Cugowski przypadkiem ujawnia: Kukiz wystartuje do Senatu z Wrocławia. Rzecznik komitetu zaprzecza

Krzysztof Cugowski, b. lider Budki Suflera, wystartuje do Senatu jako kandydat niezależny. W rozmowie z TOK FM ujawnił, że Paweł Kukiz zrobi to samo. Nie mamy potwierdzenia muzyka w tej sprawie, a rzecznik komitetu Kukiz'15 zaprzecza.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

To duże zaskoczenie - (nieistniejące formalnie) ugrupowanie Pawła Kukiza w sondażach ma dobre, trzecie miejsce. Chodziło jednak o wybory do Sejmu. - Wiem, że w Polsce startuje duża grupa ludzi jako kandydaci niezależni. Np. Paweł Kukiz będzie startował z Wrocławia. Może przy szczęściu i przychylności wyborców parę osób się dostanie do Senatu. Bo w takiej formie, w jakiej jest - czyli przedłużenia Sejmu - w tej chwili to nie bardzo ma sens - powiedział w wywiadzie dla TOK FM Krzysztof Cugowski.

Próbujemy skontaktować się muzykiem, żeby uzyskać potwierdzenie.

Daniel Passent komentował na gorąco w TOK FM, że może to oznaczać kapitulację. - Jedyna dobra rzecz, że ambicje polityczne Kukiza mogą być realizowane w Senacie, czyli przy małej szkodliwości społecznej - komentował publicysta. - Jeśli nie będzie ugrupowania Kukiza, to będzie zmiana na scenie ogólnopolskiej - stwierdził Passent.

Informację demontował rzecznik komitetu Kukiz'15 Miłosz Lodowski. - Chodziło zapewne o jakiś skrót myślowy, Krzysztof Cugowski mówił zapewne o swoim starcie - mówił w rozmowie z "Newsweekiem".

Kukiz w wyborach prezydenckich uzyskał dobry wynik - 20 proc. - Wiedziałem, że jest samorządowcem, ale że on w taki sposób zadziałał, osiągnął niewiarygodny sukces. Wynik Pawła pokazuje, że scena polityczna musi się zreorganizować, to w ogóle nie ma dyskusji. Potrzebne są osoby wiarygodne, z charyzmą, z osobowością i to jest cały problem w polityce. Politykowi się albo wierzy, albo się nie wierzy. I Pawłowi bardzo wiele osób uwierzyło - komentował Cugowski.

W środowisku Pawła Kukiza, które forsuje postulat wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych, ostatnio doszło do kilku konfliktów personalnych. Odwróciła się od niego część osób, która była w sztabie wyborczym. Część działaczy nie zgadza się z tym, kto znalazł się na listach wyborczych.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (93)
Cugowski przypadkiem ujawnia: Kukiz wystartuje do Senatu z Wrocławia. Rzecznik komitetu zaprzecza
Zaloguj się
 • jaklucz

  Oceniono 252 razy 222

  Rozumiem, że pan Kukiz wjedzie do Senatu niesiony serią osiągnięć, które osiągnął jako radny dolnośląskiego Sejmiku. Wśród nich jest... i jeszcze..., oraz... A największy sukces to....

  Lista osiągnięć pana Cugowskiego jako parlamentarzysty PiS jest równie imponująca.

  Idzie nowa jakość. Piąta.

 • rosfita

  Oceniono 290 razy 160

  Człowiek z wypalonym od alkoholu mózgiem, guru idiotów zorientował sie ze nie ma szans w wyborach i ostatnim sumptem głosami pozostałych juz skrajnych idiotów postanowił zawalczyć o posadę w Senacie. To ostatnia sAns aby zapewnic sobie jakiś stabilny dochód bo grajek z niego nędzny, intelekt na poziomie zerowym i inaczej nie bedIe z czego zyc. Pewnie mu sie ostatkiem głosów idiotów uda ten plan ratunkowy.

 • money.eu

  Oceniono 126 razy 114

  hahahhahaa,i wydymal was,zalosne palanty.W Senacie NIc sie nie robi a kasa leci sama.
  To przechowalnia wlasnie takich niedorobionych

 • thegreatmongo

  Oceniono 127 razy 109

  Kukiz sie rozmienia na drobne. Tak jak Palikot. Ten ostanti przynajmniej mial spojny program. Kukiz to zagadadka, ktora otacza sie coraz to gorszymi typami.

  A start do senatu to juz absurd. Pownien byc razem ze swoim ugrupowaniem i startowac do sejmu. Albo wejdzie ze wszystkimi albo nie.

 • puch-atek

  Oceniono 109 razy 91

  ale że taki debil z tego Kukiza to nie wiedziałem. Zamiast otoczyć się ludźmi twórczymi, artystami, wlazł w sidła skrajnej prawicy i neo-hitlerowców nacjonalistycznych. Kompletny debil jak na muzyka, artystę. No ale pewnie otoczenie z AA wzięło górę i pokierowało modłami syna marnotrawnego.

 • m.godwin

  Oceniono 97 razy 83

  Hardcorowy zwolennik JOW-ów! Wyborami do Sejmu się brzydzi, bo tam ordynacja większościowa. Został tylko Senat (albo wybory na sołtysa).

 • wari

  Oceniono 85 razy 77

  Działacz samorządowy? A co takiego zdziałam w sejmiku dolnośląskim? Konkrety proszę. Cugowski już był w parlamencie, bardzo narzekał i nie miał kompletnie nic mądrego do powiedzenia. Po wysłuchaniu dyskusji w Senacie na temat ustaw o in vitro i uzgodnieniu płci nie mam wątpliwości, że zarówno Cugowski jak i Kukiz świetnie tam pasują. Festiwal nieuctwa, braku empatii i chamstwa zyska nowych wykonawców.

 • mozart

  Oceniono 60 razy 52

  Kasa sie skonczyla, misiu. Bo bylo za duzo Wodki, a za malo Budki Suflera...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX