"Nie słyszałam o strajku Polaków mieszkających w Anglii przeciwko wczesnemu posyłaniu dzieci do szkoły"

Wg Ligii Krajewskiej w sporze na temat sześciolatków najbardziej słyszalne są argumenty emocjonalne, a nie racjonalne. Jak przekonywała posłanka PO w TOK FM, dane dotyczące egzaminów, które lepiej zdają dzieci, które wcześniej idą do szkoły, powinny rozstrzygać spór.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Ligia Krajewska nie ma wątpliwości, że problem, kiedy dzieci mają zaczynać naukę w szkole, to nie sprawa do rozstrzygania w referendum.

Jak mówiła w "Poranku Radia TOK FM", przeciwnicy posyłania sześciolatków do szkół posługują się argumentami emocjonalnymi, nie biorąc pod uwagę tych racjonalnych. Na przykład takich jak wyniki egzaminów w szkołach podstawowych, które pokazują, że dzieci lepiej radzą sobie dzieci, które wcześniej idą do szkoły.

Pytała też, dlaczego Polki, które mieszkają poza krajem, np. w Anglii czy Irlandii, nie strajkują, protestują przeciwko obowiązującym tam przepisom.

- Jeszcze pracując w Ministerstwie Edukacji, jeździłam na spotkania z rodzicami dzieci, które chodzą na weekendowe lekcje języka polskiego, zawsze słyszałam pytania o sześciolatki. Oni nie rozumieli, dlaczego u nas się protestuje.

Krajewska była szefową gabinetu politycznego minister edukacji Katarzyny Hall.

Pytanie dotyczące obowiązku szkolnego dla sześciolatków to jedno z zaproponowanych przez prezydenta Andrzeja Dudę na referendum, które miałoby się odbyć 25 października.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (40)
"Nie słyszałam o strajku Polaków mieszkających w Anglii przeciwko wczesnemu posyłaniu dzieci do szkoły"
Zaloguj się
 • adamofsky

  Oceniono 40 razy 38

  Po kilkadzięsieciu latach spędzonych za granicą stwierdziłem, że Polacy, którzy od kilku lat nie mogą się nauczyć segregacji śmieci w Polsce, w takiej np Szwecji opanowują te sztukę w 1 dzień.

 • flat-ower1

  Oceniono 34 razy 28

  Elbanowska kiedyś zakończy swoje sezony rodne i czym zajmie się ta święta kobieta? Obstawiam,że rozpocznie walkę z obowiązkowymi szczepieniami, to takie teraz modne..

 • precz_z_komunia

  Oceniono 29 razy 27

  Gdyby religii nie było w przedszkolach i żłobkach to klerotariat domagałby się obowiązku szkolnego dla dzieci już od 3 roku życia co najmniej.

 • pimpao

  Oceniono 33 razy 23

  Dlaczego księża, zakonnice, emerycie, rodzice dzieci starszych mają decydować o tym, kiedy moje dziecko będzie miało pójść do szkoły? Jakim trzeba być debilem, aby takie sprawy rozwiązywać na drodze referendum? Ja się qwa grzecznie pytam?

 • tegepe

  Oceniono 29 razy 21

  W większości krajów Zachodu, do którego Polacy raptk ochoczo aspirują, dzieci idą do szkoły w 6. roku życia. Elbanowska, ktora studiowała germanistykę i magisterium robiła z metodyki nauczania, doskonale o tym wie, ale przez swą nadakrywność seksualną, o czym świadczą jej liczne ciąże, rozgrywa swą prywatną potrzebę bycia z dziećmi jak najdlużej. Następnym krokiem będzie żądanie zniesienia obowiązku szkolnego i nauczanie dzieci w domach przez rodzicow, do czego ta autorka pomysłu referendaknego akurat się nadaje, ale więszość rodziców zapewne nie.

 • szpung

  Oceniono 15 razy 3

  Tak sie czasem zastanawiam kto zakodowal tym prostym ludziom z dyplomami swiadomosc nieomylnisci zachodu.

 • kiloamper

  Oceniono 6 razy 2

  A od kiedy 5-latki i 6-latki w Anglii w szkole się uczą? Była ta pani choć jeden dzień w takiej szkole i widziała, co one tam robią? To jest nasze regularne przedszkole. Moje dziecko 10 lat temu umiało tyle samo po przedszkolu. Trzeba było nie robić z przedszkoli tępej przechowalni dla dzieci.

 • belferxxx

  Oceniono 1 raz 1

  "Wiedzę" i "inteligencję" Krajewskiej znakomicie obnażył Mazurek w wywiadzie w "+/-" w Rzepie. To ta co się z szałem Niesioła rzuciła na program ... PO, bo jej powiedziano, że to PiS... ;-) To arogancja tej pani (i jej alter ego Hall) doprowadziła do powstania ruchu "Ratuj Maluchy" !!! Teraz ona się jeszcze raz do sejmu wybiera z Warszawy, bo myśli, że ludzie już o jej wyczynach zapomnieli, to znowu się pcha do mediów ... ;-)

 • tomaselli59

  Oceniono 3 razy 1

  Ale cynizm ! A czy wszystko co wymysli tzw. Zachod, musi byc dobre dla Polski ? Jest jeszcze cos takiego jak specyfika regionu !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX