"Co to za lewica? Za parawanem z dykty chowa się aparat SLD, ludzie o zerowej wiarygodności"

- Niezależnie od tego, czy kilka młodych osób zostanie wypchniętych do pierwszego szeregu i użytych jako parawanik, to jest to projekt Millera, Palikota, Czarzastego, osób, które przodują w sondażu na brak zaufania - tak o Zjednoczonej Lewicy mówi Adrian Zandberg z partii Razem. I przypomina, że to dzięki Leszkowi Millerowi najbogatsi "płacą takie same podatki jak ci, którzy ledwo wiążą koniec z końcem".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Gość "Poranka Radia TOK FM" Adrian Zandberg z partii Razem nie przejmuje się poparciem dla Zjednoczonej Lewicy. W najnowszym sondażu dla Faktów TVN inicjatywa SLD, Twojego Ruchu i Unii Pracy otrzymała 8 proc. poparcia.

- Nazwa tego ugrupowania powinna brzmieć: Zjednoczona Lewica Millera, Palikota i Czarzastego. Metodą na odbudowę lewicy w Polsce nie jest mechaniczne złożenie kilku kloców, które się rozsypały. Z tych klocków nic nie będzie, bo mają zerową wiarygodność - ocenił.Brak wiarygodności Leszka Millera czy Janusza Palikota wynika, zdaniem polityka partii Razem, z tego, że wielokrotnie I radykalnie zmieniali poglądy. - Miller był socjal-radykałem i mówił o ludziach szukających jedzenia w śmietnikach, a jak rządził, prowadził skrajnie liberalną politykę. Palikot był już chyba wszystkim w swoim politycznym życiu: konserwatywnym homofobem, antyklerykałem, liberałem - mówił Adrian Zandberg.

Młodzi w roli parawanów

Według gościa "Poranka Radia TOK FM" młodzi ludzie wystawieni na dobrych miejscach na listach wyborczych koalicji Zjednoczona Lewica odegrają tylko rolę parawanów.

Za nimi stoją nie tylko Leszek Miller czy "milioner Janusz Palikot", ale cały "SLD-owski aparat, który ma na sumieniu całą serię grzechów".

- To jest teatrzyk odgrzewanych twarzy sprzed lat - podsumował Zandberg.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (64)
"Co to za lewica? Za parawanem z dykty chowa się aparat SLD, ludzie o zerowej wiarygodności"
Zaloguj się
 • Jan Niemiec

  Oceniono 44 razy 30

  Pragnę tylko przypomnieć, że próg wyborczy dla koalicji to 8%. Więc SLD-TRUP-Zieloni i inne przystawki balansują na granicy. Nie mówiąc o tym, że część z nich już kiedyś w sejmie była, nawet większością i na takie rezultaty sobie zapracowali.

 • Mateusz Senel

  Oceniono 12 razy 10

  Smutna prawda, ZL to sojusz Millera i Palikota, inne partie dopiero ostatnio zorientowały się, że panowie podzielą biorące miejsca między siebie. Najbardziej szkoda Zielonych, którzy skoro już się zdecydowali na zgniły kompromis koalicyjny (żeby w ogóle zaistnieć, bo sami nie daliby niestety rady) teraz muszą robić dobrą minę do złej gry. Jeszcze gorzej, że żadna autentyczna lewica poza Razem w tych wyborach nie startuje, a dla Razem to jest rozbiegówka przed przyszłymi wyborami (partia ma trzy miesiące). Mam nadzieję, że zbiorą jak najwięcej głosów.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 26 razy 10

  Trzeba się wreszcie spotkać... W KOŚCIELE ŚWIĘTEJ KATARZYNY... Kiedyś podobno to pomogło....

 • roch_seweryn

  Oceniono 20 razy 6

  od początku było wiadomo, że cały ten zlew to zwykła hucpa. prędzej czy później wszyscy się połapali i Miller z Palikotem zostali sami uprawiać swoją twardą męską przyjaźń.

 • norbertprawnik

  Oceniono 34 razy 6

  Ja Panią popieram, ale równocześnie jestem przeciw, to prawda, że ci ludzie dużo stracili na wiarygodności, ale równocześnie pamiętam ich jako sprawnych administratorów. Przypomnę tylko, że kiedy Miller przejmował władzę po Buzku to mieliśmy zerowy wzrost gospodarczy (to znaczy nie mieliśmy wzrostu) i poważne opóźnienie w negocjacjach z UE (na poważne w Berlinie i Paryżu) mówiono, że mogą przyjąć Czechy i Węgry w pierwszej kolejności nie oglądając się na Polskę. Kiedy Miller odchodził byliśmy w UE a wzrost gospodarczy był rekordowo wysoki. Oczywiście były afery, co prawda część tych afer to były urojenia kompleksu medialno - aferowego. Problemem jest, że obok Millera nie ma już sprawnych administratorów, zostało kilku zawodowych polityków średniego pokolenia, co nic w życiu nie robili oprócz dojenia państwowej kasy, ale to nie tylko problem Zjednoczonej Lewicy, to nie jest nawet problem tylko polskiej sceny politycznej.

 • Cromo Corleone

  Oceniono 11 razy 3

  Przypomnę co zawdzięczamy SLD: eksmisje na bruk, tajne więzienia CIA, konkordat, podatek liniowy. Wg. badań wśród działaczy SLD na Śląsku większość z nich nie popiera ingerencji państwa w gospodarkę, ale za to popiera umowy śmieciowe, a prawie połowa sprzeciwia się zrównaniu par homoseksualnych w prawach małżeńskich. Ich lider swego czasu sam mówił, że "SLD jest umiarkowanie konserwatywne światopoglądowo, natomiast umiarkowanie liberalne gospodarczo." Niech wraz z Palikotem przestaną kompromitować i konsekwentnie niszczyć lewicę w Polsce.

 • pytlarro

  Oceniono 3 razy 1

  niech mi wytlumaczy memowo-ajphonowa lewica, jak biedny ludzie placa takie same podatki, jak dobrze zarabiajacy? Bo ta lewicowa logika mnie zaskakuje.

 • samoa17

  Oceniono 43 razy -3

  Pan Zandberg wiele energii poświęca na krytykę Zjednoczonej Lewicy. To zrozumiałe, ten pociąg już mu odjechał, musi sobie zracjonalizować cienką zupę, która mu została. Ja chętnie zobaczyłbym tow. Millera przed Trybunałem Stanu. Ale prawdziwy wróg, drogi Panie Zandberg, jest na neolibskiej prawicy i na prawicy konfesyjnej. Albo zatkamy nos i wybierzemy Zjednoczoną Lewicę, albo znowu pośpiewamy. Miałeś chamie złoty róg...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX