"To bardzo proste!" - prof. Zybertowicz tłumaczy Żakowskiemu, dlaczego podsłuchiwano tylko polityków PO

- Nie sądzę, żeby służby rządziły państwem, ale posiadają tzw. władze negatywną. Są w stanie paraliżować możliwości reformatorskie kolejnych rządów - diagnozował w TOK FM prof. Andrzej Zybertowicz. Socjolog jest doradcą społecznym prezydenta Dudy oraz Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 - Zakładając, że w Prawie i Sprawiedliwości nie ma wielu aniołów, to oni po prostu nie mają możliwości marnotrawstwa zasobów publicznych. To politycy Platformy Obywatelskiej dysponują zasobami, dzięki czemu można robić lewe interesy - to odpowiedź prof. Zybertowicza na pytanie Jacka Żakowskiego, dlaczego afera podsłuchowa dotyczyła tylko polityków PO.

Socjolog wrócił do prezydenckiej kancelarii po pięciu latach przerwy. Był doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Teraz społecznie doradza i prezydentowi Dudzie i Biuru Bezpieczeństwa Narodowego.

"Sami swoi" - Paradowska o nowych doradcach prezydenta Dudy>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (255)
"To bardzo proste!" - prof. Zybertowicz tłumaczy Żakowskiemu, dlaczego podsłuchiwano tylko polityków PO
Zaloguj się
 • lubiedobrze

  Oceniono 129 razy 81

  W normalnym kraju, po takiej wpadce, ze stołków polecieliby ludzie służb. Niektórzy mieliby zarzuty innych przerzucono by na prowincję.
  Na podsłuchach nie ma dowodów na żadne lewe interesy, panie niegdyś szanowany naukowcu. Jedynym przewinieniem jest drogie jedzenie i napoje na koszt państwa. Nie wydaje mi się to naganne, gdzie mieli spotykać się na kolację? W budce z kebabem? W każdej normalnej demokracji politycy mają budżet reprezentacyjny na takie okoliczności. I słusznie, nikt nie będzie szanował polityków mlaskających w barach mlecznych i wydających polecenia w willi na Żoliborzu.

 • chri-s48

  Oceniono 80 razy 64

  Kto ze służb organizował podsłuchy ? Dowiemy się kto po objęciu władzy przez PiS
  zajmie stołki w służbach. Będzie wszystko jasne jak słońce. Nic nie dzieje się na próżno, są tracący i zyskujący, trwa wojna o stołki, apanaże ,władzę i sztuczny blichtr.

 • normal2015

  Oceniono 40 razy 36

  Jak na specjalistę od układów, to logika rozumowania jest co najmniej dziwaczna. Platformersi mają zasoby i dlatego służby ich nagrywają, ale nie szantażują lecz upubliczniają nagrania. To na czym te lewe interesy polegają ? Pan profesor chyba powinien z powrotem zająć się tylko socjologią, bo tematu układów najwyraźniej nie ogrania (podpowiadam mu na wszelki przypadek o jednym, który ma pod ręką: pis, skoki, prasa, samorządy, o. Rydzyk, Episkopat).

 • onuce-precz

  Oceniono 47 razy 33

  będziemy mieli premier która nawet nie wie kiedy wstąpiliśmy do unii!
  fajnie.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 65 razy 33

  "Dziadek Tuska"..."Trotyl pod prezydentem tysiąclecia", oraz "Prawi i Sprawiedliwi Kelnerzy" TO WŁAŚNIE OWE TRZY RUMAKI APOKALIPSY...Które niszczą ZŁO WCIELONE, jaką jest Platforma Obywatelska.. A niedługo dołączy do nich jakiś CZWARTY JEŹDZIEC...Już prezes się o to postara, bo nagrań ma bez liku..... Płacz więc Platformo płacz, że o Kelnerach też nie pomyślałaś wcześniej...... .

 • talbor73

  Oceniono 33 razy 27

  Ruscy nagrywali też PiS. Wykorzystają to jeżeli Kaczyński będzie rządził. A jak nie to schowają nagrania głęboko. Może kiedys przydadzą się.

 • iluminati_semper

  Oceniono 26 razy 18

  sytuacja jest prosta - podsłuchy były na WSZYSTKICH! potem kto da więcej bierze całość; Jarosław położył spocone, małe łapki na kasetach a kompromitujące schował do szuflady (dobrze jest też mieć haki na swoich jakby zaczęli fikać); największym błędem zaplecza PEK jest fakt, że przepuścili taką okazję; żadne obietnice nie są w stanie odbudować zaufania "zgorszonych ośmiorniczkami";
  inna sprawa, że nie umieją rozegrać jak trzeba tak GIGANTYCZNEJ afery jak SKOKI czyli największy sponsor Pierdzących i Stękających...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX