"Z przerażeniem myślę, co będzie się działo w sprawie katastrofy smoleńskiej. Macierewicz już wie"

- Macierewicz mówi, że "zebrany materiał faktograficzny jest wystarczający do wskazania winnych" katastrofy smoleńskiej. Czyli mamy powtórkę z rozrywki - mówiła Dominika Wielowieyska w TOK FM. Dziennikarce wypowiedzi posła PiS przypominają to, co za czasów rządu Kaczyńskiego mówił ówczesny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Antoni Macierewicz w wywiadzie dla "Do Rzeczy" mówił, że niekoniecznie potrzebne będzie powołanie komisji śledczej do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

- "Zespół prokuratury powszechnej nie powinien mieć zasadniczych problemów z wyjaśnieniem dramatu z 10 kwietnia 2010 roku. Moim zdaniem zebrany materiał faktograficzny jest wystarczający do wskazania winnych tego, co się stało". Czyli mamy powtórkę z rozrywki. Zbigniew Ziobro już ogłosił, że "ten pan już nigdy nikogo nie zabije" (chodziło o słowa o dr. Mirosławie G.: "Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie" - red.), zanim prokuratura czy sąd cokolwiek zrobiły. Antoni Macierewicz już wie i prokuratura wypełni tylko jego polecenia - komentowała Dominika Wielowieyska w "Poranku Radia TOK FM".

Publicystka "Gazety Wyborczej" przyznała, że "z przerażeniem" myśli o tym, "co będzie się działo w sprawie katastrofy smoleńskiej po wyborach 25 października", jeśli PiS obejmie władzę.

Wielowieyska przypomniała tekst tygodnika "Polityka" o Małgorzacie Wassermann, która startuje do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości.

- Przypomniano, że zapowiedziała, iż ciała wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej zostaną ekshumowane. Zastanawiam się, co czują przynajmniej niektóre z rodzin ofiar katastrofy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (224)
"Z przerażeniem myślę, co będzie się działo w sprawie katastrofy smoleńskiej. Macierewicz już wie"
Zaloguj się
 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 37 razy 31

  Pani się martwi. Prawdy nie zakrzyczą. Przyczyna katastrofy ustalona. Walnięcie samolotu w glebę, wskutek przerażającego nieprzestrzegania procedur. Natomiast pytanie pozostaje, kto jest winny. Ja widzę jeden ośrodek i przynajmniej dwoje ludzi. Ośrodkiem tym to kancelaria zmarłego w katastrofie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wg mnie wszyscy, którzy brali udział w przygotowaniu wizyty, a właściwie wycieczki kampanijnej o reelekcję Lecha Kaczyńskiego, powinni siedzieć w więzieniu za totalny bałagan (żeby nie rzec burdel) w otoczeniu prezydenta.
  Te najmniej dwie osoby, to Lech Kaczyński i Andrzej Błasik. Oni i tylko oni mogli zatrzymać start z Okęcia tego samolotu.
  Uzasadnienie: Andrzej Błasik, ponieważ wiedział, że załoga nie ma ważnych certyfikatów do lotu - ba, mało tego, sam przyczyniał się do ich fałszowania, na co są niezbite dowody materialne. Mając tą wiedzę, powinien zatrzymać start. Dowódcą Sił Powietrznych RP jest się 24godz./dobę więc wina Błasika jest bezsporna.
  Lech Kaczyński doskonale wiedział kto znajduje się na pokładzie tego samolotu. Miał również świadomość, że jest to wycieczka początkująca jego kampanię wyborczą ( w ostatniej chwili zaproszono Annę Walentynowicz i ściągnięto na wózku do samolotu). Bełkot pisobolszewików, że był pasażerem jest śmieszny, Prezydent owszem był pasażerem, ale nie przestawał być prezydentem RP. Prezydentem RP jest się 24 godz./dobę. Nie przestawał być Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych. Dlatego mając świadomość i wiedzę, że w samolocie znajduje się całe dowództwo WP i żołnierze NATO powinien zatrzymać start i zażądać dodatkowego samolotu.
  Tej prawdy nie zakrzyczy żaden pisobolszewik, nawet gdyby zagotował milion parówek i zgiął milion puszek po piwie.
  Postawy Macierewicza nie chcę komentować, wygląda i zachowuje się w mojej ocenie jak świr.

 • normal2015

  Oceniono 42 razy 20

  Ponieważ eksperci od puszek z piwem i parówek gardłowali w kółko, że bez wraku tupolewa w Polsce nie można wyjaśnić katastrofy, więc należy przypuszczać, że Putin ten wrak Macierewiczowi razem ze wszystkimi taśmami odda bardzo szybko. A wszystko po to, żeby p. Macierewicz miał okazję zrobić powtórkę z rozrywki, tak jak to było w przypadku WSI.

 • pietrek1960

  Oceniono 37 razy 19

  Przecież od dawna wiadomo jak było. Putin z Tuskiem najpierw posadzili za sterami niedoświadczoną załogę bez uprawnień i nie znającą rosyjskiego, wybrali stare wojskowe lotnisko bez systemu ILS, podpiłowali skrzydła i rozmieścili kilka ładunków wybuchowych w różnych miejscach samolotu. Jako zapasowe wybrali lotnisko w Witebsku, które było tego dnia nieczynne. Następnie rozpylili hel i zorganizowali sztuczną mgłę, poprzestawiali też światła na pasie startowym tak, aby poprowadziły maszynę zamiast na pas startowy prosto do lasu, na ścieżkę, gdzie wcześniej OMONowcy pracowicie wycięli ścieżkę z połamanych drzew, łamiąc też brzozę na złowieszczej wysokości 666cm nad ziemią, zostawiając tym samym swój podpis. Brzozę, którą wcześniej przewidująco zasadził sam Józef Wissarionowicz razem z Berią. Na wszelki wypadek Putin obsadził wieżę swoimi ludźmi, którzy celowo naprowadzili samolot na zły kurs i zdalnie zahipnotyzowali załogę Tu, zmuszając do lądowania pomimo zerowej widoczności. Kiedy już samolot lądował będąc na złej ścieżce i poniżej progu pasa startowego, na wszelki wypadek odpalili ładunki wybuchowe, a po wszystkim wysłali siepaczy, aby celnymi strzałami dobili tych co się uratowali. Mimo to nasz prezydent z kilkoma pasażerami przeżyli, ale zostali uprowadzeni przez KGB i są do dziś przetrzymywani na Łubiance. Pozostało już tylko sfałszować zapisy czarnych skrzynek i zlikwidować wszystkich niewygodnych świadków. Tak to właśnie wyglądało, co bezsprzecznie udowodniła komisja posła Macierewicza wraz z grupą bezstronnych międzynarodowych ekspertów którzy dokładnie przebadali działanie bomby helowej na sześciopak i opakowanie parówek smoleńskich ekonomicznych.

 • zimmel

  Oceniono 26 razy 18

  W tym PiS są same chamy.Audycji nie można wysłuchać jak występuje chociaż jeden PiS-=dzielec. Szydło chamidło ,która o premier wyraża się Ona.Babie ze wsi tylko krowy macać.A jaki będzie jej syn ksiundz???

 • ciemnyluddd

  Oceniono 28 razy 16

  Jak to co się będzie działo ? TERAZ ZNAJDĄ POCISKI Z MIG-a...

 • precz_z_komunia

  Oceniono 16 razy 14

  Czy Antek wypuścił już z piwnicy tych wszystkich ocalałych z "zamachu"?
  Czy do listy podejrzanych o "zamach" dopisał też tego putinowego koleżkę od kieliszka Andrzejka Du.ę?

 • kptk

  Oceniono 18 razy 14

  Z Pisem będzie jak z sowietami: każdego kto mówił że to nie Niemcy wymordowali oficerów w Katyniu, oskarżali o kolaborację z hitlerowcami i karali za zdradę. Lud to w jakiejś mierze kupował, no bo "Niemcy to wiadomo". Jarek się uczy od stalina. Jak ktoś powie że to nie ruscy, to się go oskarży o zdradę, że trzyma z ruskimi. I lud to kupi "no bo ruscy to wiadomo". Po latach to pęknie i znowu się okaże że tu akurat nie ruscy, bo organizatorzy durnej wycieczki zakonczonej katastrofą siedzą znowu w pałacu prezydenckim: Duda, Asasin, Waszczykowski et consortes. tylko Yarek się schował w domu. A Maciar lotniczy ekspert spieprzał ze smoleńska aż się za nim kurzyło, nawet nie spojrzał na miejsce katastrofy. Na razie idzie nowy ketman, jak w PRL. Pytanie jak długo się utrzyma terrorem i represjami pistapo. Moim zdaniem - mniej niż PRL, 5 lat łamania nosów, karier i procesów pokazowych. Przetrzymamy s.synów. Nastepne pokolenie odbuduje ruinę którą szykują Polsce, żeby jeszcze następne pokolenie miało znowu co rozpier.lać. To są zwykłe losu koleje

 • maslana2015

  Oceniono 15 razy 13

  A po co nowy "prezydent" wznosił toast w kierunku putlera? A po to, żeby maciorka miał łatwiej w moskwie. Ale putler was pisuary potrzebuje tylko do swoich rozgrywek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX