Komentarze (223)
"Dzieci z in vitro nie są ludźmi ułomnymi w żadnym stopniu. Wbrew temu, że niektórzy moi koledzy tak, niestety, mówią"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jxl82

  Oceniono 24 razy 20

  Niech ksiądz uważa, nieznani sprawcy w koloratkach mogą księdza zaatakować po ciemku.

 • fernando51

  Oceniono 21 razy 19

  Pociesza mnie to, że w zacofanym kościele katolickim w Polsce, trafiają się porządni kapłani. Tylko dzięki takim kapłanom jak prof. Draguła, ks. Lemański i naprawdę wielu, wielu innych mam jeszcze jako taki szacunek do kościoła. Wciąż nie mogę pojąć jak, niby wykształceni w duchu miłości bliźniego hierarchowie kościoła mogą zaprzeczać podstawowym naukom swojego boga Jezusa Chrystusa. O ile dobrze pamiętam, głosił on umiłowanie bliźniego swego jak siebie samego. Wniosek nasuwa się kuriozalny. Chyba ci pasterze kościoła nienawidzą siebie samych i tą nienawiść przekazują swojemu otoczeniu i dalej całemu społeczeństwu.

 • korcia2000

  Oceniono 17 razy 15

  Swoją drogą ciekawe, że problem "in vitro" został uregulowany bez awantur w takich katolickich krajach jak Austria, Włochy, Hiszpania, Portugalia. Czy polski katolicyzm jest inny?

 • popijajac_piwo

  Oceniono 15 razy 15

  Znaczy zaczął się exodus owiec...

 • Oceniono 15 razy 15

  Widzę szykujący się knebel z rąk EP dla kolejnej zbłąkanej duszyczki w osobie ks. Prof

 • kazfil

  Oceniono 15 razy 13

  Nasuwa sie pytanie: Czy Papiez majacy najblizszy kontakt z wszystkowiedzacym Bogiem,a przez to najwyzszy autorytet wsrod wladz koscielnych,nie potrafi utrzymac w ryzach niemadrych biskupow w Polsce?? W innych krajach Europy nie ma z inwitro problemow

 • wzbigniew

  Oceniono 15 razy 13

  Według tej logiki wszyscy polscy biskupi zostali poczęci metodą in vitro bo takie głupoty gadają.

 • korada-1928

  Oceniono 14 razy 12

  A przerciez Pan Bog powiedzial: "Rozmnazajcie sie". A czy powiedzial przez spolkowanie? To tylko biskupi mysla inaczej i dobieraja sie do dzieci.

 • jerzysm42

  Oceniono 13 razy 11

  Trudno uwierzyć, ale wśród watykańskiej bandy, trafiają się nawet ludzie normalni.
  Biskupy wszystkim ust nie zamkną.

 • janeklewandowski1957

  Oceniono 13 razy 11

  Lepiej być mądrym kapłanem niż niedorozwiniętym umysłowo biskupem .A co na to biskupi jak kapłan molestuje ,uprawia seks z nieletnimi i nasienie wylewa w świętą ziemię ???

 • kniazwitold

  Oceniono 13 razy 11

  Kiedy wezwanie na dywanik do jakiegoś pedofila w purpurze i torbie po cukrze na głowie i zakaz wystąpień publicznych?
  Pis za[lacił episkopatowi, więc trzeba trzymać za ryje swich sukienkowych, żeby nie bruździli w kampanii przejmowania władzy przez Watykan.

 • adam.2x

  Oceniono 11 razy 11

  Ja też mam wnusię z in vitro, teraz 4-misięczną i mogę zaświadczyć że nie ma żadnych ułomności ani fizycznych ani psychicznych. Jest cudowną dziewczynką, uwielbia być wśród ludzi, wspaniale się rozwija, wspaniale komunikatywna. Głównie uśmiecha się do wszystkich, płakała trochę w pierwszych dwóch miesiącach z powodu tzw colic (kolka?). Potem już tylko płakała jak kłuli ją przy szczepieniach. Karmiona jest naturalnie - mleczkiem mamy a ostatnio zaczyna dostawać pierwsze papki jarzyn i owoców.

 • porannakawa01

  Oceniono 11 razy 11

  Dobry policjant!
  Tamci są źli!
  Ale to jedna korporacja mająca na celu dostatnie i próżniacze życi ich hierarchów a spady niewykorzystane przez nich dostają ci ichni szeregowcy.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 12 razy 10

  "Dzieci z in vitro nie są ludźmi ułomnymi w żadnym stopniu."

  Cóż za szkoda bo wtedy miałyby spełnione wszystkie warunki, by zostać kapłanem bądź zakonnicą

 • natassja

  Oceniono 10 razy 10

  To już tak źle jest, że zwykły, rozsądny, empatyczny człowiek związany/pochodzący z KK odbierany jest z nienaturalnym aplauzem jako objawienie niemalże?

 • sono33

  Oceniono 9 razy 9

  Ksiądz przemówił ludzkim głosem...jest taki sam a jednak inny niż koledzy po fachu;
  może z in vitro...

 • akanksha

  Oceniono 11 razy 9

  Z jednej strony mam nadzieję, ze pojawi się takich więcej i biskupi i cała reszta, której władza do głowy uderzyła będą musieli zmienić podejście. Z drugiej... może niech tego nie robią, szybciej kościół w Polsce padnie, będzie wszystkim lepiej...

 • j1200

  Oceniono 9 razy 9

  sam fakt takie dyskusji jest gwaltem na ludzkiej inteligencji.

 • login-xyz

  Oceniono 10 razy 8

  Kazdy ksiadz jest ulomny, ktory przy yo##orn wali co dzien kapucyna i morduje miliony dzieci..

 • jacek.sygula

  Oceniono 9 razy 7

  ale to wszystko jest przykre !!!, ta cała dyskusja o in vitro w polskim episkopacie (ludzie biskupi bezdzietni i to tego popierające gejowiznę w polskim kościele, bo nikt pierwszy kamieniem "w swojego" księżula geja nie rzuci, lepiej dalej takie sprawy gejowsko-pedofilskie pod dywan zamiatać) i jego wypaczone zdanie na ten temat, uff :(( Nigdy nic postępu nie zatrzymało, Ziemia obiega Słońce, a nie odwrotnie, inkwizycja dawniej walcząca z czarownicami :-)), a obecnie z in vitro. Trzeba kompletnie na głowę upaść, żeby ludzi, którzy chcą mieć dzieci tak traktować !!! Ludzie chcą mieć potomków, których chcą kochać i często wychowywać na katolików, i czy te dzieci są z in vitro czy nie, to nie ma to żadnego znaczenia, Vivat zaściankowy Episkopat !!! ciemność w kościele wśród biskupów widzę, ciemność rodem z Egiptu !!! Za 10-20 lat mohery (fanatyczni katolicy) wymrą, a nowi z in vitro Wam pokażą środkowy palec (hawajski znak szczęścia), i taki będzie koniec kościoła w Polsce, basta !!!

 • barakuda62

  Oceniono 9 razy 7

  No to profesorku-już szykuj się na dywanik w ePISkopacie.

 • toshiro32

  Oceniono 9 razy 7

  Jeśli mamy takich księży więcej to może nie jest tak źle. Brawo, bo coraz częściej myślę o przejściu do Luteran.

 • vomitorium1

  Oceniono 11 razy 7

  "Mam wielu znajomych młodych ludzi, m.in. dlatego, że jestem wykładowcą."
  przeniosą go
  bo w pl tego nie da się słuchać
  (zapewne będzie wykładowcą
  na którymś z pięciu papieskich uniwersytetów
  (np urbana))

 • korcia2000

  Oceniono 11 razy 7

  Dobrze, że wśród katolickiego duchowieństwa są jeszcze ludzie, którzy potrafią sensownie myśleć i otwarcie mówić. Tylko dlaczego jest ich tak mało.....

 • sirseb

  Oceniono 7 razy 7

  ksiunc biszkopt zastosuje zamordyzm zapewne
  :)

 • kater-11

  Oceniono 10 razy 6

  O cholera , ksiądz który zachowuje się jak normalny człowiek ? pewnie kościół wysłał już przyjaciół Wojciechowskiego i Gila by skuteczne go zamknąć . ,,Pozdrowienia'' dla polskiego kleru od abp Wojciechowskiego i ks Gila - znowu w Dominikanie z chłopcami ?

 • kazfil

  Oceniono 6 razy 6

  Wczoraj Brudzinski w tvpinfo stwierdzil,ze biskup te ulomne(w/g wielu ksiezy) dzieci poczete z inwitro bardzo kocha.

 • bzzbzzbzz

  Oceniono 7 razy 5

  Racjonalny Ksiądz - novum i dziwadło....w średniowieczu już by stos budowali - teraz tylko suspensa została
  Trzymam kciuki bo takich księży brakuje (bracia Dominikanie jako ostatni chyba się ostali).

 • mikroolbrzym

  Oceniono 6 razy 4

  "nie jest wystarczająco przepracowany"? ahahah brawa za eufemizm :D niestety problem jest głębszy: KRK to dochodowa firma, w której ludzie mają znaczenie tylko pod kątem tego, jakie przynoszą dochody. nt. inteligencji hierarchów -którzy robią kariery podobne do tych w korpo (każdy zna zasady) nie warto się wypowiadać. z litości.

 • he219uhu

  Oceniono 3 razy 3

  Religia wszystko zatruwa. Ecclesia delenda est.

 • dziobak_w_kolczatce

  Oceniono 3 razy 3

  Bo koledzy są upośledzeni moralnie i społecznie, co widzi każdy myślący człowiek, który przetrzeźwiał w stosunku do "duchownych". Obok duchowości to oni nawet samochodu nigdy nie parkowali.

 • fankover

  Oceniono 3 razy 3

  Smutny to kraj, w którym tak oczywiste stwierdzenia stanowią sensancję na czołówkę portalu. Miał ktoś wątpliwośc czy są ułomni? Usłyszałem kiedyś od dyrektora szkoły publicznej, żeby nie mieć pretensji, że moje dziecko (jako niekatolik) musi siedzieć podczas lekcji religii na korytarzu. Pan dyrektor raczył wtedy rzec: przecież na wuefie też są dzieci ułomne, które nie ćwiczą.

 • lob1

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Profesorze,cieszę się ,że mam wreszcie kogoś,który popiera in vitro.Jest Pan mądrym i logicznym człowiekiem.Tylko na razie się Pan episkopatowi i może Pan wylądować na bruku jak ks.Lemański.Życzę wszystkiego najlepszego.

 • antepavelic69

  Oceniono 2 razy 2

  I tak nie wybielicie tej chorej instytucji.Kiedyś było wam łatwiej..... byle obwieś nie potrafił czytać i pisać,a jedyna wiedza o świecie płynęła z ambony.

 • grze3 Gazeta.pl

  Oceniono 2 razy 2

  A do moich rodziców przychodzi 90-letni sąsiad , słuchacz Radia Maryja (od kilku lat), kiedyś przyzwoity człowiek, dziś mówi że dzieci z in vitro to nie ludzie, to bydło, jakieś pytania? Podobne zdanie ma babcia kolegi z pracy, również namiętna słuchaczka katolickiego głosu w twoim domu.

 • rpal

  Oceniono 2 razy 2

  Nie do wiary po prostu! To nie jest ksiądz rzymsko-katolicki z pewnością bo bluźni przeciw swoim szefom.

 • rubo45

  Oceniono 2 razy 2

  Ile procent młodych ludzi w kwestiach seksualności kieruje się naukami KK??? 1%???

 • kat-kk

  Oceniono 1 raz 1

  Bóg tak!POPIS+KK NIE!

 • kat-kk

  Oceniono 1 raz 1

  Umiesz odróżnić dobro od zła katoliku?Jak tak, to nie potrzebny ci bóg pedofilski Mormon ,Budda i inne wolne żarty.W sądzie nikt cię nie pyta o twoją plugawą wiarę tylko czy umiesz odróżnić.Nie bądź agresorem we własnym kraju, bo jesteś najprymitywniejszą religią na świecie katoliku.Nie bądź katolickim terrorystą!Czy w wiosce gdzie jest 99.9% kanibali ,trzeba koniecznie pożreć tego który brzydzi się wioską?

 • Wow Ras

  Oceniono 1 raz 1

  Gratuluję postawy, odwagi, w dobrym tonie, rzeczowej i szczerej wypowiedzi na jakże ważny temat. Dość mam już tych uproszczeń serwowanych przez managament KK w tematach, których nie da się trywializować przykładając tylko ocenę grzech/nie grzech. Tu potrzeba myślenia, a myślenie zakłada wolność, podczas gdy posłuszeństwo wolność ogranicza. Jest ksiądz w potrzasku (jak wielu, choć cicho siedzą) myśleć w wolności, czy być posłusznym instrumentem w polityce przełożonych biskupów ? Pozdrawiam i życzę Ci wolności.
  Twój słuchacz z ławek Paradyskiego Seminarium Duchownego. Sławek

 • wrednyspammer

  Oceniono 3 razy 1

  Dziękuję Księdzu za te słowa.
  Bo rzeczywiście niekompletna wiedza, ale przede wszystkim rażący brak wrażliwości jest tu problemem, a nie sam fakt braku zgody na tę metodę.

 • zuk.w.trawie

  Oceniono 1 raz 1

  Dziękuję za te słowa. Mam nadzieję, że ks. Draguła nie dostanie zakazu wypowiadania się w mediach, czyli tzw. "knebla" lub suspensy...

 • marianna468

  Oceniono 1 raz 1

  Ktoś, kto nie posiada wrażliwości, empatii, nie powinien zostać duchownym. W życiu nie ma czarne - białe. Jest wiele barw. Pomijam już kwestie wypowiadania się na tematy, w których z zasady (ich zasady, narzuconej przez jakiegoś impotenta), nie mają ani wiedzy ani doświadczenia (wiedzy teoretycznej nie przekładajmy na doświadczenie z żywym, czującym organizmem). A skoro twierdzą, że brak możliwości posiadania własnego dziecka jest "doświadczeniem" danym od Boga, to niech również dadzą przykład swoim życiem i przestaną żyć ponad stan za nasze pieniądze - Jezus nie potrzebował ani opływającej złotem świątyni, ani sam nie opływał w bogactwo. Rzesza obłudników próbuje przywrócić czasy inkwizycji. Tylko stosów jeszcze brakuje :(

 • kat-kk

  Oceniono 3 razy 1

  Śmierdzicie kościelną cenzurą.Rozumiem trwogę,przed nowym panem,lwy za PO a teraz struchlałe zajączki..Żyjcie sobie dalej robaczki gnojne,niech wam nawet na durne łby, krzyże nawbijają .W moim tekście, nie było żadnego słowa niedozwolonego, łajzy klesze!

 • grzes_s

  0

  koledzy z branży hahaha i tyle w temacie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX