Lis: Dramat Ryszarda Petru polega, Wiesław, na czymś innym...

- Dziś realnie w Polsce stawką nie jest charakter liberalnej demokracji ani to, jak można ją ulepszyć. Stawką jest to, czy ona w ogóle przetrwa - mówił w ?Poranku Radia TOK FM? Tomasz Lis. - To są być może stracone nadzieje i stracone głosy - stwierdził Wiesław Władyka.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Prof. Wiesław Władyka stwierdził, że mimo że Ryszard Petru opowiada w swoim dyskursie politycznym "bajki", to nie wystawiałby mu bezwzględnego rachunku. - Ja bym wystawiał ewentualnie rachunek Ryszardowi Petru, jeśli jego partia zdobędzie 4 czy 3,5 proc. głosów, bo wtedy to będzie katastrofa dla przedsięwzięcia - odparł Tomasz Lis.

Władyka stwierdził też, że jego problem polega na tym, "czy on jest pod powierzchnią czy tuż nad powierzchnią". - To są być może stracone nadzieje i stracone głosy - powiedział.

- Ja myślę, że dramat Ryszarda Petru polega, Wiesław, na czymś innym - polemizował Lis. - Na tym, że dziś realnie w Polsce stawką nie jest charakter liberalnej demokracji ani to, jak można ją ulepszyć. Stawką jest to, czy ona w ogóle przetrwa - stwierdził.- Nie tu jest oś sporu, dlatego Petru jest nieistotny w tej dyskusji - dodał.

- Cała historia nas uczy, że liberalna demokracja pada z nadmiaru liberalizmu, a nie z deficytu liberalizmu - stwierdził z kolei Jacek Żakowski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (164)
Lis: Dramat Ryszarda Petru polega, Wiesław, na czymś innym...
Zaloguj się
 • westgreg

  Oceniono 339 razy 229

  Co za schiza !!! Program Petru jest zbliżony do tego, z jakim PO w roku 2007 wygrała wybory. Wtedy to był program europejskiej partii, a teraz to są bajki. A wypowiedź JŻ, że "liberalna demokracja pada z nadmiaru liberalizmu, a nie z deficytu liberalizmu", to już jakieś kompletny odlot. Czy TOK FM zaczęło w dopalaczach wypłacać wynagrodzenia za prowadzenie audycji?

 • przemek2707

  Oceniono 215 razy 165

  Acha, czyli co, w imię ratowania "demokracji liberalnej" mam głosować na PO, która przynajmniej od 4 lat nie ma nic wspólnego z liberalizmem?

 • michalina1213

  Oceniono 228 razy 128

  Dramat Lisa polega na tym że jak PIS wygra wybory to ściągną jego debilny program "Lis kłamie na żywo" z anteny i straci 90 tyś. miesięcznie i to boli.

 • dorik2

  Oceniono 186 razy 108

  Nie rozumiem nagonki na Petru. Przecież on może zdobyć głosy ludzi totalnie rozczarowanych Platformą i jednocześnie antypisowskich. Wolnorynkowców, którzy nie mogą darować Tuskowi "skoku na OFE" i żadne wyliczenia ich nie przekonają, że nie mają racji.

 • wqb

  Oceniono 164 razy 86

  "Cała historia nas uczy, że liberalna demokracja pada z nadmiaru liberalizmu, a nie z deficytu liberalizmu " słyszałem to na żywo i ręce mi opadły. Facet który co chwila utyskuje nad losem polskiej lewicy, boi się (i słusznie) pańtwa wyznaniowego nagle rzuca taki tekst jak typowy narodowy socjalista.

  kilak dni wczensiej słyszałem jak bredził że rząd zamiast dawać na dzieci po 500 zł to powinien wpompować to w system edukacji a mielibyśmy szkoły jak w Szwajcarii, z całodziennym wyżywieniem.
  toż to są czyste komunistycznie brednie,
  z tych 500 zł na dziecko 100zł zje administracja, zostanie 400 i wyżyw pan dziecko przez rok szkolny za 1,5 zeta dziennie. taka to byłaby Szwajcaria po rządami pan Żakowskiego
  żenada

  błagam facet nie wypowiadaj się w tematach gospodarczych bo się pogrążasz i ośmieszasz lewicę.

 • v.prl.pisiorow

  Oceniono 90 razy 66

  ostatnio moda by twierdziz że głosowanie na Petru to wyrzucanie głosów w błoto - podobnie jak na lewicę

  czyli znowu tylko popis

  a demokracja to cos innego - nie konkurs pieknosci ale głosowanie za przekonaniami

  jak ktos chce głosowac na ONR to niech głosuje - to ze nie wejda do sejmu nie ma znaczenia

  to samo z lewica czy petru - trzeba głosowac, jesli chce się ich wesprzeć

  a PO mogła myśleć przez 8 lat co robić, by zdobywac poparcie, tego oczywiscie nie robiła, wiec niech teraz wchodzi w koalicje byc może z PSl, Petru i lewica, o ile wszyscy wejdą do sejmu (oby)

  było łatwo, będzie trudno

 • farmer_mendoza

  Oceniono 87 razy 59

  Petru był wymyślony jako koalicyjna przystawka do PO, która, jak dawniej Palikot, dawałaby im większość w parlamencie. Na nowoczesnego Petru mieliby głosować rozczarowani Platformą, to był sposób na zatrzymanie ich przed głosowaniem na kogoś gorszego.

  Teraz, gdy okazuje się, że nie tylko nie będzie żadnej większości, ale jest dużo gorzej: Petru odbiera głosy na PO — w panice się od niego odcinają i robią mu negatywną kampanię.

  To się ogląda, jak slapstickową komedię.

 • byrcyn11

  Oceniono 70 razy 58

  Dramat - to jest wasza rozmowa - panowie Lis i Wołek. A kiedyś was miałem za roztropnych gości. Ot, zebrali się filozofowie na miarę naszych czasów i pod płaszczykiem troski o demokratyczny świat mówią; nie głosujcie na Petru, bo wasz głos się zmarnuje, zaciśnijcie zęby i zagłosujcie znowu na PO, bo jak nie, to znowu PIS ...., - żałosne !

 • zma_lecki

  Oceniono 65 razy 45

  Tych bredni nie da się słuchać. Z jednej strony "zatroskanie" z drugie strony szpile w R. Pertu i Nowoczesną. Mam nadzieję, że panowie mocno się zdziwią 25 października.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX