnicy i dziennikarze.

 • ja_dular

  Oceniono 73 razy 45

  Tia. Jak to jest, że w audycjach prowadzonych przez Żakowskiego - najważniejszy jest Żakowski? Przecież tego już słuchać nie można. Panie Żakowski ja chciałbym posłuchać co pana goście maja do powiedzenia w całości, niech pan nie wtyka swoich 3 groszy w każdy przecinek w wypowiedzi zapraszanych do studia osób.
  Żakowski, do domu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX