Żakowski: Polskie życie publiczne jest przesiąknięte histeriami starych kawalerów

- Myślę, że problem niezrównoważonych emocji w polityce jest największym polskim problemem, przynajmniej od dekady - mówił Jacek Żakowski, komentując w ?Poranku Radia TOK FM? dyskusję o stosowaniu w Polsce medycznej marihuany.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jacek Żakowski w Poranku Radia TOK FM poruszył problem marihuany medycznej w Centrum Zdrowia Dziecka. Po medialnej wrzawie CZD ogłosiło, że nie zaprzestanie jej stosowania u dzieci chorych na np. lekoodporną padaczkę.

W rozmowie z anestezjologiem dr. Marcinem Rawiczem w "Dzienniku Gazecie Prawnej" padło stwierdzenie, że "w medycynie histeria jest najgorsza". - No właśnie, histeria jest najgorsza nie tylko w medycynie, takich sytuacji jest wiele - skomentował w przeglądzie prasy "Poranka Radia TOK FM" Żakowski. - Polskie życie publiczne jest przesiąknięte histeriami starych kawalerów od lat - stwierdził.

- Myślę, że problem niezrównoważonych emocji w polityce jest największym polskim problemem, przynajmniej od dekady - podsumował Żakowski.

Kilka dni temu dr Paweł Borecki z UW dziwił się, że 130 mężczyzn żyjących w celibacie chce decydować, jak ma żyć 30-milionowy naród.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (117)
Żakowski: Polskie życie publiczne jest przesiąknięte histeriami starych kawalerów
Zaloguj się
 • lubiedobrze

  Oceniono 162 razy 140

  Największym problemem jest brak wykształcenia Polaków. Dyplomy niby mają a sieczka, że ledwo teksty z Pudla rozumieją. Więc o dyskusję trudno, większość chciałaby argumentować jak Jakub Szela.

 • marudna.maruda

  Oceniono 140 razy 120

  No cóż, starzy kawalerowie też mają fantazje erotyczne, dlatego z takim upodobaniem zajmują się tematyką okołoseksową. Widzą też, że życie przeszło im koło nosa, więc ekscytują się używkami nie w sensie tego, że mogą człowiekowi służyć pozytywnie, ale jako substancje przenoszące w inne rejony świadomości. To, co ich omija, jest dla nich pożywką dla wyobraźni. Chorej wyobraźni.
  Na nasze nieszczęście ci starzy kawalerowie nie mają innych zajęć, więc aktywnie działają w polityce, najczęściej popierani przez nawiedzone staruszki, ktore życie spędziły przy gotowaniu bigosu i smażeniu mielonych.

 • bihepi

  Oceniono 90 razy 74

  " Polskie życie publiczne jest przesiąknięte histeriami starych kawalerów..."
  oraz starych wdów w beretach.
  Bo to jest elektorat POPISu.
  Oni wybiorą nam nową-starą władzę, bo większość znów się obrazi na świat.

 • Marzena Czarny

  Oceniono 80 razy 60

  Hm ... cała prawda i tylko prawda ... dodam tylko ... Polska starych kawalerów, zgorzkniałych zakompleksionych patałachów życiowych (pokażcie co stworzyli i osiągnęli w normalnym życiu, nie politycznym), co to tylko gadać potrafią, których cechuje podświadoma lub uświadomiona niechęć do wszystkiego co inne szczególnie kobiece, skrzywdzonych przez los nieudaczników życiowych, którzy przegrali w konfrontacji z innymi .. Polska to też kraj pantoflarzy sterowanych codziennym "dziamgoleniem", domowych matron, to też kraj "baboli" co zmarnowały sobie życie, stojąc przy garach, dla których "radość sypialni" była przymusem i nakazem prokreacyjnym od samego Boga. Tak to kraj ludzików z wielkim kompleksem niższości, braku własnej wartości, ludzi, których cechuje nienawiści do wszystkiego co inne, szczególnie do tych, którzy w jakikolwiek sposób przejawiają radość życia, mają fantazję, polot ... Od nastu lat to kraj ludzi których cechuje wola bezpośredniego lub pośredniego zdominowania życia innych,, do uregulowania wszystkich sfer nakazami i zakazami prawnymi, do tego aby wszyscy musieli, przecież wszystkie kobiety to głupie blondynki, dziwki i ladacznice a faceci to pięknisie i abnegaci życiowi, przecież dzieci to bezmyślne ćpuny i darmozjady więc im dołóżmy i "dokładamy" dla ich dobra .... hmm ... no, zapomniałam do tego grona dopisać tych co podobno świadomie wybrali celibat .. czyli starych kawalerów co to podobno wiedzą i co ujawniło się w ciągu tych ostatnich nastu lat ... mam tu jedno pytanie, skoro spowiedź to wyjawienie grzechów .. czy zatem ci wszyscy spowiadali się z tego co robili (w tym biskupi), podobno: kłamstwo, nienawiść, przemoc fizyczna i psychiczna, morderstwo, namawianie innych do grzechu, gwałt, obcowanie z nieletnimi to grzechy, ... a ja tu widzę, że wszyscy dostawali rozgrzeszenie i przystępowali do komunii (w telewizji pokazywali) ... a może to po prostu nie były grzechy, ... przepraszam za ten ostatni wtręt ... ale ja tak sobie tłumaczę tę wielką batalię KK jaką widzimy .... dla niech to normalne ... a świat im wywala całych k... licki system moralny. .. na koniec ... wolna wola jest cechą człowieka, daną od Boga .. wszyscy mamy prawo wyboru ... i wybierajmy świadomie ...

 • pimpao

  Oceniono 60 razy 52

  Od dawna powtarzam, że w Polsce w rządzeniu brak podejścia logicznego, naukowego i systemowego. Rządzą nami wybuchy wzmożenia histerycznego, interesy wąskich grup nacisku i chaos lub jak kto woli "jakośtobędzie". A wszystko to odbywa sie bez żadnej refleksji nad niczym prawie od lat, nie uczymy się na własnych błędach, popełniając je wciąż i wciąż i wciąż.

 • wujtommy102

  Oceniono 53 razy 49

  Największe wpływowe gremium złożone wyłącznie ze starych kawalerów to episkopat.

 • medalik111

  Oceniono 42 razy 30

  Panie Żakowski...problemem jest to, że 95 % nie myśli samodzielnie, tylko uważają że to podaje GW, TVN, GP czy TRWAM to jest prawda.
  A prawda jest banalnie prosta...to wy pseudo dziennikarzyny jesteście za to współodpowiedzialni, bo promujecie tego kto wam zapewni więcej.
  To waszym zasranym obowiązkiem jest obiektywne komentowanie wydarzeń a nie wpisywanie się w polityczną walkę POPIS-u i utrwalanie obecnego status quo.

 • kapitandragan

  Oceniono 23 razy 23

  jakość życia politycznego w Polsce jest pochodną wiedzy, doświadczenia życiowego i inteligencji Polaków. A ta jest jaka jest, czyli bardzo mizerna. Prymitywna, folwarczna mentalność dominuje wszędzie - w pracy, szkole, polityce itp -i nawet zdobycie formalnego wykształcenia przez miliony obywateli nie jest w stanie tego zmienić. Prawdziwe elity zostały wygubione w czasie II wojny światowej, głównie w czasie wywołanego przez szaleńców powstania warszawskiego. Teraz obserwujemy skutki zasypywania fosy zwłokami dzieci z inteligenckich rodzin (powstanie). Kurskiego można ne lubić, ale powiedział kiedyś, że ciemny naród wszystko kupi. I tu leży przyczyna. Gdyby naród był inny, nie nabieraby się na prymitywne i prostackie zagrywki, należałoby włożyć o wiele więcej wysiłku aby tym narodem rządzić. Tyko pytanie , komu na tym zależy?

 • Jolanta Bzoma

  Oceniono 29 razy 21

  Przestac dyskutowac.Tu nie czas na dyskusje!Temat juz dawno udowodniony pozytywnie w swiecie medycyny prenatalnej!O czym tu dyskutowac Ciemnogrodzie! Legalizowac JUZ PZEZ TEN ISTNIEJACY PARLAMENT!wIEKSZOSC WYSTARCZAJACA1 DO LEGALIZACJI!aLE JUZ MI DO LEGALIZACJI.KUR WA LUDZIE,DZIECI UMIERAJA Z BOLU KAZDEGO DNIA!,a ta cholota dyskutuje! zYCZE TAM KAZDEMU,KAZDEJ POSLANCE KAZDEJ PARTII NAJGORSZEGO BOLU ONKOLOGICZNEGO I WTEDY POGADAMY!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX