Polska oczami Kuźmiuka: Państwo wyrywa rodzicom dzieci. W wolnym kraju to rodzice powinni decydować

Wg europosła PiS Zbigniewa Kuźmiuka ?władze samorządowe i minister edukacji naciskają na ośrodki psychologiczno-pedagogiczne, żeby nie wydawać odroczeń? dla sześciolatków. - To fatalna sytuacja. Gość TOK FM przekonywał też, że rodzice boją się posyłać sześcioletnie dzieci do szkoły, bo dochodzi tam do aktów fizycznej przemocy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Europoseł Kuźmiuk pytany przez Piotra Kraśkę, skąd ma informacje o naciskach na pracowników poradni, odpowiedział: "Można o tym w gazetach przeczytać".

Zdaniem gościa "Poranka Radia TOK FM" rodzice sześciolatków "próbują wymusić odroczenia", bo w ten sposób bronią się "przed państwem, które chce wyrwać im dzieci o rok wcześniej niż powinno".Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (170)
Polska oczami Kuźmiuka: Państwo wyrywa rodzicom dzieci. W wolnym kraju to rodzice powinni decydować
Zaloguj się
 • pimpao

  Oceniono 180 razy 96

  Częściej niż w szkole, do aktów przemocy fizycznej wobec dzieci, dochodzi w domach Zbysiu. A najczęściej w tych katolickich i tradycyjnych. A już do największych aktów przemocy dochodzi w domach dziecka prowadzonych przez panów i panie w czarnych sukienkach. Dowodzi tego doświadczenie choćby USA i Irlandii, ale też nasze rodzime. Wcześniejsza edukacja, to wyrównywanie szans tych z najbiedniejszych i najgłupszych rodzin. Ale Zbyś, działając w interesie KK i własnej partii, woli aby te dzieci dostawały zaświadczenie, że są niedorozwinięte i były głupsze i biedniejsze na zawsze. To podstawa trwania KK i elektorat PiS. Ja ci Kuźmiuk radzę, odpie..ol się od mojego dziecka. Twoje już dawno po podstawówce, podobnie jak większości tych co poskładali te podpisy pod referendum. Dość już układania nam życia przez dewotów, zapalczywych starców i zakompleksionych patafianów z przerostem ego i morderczą żądzą władzy w oczach.

 • siwywaldi

  Oceniono 94 razy 74

  Panie Kuźmiuk, znam kilka takich rodzin, gdzie mimo osiągnięcia przez dzieci wieku 35 lat, ich rodzice CIĄGLE nie mogą sie zdecydować, czy wysłać te dzieci do pracy, czy jeszcze nie...

 • marudna.maruda

  Oceniono 76 razy 54

  "rodzice boją się posyłać sześcioletnie dzieci do szkoły, bo dochodzi tam do aktów fizycznej przemocy"- to zależy, jak rozumiemy przemoc. Sześciolatki raczej nie są gnębione i zastraszane, ale oczywiste jest, że na szkolnym korytarzu podczas przerwy zdarzają się i będą się zdarzać sytuacje, kiedy dziecko male zostanie przewrócone czy popchnięte (niekoniecznie specjalnie) przez kilka lat starszego kolegę. Bo dzieci mają to do siebie, że podczas przerwy potrzebują ruchu. A w szkole nie ma takiej możliwości, żeby przy każdym sześciolatku stał opiekuńczy nauczyciel. W zalożeniu sześcilatki mialy mieć regulowane przerwy, wlasne korytarze i kąciki zabaw w klasie- ale rzeczywistość zgoła inna.
  Co do rodziców- chcą decydowac o posyłaniu dzieci do szkoły i odraczać (lub nie) szkolny obowiązek. Ale chętnie swój rodzicielski obowiązek przekazują szkołom- szkola wychowa religijnie, szkoła nauczy zdrowego jedzenia, szkoła zadba o kręgosłup, dostarczy książki . Trochę wybiórcze bycie rodzicem.

 • homo_rationalis

  Oceniono 77 razy 49

  Przyznam się z rozbrajającą szczerością, że od początku nie rozumiem o co chodzi z tymi sześciolatkami. Temat jest dla mnie tak sztucznie napompowany, że słów brakuje. No chyba, że mamy jakiś szczególnych rodziców, bądź dzieci w Polsce.

 • rot.leszek

  Oceniono 61 razy 45

  Dopiero co sie Polska z ruin podniosla
  a tu nagle dup...kidnapping panstwowy sie przypetal...

  I jak tu zyc kuzmiuk
  no powiedz , jak qrwa zyc?

 • siwywaldi

  Oceniono 53 razy 39

  Ale religii to już w przedszkolach można uczyć? I jakoś do tego dzieci nie są za małe? Prawda?

 • chri-s48

  Oceniono 51 razy 33

  Religią można już otumaniać od przedszkola - do szkoły sześciolatki są za małe, za tępe i pozbawia się je dzieciństwa. To jest chyba jakieś chore podejście do edukacji ?
  A może szkoły przenieść do kościołów, tam przynajmniej księża będą wiedzieli co robić z sześciolatkami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX