Prezydent Duda ciągle nie spotkał się z premier Kopacz. "Czekamy na zaproszenie"

- Taka współpraca jest naszym obowiązkiem - mówił w TOK FM Cezary Tomczyk, rzecznik rządu.
- Czy jest w ogóle jakikolwiek kontakt między Kancelarią Prezesa Ministrów a Kancelarią Prezydenta? - pytał w Poranku Radia TOK FM Piotr Kraśko. - Jeśli pyta pan o rozmowy polityczne, to nie - odpowiadał Cezary Tomczyk, rzecznik prasowy rządu. - Rozumiem, że kolejność jest taka, że pan prezydent jest głową państwa, to on zaprasza. Pani premier już kilkakrotnie mówiła, że na takie zaproszenie czeka. I to nie po to, by rozmawiać o sprawach pozapaństwowych, ale o tym, co się dzieje w rządzie, jakie są plany resortów do końca kadencji, porozmawiać o stanie państwa, o budżecie na przyszły rok - mówił Cezary Tomczyk. - Taka współpraca jest naszym obowiązkiem - dodał rzecznik rządu.

Od 6 sierpnia, czyli dnia zaprzysiężenia prezydenta Dudy, nie doszło do spotkania z premier Ewą Kopacz. Jak na razie prezydent spotkał się tylko z Tomaszem Siemoniakiem, ministrem obrony narodowej. Dotyczyło ono spraw obronności i szczytu NATO, na który wybierają się obaj politycy.

Na ten fakt uwagę zaczęli zwracać publicyści. "Absolutnym skandalem" nazwał ją Tomasz Lis.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Prezydent Duda ciągle nie spotkał się z premier Kopacz. "Czekamy na zaproszenie"
Zaloguj się
 • adamofsky

  Oceniono 25 razy 13

  Duda ma ważniejsze rzeczy na głowie (święto kartofla)

 • w12121

  Oceniono 10 razy 4

  To swiete rece umilowanego prezydenta ocalily hostie przenajswietsza, a zarzuca sie mu takie glupoty jak krycie przekretow SKOK i Biereckiego, "zalatwienie" ulaskawienia kumplowi ziecia prezydenta, blokowanie etatu na uniwersytecie i zarabianie na lewo w tym samym czasie na prywatnej uczelni, finasowanie wypraw na lewe wyklady z pieniedzy podatnikow. Ale przeciez ON taki swiety, moherowy i umilowany.....

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 10 razy 4

  typowa zagrywka pisowka, odwracanie kota ogonem.

  plucie, robienie halasu, zrzucanie winy ale zadnej metorycznej polemiki czy dyskucji..

 • rtaj

  Oceniono 4 razy 2

  Kiedyś mówiono że rękę można podać tylko ludziom przyzwoitym,honorowym.W tym przypadku to nie występuje, więc należy olać rozmowę z tym panem. Chyba że o interesach,pieniądzach.

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 12 razy 2

  bo kartoflany pan prezydĘt się obraził się.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 12 razy 2

  "Pani premier już kilkakrotnie mówiła, że na takie zaproszenie czeka"... a on ją olewa.
  Może ma ją za debila w trampkach?
  Kto wie?!

 • szpung

  Oceniono 3 razy 1

  Ani slowem natomiast o tym iz zieciu kopaczowej dostal obywatelstwo z pominieciem procedur w dwa dni, ja rozumiem ze mala jest tak paskudna ze dla matki i corki kazdy chetny jest skarbem i wysciela mu droge rozami jednak dla powagi panstwa wypadaloby zastosowac normalana standardowa procedure.

 • tom_58

  Oceniono 18 razy 0

  Skoro Ewcia chce rendez-vous z prezydentem, to trzeba najpierw jakiś liścik albo choć tylko telefonik. Osobisty, a nie od razu przez telewizję.
  Inaczej dostanie kosza tak jak kiedyś Bronuś, który umawiał spotkanie klubu ciasteczkowego, tak dla niepoznaki zwanego RBN. Wtedy też było przez telewizję i ze ściągawką z Wikipedii pod pachą.
  Takie randki jak się zaczynają, tak się kończą.

 • fortuna1972

  Oceniono 1 raz -1

  Nie zaprosi. Być może jakieś drzemiące w nim resztki przyzwoitości wzdragają się przed zaproszeniem damy do chlewa, w jaki zamieniła przez te kilka tygodni Duży Pałac delegowana tam przez <baczność> Prezesa <spocznij> kaczystowska trzoda, a być może faktycznie nie ma czasu, wyjeżdżając kilometrówki po odpustach i żrąc tam kaszkę czy inne buraki - zależy na jakie święto się wkręci na krzywy ryj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX